Az új év a már jól megszokott és nagyon várt Bozsik programmal kezdődött az I-IV. korcsoport számára. Nagyon nagy volt a lelkesedés, és mindenki részt szeretett volna venni ezen a megmérettetésen. Az I. korcsoportos labdarúgóink Abonyban szerepeltek nagyon jól, ahol az első helyet szerezték meg.

Fotó: Simon Ádám

Az I. korcsoport eredményei: 2020. február 24.

Abony Kék – Újszász Kék 2-3
Gólszerzők: Kövesdi Bence 2, Konka Zsombor
Újszász Csíkos – Zagyvarékas 0-2
Újszász Kék – Zagyvarékas 2-2
Gólszerző: Kövesdi Bence 2
Abony Csíkos – Újszász Csíkos 3-0
Abony Csíkos – Zagyvarékas 4-0
Abony Kék – Zagyvarékas 9-0
Újszász Kék – Abony Csíkos 6-3
Gólszerzők: Konka Zsombor 3, Kövesdi Bence 3
Abony Kék – Újszász Csíkos 8-0
Újszász Kék – Újszász Csíkos 2-1
Gólszerzők: Konka Zsombor, Kövesdi Bence
Abony Kék – Abony Csíkos 2-1

Az I. korcsoport végeredménye:

1. Újszász Kék 4 3 1 0 13 8 +5 10
2. Abony Kék 4 3 0 1 21 4 +17 9
3. Abony Csíkos 4 2 0 2 11 8 +3 6
4. Zagyvarékas 4 1 1 2 4 15 -11 4
5. Újszász Csíkos 4 0 0 4 1 15 -14 0

A II. korcsoport házigazdája városunk volt, helyet a Városi Sportcsarnok adott, amit ezúton is köszönünk. Abony és Szászberek két csapattal érkezett, míg Újszász és Zagyvarékas is sorcserét alkalmazott a mérkőzésein. A sok csapatra való tekintettel a csapatokat A és B csoportba sorsoltuk. A mi csapatunk Szászberek és Abony első számú csapatával alkotta a B csoportot.

Az első mérkőzést Szászberek ellen játszottuk, ahol elég bátortalanul kezdtünk, kevés párharcot vállaltunk fel, és a passzaink sem találtak embert. Az ellenfél agresszívan és jól játszva 4 gólt szerzett, amire 2 góllal tudtunk válaszolni.

A második mérkőzésen a későbbi győztes Abony ellen egy teljesen más arcát mutatta a csapat. Feljavult a kapus teljesítmény, ami mellé jól kivitelezett letámadás párosult. Rengeteg helyzetet alakított ki mindkét csapat. Abony szerzett vezetést, de hamar válaszoltunk, majd rengeteg kihagyott helyzet után az eredmény nem változott: 1-1.

A harmadik mérkőzésünk a helyosztó volt. Abony második csapata ellen már uraltuk is a mérkőzést, sok jó teljesítmény volt, de az ellenfél is jól játszott. Az eredmény 3-1.

Összességében színvonalas tornát láthattunk, hazai szempontból pedig játékban és eredményben is mérkőzésről-mérkőzésre javult a csapat.

A II. korcsoport eredményei: 2020. január 29.

Szászberek – Újszász 4-2
Gólszerzők: Kanalas Renátó és Szentpéteri Dávid
Abony 1 – Újszász 1-1
Gólszerző: Szentpéteri Dávid

Az „A” csoport végeredménye: A „B”csoport végeredménye:
Zagyvarékas 6 pont Abony 1 4 pont
Szászberek 2 2 pont Szászberek 1 3 pont
Abony 2 0 pont Újszász 1 pont

5-6. helyért:
Újszász – Abony 2 3-1
Gólszerzők: Knapich Pál, Kanalas Renátó, Oláh Olivér

3-4. helyért:
Szászberek 1 – Szászberek 2 4-3

Döntő:
Abony 1 – Zagyvarékas 2-0

Február 4-én a harmadik korcsoportos labdarúgók mérkőztek meg egymással Szászbereken a Bozsik program keretében. A csapatokat két hármas csoportba sorsolták, ahol a körmérkőzés után az azonos helyezettek játszottak egymás ellen a helyezésekért. Az újszászi csapat jól kezdett, hiszen Szászberek erősebb csapatát verte 3 – 1-re.

A második mérkőzésen kapusunk helyett cserélt az egyik mezőnyjátékosunkkal, hogy így is – nem volt cserejátékosunk – pihentessük valamennyire a csapatot. Ez rossz döntésnek bizonyult, mert Zagyvarékas gyengébb csapata a rossz védekezésnek köszönhetően kétgólos előnybe került. Szentpéteri Tamás góljával szépítettünk, ami később sokat ért, hisz a gólarányunk azonos lett így Szászberekével. Az egymás elleni mérkőzés döntött, ahol jobbak voltunk, és megnyertük a csoportot.

A döntőre a csapat tagjai visszaálltak eredeti pozíciójukra, és a mérkőzés első felében uralták a játékot. Rikárdó két gyors góljával az újszászi csapat gyorsan előnyhöz jutott. A cserejátékosok hiánya kezdett meglátszani a csapat játékán. Lassabban értek oda a labdára, többet hibáztak a védekezésben, aminek következtében egy gólt be is kaptunk. Az egygólos előny kitartott a meccs végéig, és így az újszászi csapat a torna győztese lett elméletileg.

A Bozsik programban nem szoktak győztest hirdetni, a játék szeretetéért és a labdarúgás népszerűsítéséért rendezik a tornát.

A III. korcsoport eredményei: 2020. február 4.

Az „A” csoport eredményei: A „B” csoport eredményei:
Szászberek Zöld – Zagyvarékas Piros 2-3 Szászberek Lila – Zagyvarékas Fehér: 3-1
Szászberek Zöld – Abony 0-1 Szászberek Lila – Újszász 1-3
    Gólszerzők: Raffael Rikárdó, Rézsó Bence, Szentpéteri Tamás
Zagyvarékas Piros – Abony 2-1 Zagyvarékas Fehér – Újszász 2-1
    Gólszerző: Szentpéteri Tamás

Az „A” csoport végeredménye:
1. Zagyvarékas Piros 2 2 0 0 5 3 +2 6
2. Abony 2 1 0 1 2 2 0 3
3. Szászberek Zöld 2 0 0 2 2 4 -2 0

A „B” csoport végeredménye:
1. Újszász 2 1 0 1 4 3 +1 3
2. Szászberek Lila 2 1 0 1 6 5 +1 3
3. Zagyvarékas Fehér 3 1 0 1 3 4 -1 3

5-6. helyért:
Szászberek Zöld – Zagyvarékas Fehér 3-0

3-4. helyért:
Abony – Szászberek Lila 1-4

Döntő:
Újszász – Zagyvarékas Piros 2-1
Gólszerző: Raffael Rikárdó 2

A negyedik korcsoportosoknál Szászberken négy csapat küzdött meg körmérkőzésben egymással. Az újszászi csapat az első mérkőzésen elsöprő fölénnyel léptette le Abony csapatát, majd a nagy rivális Zagyvarékas csapatát is meglepően könnyedén verte 6-0-ra. Decemberben a Vörösmarty Kupán Újszász és Szászberek 2-2-t játszott egymás ellen az elődöntőben, most is ez az eredmény született. Jól kezdett vendégként az újszászi csapat, és Béki Norbert két góljával lépéselőnybe került. A mérkőzés második felében látszódott a cserék hiánya – csak egy cserénk volt –, ami a játékosok mozgásán mutatkozott meg. Szászberek több friss játékost mozgósított, és előbb szépített, majd egyenlített a mérkőzés végén. A végelszámolásnál azonban az újszászi csapat jobb gólkülönbséggel megelőzte Szászberek csapatát.

A IV. korcsoport eredményei: 2020. január 28.

Abony – Újszász 0-7
Gólszerzők: Béki Norbert 2, Raffael Rikárdó 2, Szentpéteri Tamás 2, Nagy Róbert