Az Újszászi VVSE lábtoll-labda szakosztálya év végi levezetésként december 28-án tizenkettedik alkalommal rendezte meg az asztaliteniszezésből, tollaslabdázásból és lábtoll-labdázásból álló háromlabda versenyét, amelyre 21 férfi és 12 nő nevezett. A résztvevők között többen voltak, akik már tizenkettedik alkalommal háromlabdáztak, de most is voltak újoncok. Indult a tavalyi győztes Kleics Dávid borjádi válogatott lábtoll-labdázó, aki most is Ausztriából, az Innsbruck melletti, Újszásztól 860 kilométerre lévő Obsteigből jött haza háromlabdázni. A résztvevők két korcsoportban, minden helyezést eldöntve, mindhárom sportágban 21 pontos szetteket játszottak. Az nyert, aki a három sportágban több pontot gyűjtött. Sok olyan mérkőzés volt, amelyen a pingpongozásban és a tollaslabdázásban az ügyes ütőforgatók jelentős előnyt szereztek, amit a lábtoll-labda specialisták a végén nagy hajrával igyekeztek behozni.  Volt, hogy sikerrel jártak, de volt, amikor nem.

Délelőtt a gyermek és serdülő versenyzők játszottak, Suki Bianka és Mezei Gábor nyert. Délután az ifjúságiak, a felnőttek és a szeniorok álltak asztalhoz és léptek pályára. Az idősebbek voltak többen. Farkas Lilla és Kleics Dávid nyakába kerültek az aranyérmek.

Háromlabda

A gyermek és serdülő résztvevők

Kanalas Renátó

Bubori Hajnalka

Sebők Roland - Oláh Szabolcs

Gyermek és serdülő leányok: 2. Bubori Hajnalka, 1. Suki Bianka, 3. Breszkó Klaudia

Gyermek és serdülő fiúk: 2. Sebők Roland (Újszász), 1. Mezei Gábor (Tápióbicske), 4. Kulcsár Zalán (Újszász), 3. Oláh Szabolcs (Tápióbicske), 5. Jónás Károly (Újszász), 6. Kanalas Renátó (Újszász)

Kovács Evelin - Pelczer-Földi Nikolett

Nők: 2. Hornyák Erzsébet, 1. Farkas Lilla, 3. Szaszkó Dorka, 4. Tánczos Krisztina

Eredmények:

Lányok (3): 1. Suki Bianka, 3, Bubori Hajnalka, döntő: 62-41 (20-21, 21-16, 21-4), 3. Breszkó Klaudia

A gyermek és serdülő lányok versenyében a mindhárom sportágban ügyes, tavalyi győzelmét megismételő Suki Bianka nyert.

Gyermek és serdülő fiúk (6): 1. Mezei Gábor (Tápióbicske ST), 2. Sebők Roland, döntő: 61-36 (19-21, 21-4, 21-11), 3. Oláh Szabolcs (Tápióbicske ST), 4. Kulcsár Zalán, kisdöntő: 50-42 (21-8, 21-13, 8-21), 5. Jónás Károly, 6. Kanalas Renátó

Tápióbicske két serdülő versenyzővel nevezett. Mindkét versenyzőjük a dobogón végzett. A második helyezett Sebők Rolandot asztaliteniszben senki sem tudta legyőzni.

Nők (9): 1. Farkas Lilla, 2. Hornyák Erzsébet, döntő: 56-40 (14-21, 21-12, 21-7), 3. Szaszkó Dorka, 4. Tánczos Krisztina, kisdöntő: 50-44 (8-21, 21-15, 21-8), 5. Pelczer-Földi Nikoletta, 6. Kovács Evelin, 7. Kis Csenge, 8. Lakatos Daniella, 9. Nagy Diána

A korábban kétszer is második helyezett Farkas Lilla a vesztett pingpong szett után tollaslabdázásban és lábtoll-labdázásban fölényesen nyert. A tavalyi győztes Tánczos Krisztina a döntőbe jutásért Hornyák Erzsébettől kapott ki 53-37-re, majd a harmadik helyért Szaszkó Dorkától 50-44-re (8-21, 21-15, 21-8).

Férfiak (15): 1. Kleics Dávid, 2. Tóth Gábor, döntő: 59-54 (21-12, 21-16, 12-21), 3. Fehér János, 4. Herczeg Gábor, 5. Kanalas Márió, 6. Borsos Ferenc, 7. Ráski Lajos, 8. Mezei Gábor, 9. Virág Attila, 10. Farkas István, 11. Szacskó József, 12. Farkas Balázs, 13. Almási László, 14. Oláh Szabolcs, 15. Vidák Armand.

A döntőben a másodszor induló tavalyi győztes Kleics Dávid és a hétszeres győztes Tóth Gábor csapott össze. Kleics nagyon jól forgatta az ütőket. Nyert pingpongban és tollaslabdában is. A lábtoll-labdázásban Tóth Gábor 21-6-tal tudott volna fordítani. Sokáig volt is erre esélye, de a végére Kleics kicsúszott a nagy verésből, és másodszor is megnyerte a háromlabda tornát.

Indult a tornán a korábbi háromszoros győztes Herczeg Gábor, aki tollaslabdában és lábtoll-labdában is nagyon jó. Nem tudta végigjátszani a versenyt, mert egy másik sportágban, bowlingban volt jelenése. Kleics Dáviddal játszott egy versenyen kívüli mérkőzést. Asztaliteniszben 21-9-re Kleics győzött. Tollaslabdában két szettet játszottak. Herczeg 21-10, 21-17-re nyert. Nagy valószínűsséggel ő nyerte volna a 2019. évi háromlabda versenyt.