2024. február 10-én Dunaújvárosba utaztak a magyarországi lábtoll-labdázás utánpótlás versenyzői, ahol csapat és egyéni számokban versenyezhettek. A népesnek ígérkező mezőnyt megfázásos megbetegedések tizedelték a versenyt megelőző napokban, azonban így is szép számmal érkeztek a játékosok Fejér vármegyébe. Kohán Árpádné, a Dunaújvárosi Lábtoll-labda Sportegyesület vezetője köszöntötte a versenyzőket és kísérőiket, majd a szövetség elnöke, ifj. Fehér János tartott technikai tájékoztatót.

Csapatban a gyermekeknél a kiváló összhangban játszó újszászi Breszkó Dominik, Kanalas Patrik és Kiss Vendel nyertek, a döntőben dunaújvárosi riválisaikat 11-6, 9-11, 11-7-re legyőzve. A lányoknál szintén újszászi győzelem született, Fajkó Norina, Joó Brigitta és Zentay Zoé mindhárom dunaújvárosi ellenfelüket 2-2 játszmában győzték le. A serdülő mezőny ugyan nem volt népes, ellenben igazán tehetséges játékosok alkották. A fiúknál az ifjúsági csapatok között is helyüket megálló Dániel Patrik, Kanalas Renátó és Kanalas Richárd állhattak a dobogó tetejére, míg a lányoknál Agócs Laura, Dániel Petra, Kovács Boglárka és Nagy Leila nyertek. Az ifi csapatok már rutinos, a felnőttek játékszínvonalához közelítő tudással és koncentrációval játszottak. A fináléban az újszászi Béki Norbert, Kulcsár Zalán és Rab Alexander a cserszegtomaji Bokor Roland, Palotás Dominik és Román Sándor csapatát győzték le 15-9, 15-12 arányban.

Egyéniben a legfiatalabbak számára újonc korcsoportban rendeztünk versenyt körmérkőzéses formában, melynek eredményeként Nagy Kornél első, Kanalas Dominik Anirosz második, Kondor Zalán harmadik, Tóth Dominik negyedik, Antal Sándor pedig ötödik helyen végzett. A lányoknál az idősebb testvéreitől sokat tanuló Kondor Kitti két játszmában győzte le klubtársát, Piskóti Zoét. A gyermek korcsoportban már magasabb létszámmal találkozhattunk. A lányoknál Fajkó Norina a negyeddöntőben, elődöntőben és döntőben is sorra győzte le dunaújvárosi ellenfeleit. Nagy Hanna egy 8-11, 8-11 arányban elvesztett döntő következtében állhatott a dobogó második fokára, miközben a bronzérmen a dunaújvárosi Nagy Kitti és az újszászi Zentay Zoé osztoztak. A fiúk között is izgalmas meccsek során dőltek el a helyezések. Legeredményesebbnek Kiss Vendel bizonyult (Újszászi VVSE), aki klubtársát, Breszkó Dominikot 11-8, 9-11, 11-9-re győzte le a döntőben. A serdülő lányoknál a tavaly még gyermek korcsoportos Dániel Petra szerzett aranyérmet, miután az elődöntőben a szederkényi Marczi Maját, a döntőben az újszászi Nagy Leilát győzte le. A szintén bajnokesélyes Kovács Boglárkát Leila ejtette ki az elődöntőben éles szerváival és labdabiztosságával. A fiúknál papírforma szerint Dániel Patrikot várhattuk a dobogó tetejére, azonban meglepetés győzelmet aratva a cserszegtomaji Bokor Roland 13-11, 11-8-ra legyőzte őt. A fináléban Kanalas Renátó ellen nem sikerült megismételni a bravúrt, 11-2, 11-9 arányban a technikásabb és rutinosabb újszászi játékos nyert. Az ifjúsági lányoknál Kondor Anett magabiztosan játszott a számára új korosztályban, hiszen tavaly még a serdülők között léphetett pályára. Két szederkényi játékos ellen küzdött a négy között. Lendvai Dalmát az elődöntőben 15-3, 15-7-re győzte le, a döntőben pedig Troszt Fannit 15-13, 15-9-re. A fiúknál Rab Alexander magabiztosan szerezte meg a győzelmet. Csak a döntőben tudtak ellene szettet rabolni, Palotás Dominik ellen 15-7, 11-15, 15-13 arányban nyert. A dobogó harmadik fokára Jónás Károly Krisztián és Kulcsár Zalán állhattak.

Ezennel az utánpótlás és felnőtt mezőny számára is hivatalosan elkezdődött a 2024-es versenyévad. A szeniorok március 9-én lépnek pályára, előtte azonban harminc fős magyar delegáció utazik az olaszországi Sicilian Openre, hogy nemzetközi szinten is bizonyítsunk.

Farkas Lilla

Újonc lány egyéni