2024. április 23-án került megrendezésre Szolnok egyik legnagyobb szabadidősport rendezvénye, a 31. COOP Májusfa Futás!

A COOP Májusfa Futás célja, hogy felhívja a figyelmet a rendszeres testmozgás, és egészséges életmód fontosságára, mozgósítsa Szolnok, valamint környékének lakosságát egészen az iskolásoktól kezdve az idősebb korosztályig.

Az Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskolát 19 futó képviselte ezen a rangos eseményen. A kilátogatok találkozhattak Czene Attila, Gyulai Zsolt és Szabó Gabriella olimpiai bajnokainkkal, fényképezkedhettek az idén tizedik alaklommal Magyar Kupa győztes Szolnoki Olajbányász játékosaival és emellett értékes aláírásokat is szerezhettek tőlük.

A futamók előtt Cserba Bea tartott a futóknak közös aerobik bemelegítést, majd a különböző korosztályok felsorakoztak a rajt folyosón. Először a középiskolások indultak, utána az általános iskola felső tagozata – nekik a táv 2500 m volt - és végül a legkisebbek (1600 m). A futókhoz csatlakoztak testnevelő tanárok, futni vágyó felnőttek és az idősebb nordic walking sétálok is. A futófesztiválnak nem a versenyzés, hanem a közös mozgás volt a célja, de jó pár tanulóban élt a versenyszellem és maximális erőbedobással futotta le a távot.

A futamok között kvízjátékon vehettek részt az iskolások, ahol az olimpiai bajnokokról és a Coop üzletláncról voltak érdekes kérdések. A helyes válaszadók ajándékot kaptak, így az Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskolából Fajkó Norina, Hegedűs Zoé és Kanalas Nikolasz értékes ajándékcsomagot nyert.

A rendezvényen nagyon jól érezték magukat az újszászi gyerekek és élményekben gazdagan tértek haza.