2019. november 16-án Nyárlőrincen zajlott a 35 éven felüli lábtoll-labdázók 2. Szenior Kupája. Viszonylag kevesen indultak, de akik ott voltak, azok fiatalos lendülettel jót játszottak. A résztvevők csapatban és egyéniben mérkőztek. A nők a csapatversenyben együtt játszottak a férfiakkal. Szép megoldásaikkal meg is szorították őket.

Az Újszászi VVSE versenyzői a szenior korcsoportban is jól teljesítettek. Három aranyérmet nyertek, a negyediket pedig a Pusztaszerrel közös női csapatban. A csapatversenyben a még a fiatalok között is nagyon aktívan játszó 37 éves Tóth Gábor vezetésével bizonyult legjobbnak az újszászi trió. Természetesen Tóth Gábor korcsoportja egyénijét is megnyerte. A női egyéni három játszmás újszászi döntőjében Pelczer-Földi Nikoletta győzött. A nyárlőrinci versennyel a szenior korcsoportban befejeződött a versenyévad. 2019-ben az év szenior lábtoll-labdázói: Tóth Gábor és Pelczer Földi Nikoletta.

Szenior Kupa Nyárlőrinc 2019

A verseny résztvevői

Pénzváltó István, Nyárlőrinc polgármestere köszöntötte lábtoll-labdázó társait

Pénzváltó István és Kele Julianna a nyári szenior országos bajnokság díjaival

Polgármesteri rúgás a Nyárlőrinc - Pusztaszer mérkőzésen

Pusztaszer (kék) - Nyárlőrinc mérkőzés

Nők férfiak ellen

Az egyénizők felülnézetből

Pelczer-Földi Nikoletta

Női csapat: 1. Simonné Kószó Anita, Pelczer- Földi Nikoletta, Polónyi Ágnes

Férfi csapat: 2. Pusztaszer PISZE SE, 1. Újszászi VVSE, 3. Nyárlőrinc

Díjátadás

Női egyéni: 2. Polónyi Ágnes (Újszászi VVSE), 1. Pelczer-Földi Nikoletta (Újszászi VVSE), 3. Simonné Kószó Anita (Pusztaszer PISZE SE) és Kele Julianna (Nyárlőrinc)

Férfi egyéni +35: 2. Almási László, 1. Tóth Gábor (mindkettő Újszászi VVSE)

Férfi egyéni +45: 2. Vágó Tibor, 1. Pigler Tamás (mindkettő Pusztaszer PISZE SE)

Férfi egyéni +55: 2. Fehér János (Újszászi VVSE), 1. Tóth Zoltán (Pusztaszer PISZE SE), 3. Pénzváltó István és Horváth Tibor (mindkettő Nyárlőrinc)

2019 legjobb szenior játékosai: Tóth Gábor és Pelczer-Földi Nikoletta

Google Photos

Fotó: Fehér János és Földi Nikoletta

Eredmények:

Férfi csapat (3): 1. Almási László, Fehér János, Tóth Gábor (Újszászi VVSE), 2. Pigler Tamás, Tóth Zoltán, Vágó Tibor (Pusztaszer PISZE SE), döntő: 15-8, 15-10, 3. Horváth Tibor, Kele Julianna, Pénzváltó István (Nyárlőrinc)

Férfi egyéni +35 (2): 1. Tóth Gábor  (Újszászi VVSE), 2. Almási László  (Újszászi VVSE), döntő: 11-3, 11-2

Férfi egyéni +45 (2): 1. Pigler Tamás (Pusztaszer PISZE SE), 2. Vágó Tibor (Pusztaszer PISZE SE), döntő: 11-7, 11-5

Férfi egyéni +55 (4): 1. Tóth Zoltán (Pusztaszer PISZE SE), 2. Fehér János (Újszászi VVSE), döntő: 11-5, 11-2, 3. Pénzváltó István (Nyárlőrinc) és Horváth Tibor (Nyárlőrinc)

Női csapat (1): Pelczer-Földi Nikoletta, Pólónyi Ágnes, Simonné Kószó Anita (Újszászi VVSE, Pusztaszer PISZE SE)

Női egyéni +35 (4): 1. Pelczer-Földi Nikoletta (Újszászi VVSE), 2. Polónyi Ágnes (Újszászi VVSE), döntő: 13-11, 9-11, 11-2, 3. Simonné Kószó Anita (Pusztaszer PISZE SE) és Kele Julianna (Nyárlőrinc)

Éremtáblázat
Egyesület arany ezüst bronz összesen
Újszászi VVSE 3 3 - 6
Pusztaszer PISZE SE 2 2 1 5
Nyárlőrinc -   4 4
Pusztaszer PISZE SE + Újszászi VVSE 1 - - 1

2. Szenior Kupa
Nyárlőrinc, 2019. november 16.
3 egyesület, 12 versenyző
  Férfi csapat (3)
1. Almási László, Fehér János, Tóth Gábor Újszászi VVSE
2. Pigler Tamás, Tóth Zoltán, Vágó Tibor Pusztaszer PISZE SE