Átadták a 2021 évi Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselőinek a Művészetek Palotájában megtartott pénteki gálaesten.

A magyar népművészet és közművelődés kategóriában Héra Éva (szül. Kaló Éva) közművelődési szakember nyerte el a rangos kitüntetést, aki

• 1971-1978-ig Bp. XIV. ker. Irodalmi és Művészeti Klub (Kassák Klub, Rózsavölgyi Parkszínpad, Vajdahunyadvári hangversenyek) előadó, igazgató, népművelési csoportvezetője,
  • 1978-2004-ig az Országos Közművelődési Központ, Magyar Művelődési Intézet Zene- és Táncosztályvezetője,
  • 2004-2005-ig a Hagyományok Háza Népművészeti Főosztály vezetője,
  • 1991-2017-ig a Folklórfesztiválok Magyarországi Szövetségének elnöke,
  • 2001-től a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség elnökeként

elévülhetetlen érdemeket szerzett a magyar népművészet és közművelődés területén.

Városunk nevében szívből gratulálok a díjazáshoz!

Dobozi Róbert
polgármester