Az Eperjessy Zsófia, Ézsiás Kitti, Makai Gréta női hármas és Tóth Gábor egyéni bajnokságával, Herczeg Gábor ezüst, Vágó Henriett és a Becskereki Sándor, Herczeg Gábor, Szűcs Gergely, Tóth Gábor összeállítású férfi csapat bronzérmével zárták az évet az Újszászi VVSE lábtoll-labdázói november 19-én az újszászi tornacsarnokban a 6 egyesület 76 versenyzőjének részvételével rendezett 16. Felnőtt Országos Bajnokságon. A női csapat ebben az összeállításban először, Tóth Gábor tizedszer bizonyult a legjobbnak.

Képtár | Picasa

Fotó: ifj. Fehér János

A férfi hármas elődöntőjében kellemetlen meglepetésre a címvédők – Becskereki Sándor, Herczeg Gábor, Szűcs Gergely, Tóth Gábor – 21-19, 21-16-ra veszítettek a koncentráltabb és egységesebb borjádiak – Himmer János, Kleics Dávid, Pop Valentin, Wágner Gábor – ellen, akik aztán a döntőben könnyedén verték (21-12, 21-8) a másik ágról az újszászi ifik – Harsányi Zoltán, Joó Richárd, Köböl Áron, Tóth Gergő – 21-16, 21-18-as legyőzésével a fináléba jutó Arany Bálint, Huszár Emil, Takács Endre összeállítású nagykanizsai triót. Az újszásziak harmadik helyért játszott mérkőzésén Herczegék bizonyultak jobbnak 15-9, 15-13-ra. 4. Harsányi Zoltán, Joó Richárd, Köböl Áron, Tóth Gergő, 6. ifj. Fehér János, Sven Henneböle, Kurdi Gábor, Tóth Roland, 11. Bábosik Ferenc, Fehér János, Kanálos Júlió, Tóth István, 13. Csépány Erik, Kanálos Róbert, Zele Richárd, Zsákai Milán, 14. Kanálos Cs. Róbert, Szabados Péter, Kanálos II. Róbert, Raffael Csaba.

Férfi egyéniben a ranglistavezető Herczeg Gábor (Újszászi VVSE) Németh Balázs (Cserszegtomaj SK) 21-17, 21-12, Farkas Balázs (Nagykanizsa ZSE) 21-15, 21-16, Lukács Benedek (Nagykanizsa ZSE) 21-13, 21-13 és Arany Bálint (Nagykanizsa ZSE) 21-15, 21-18 legyőzésével jutott a döntőbe. A másik ágon a ranglista második Tóth Gábornak (Újszászi VVSE) Horváth Attila (Cserszegtomaj SK) 21-12, 21-4, Tóth Gergő (Újszászi VVSE) 21-18, 21-12, Köböl Áron (Újszászi VVSE) 21-13, 21-18 és a nagy rivális Kleics Dávid (Borjád SE) 21-13, 21-15 voltak az áldozatai. A két Gábor legutóbb októberben a German Openen döntőzött egymással. Akkor Tóth Gábor nyert 2-1-re. Most két játszmában győzött. 21-13-as első szett után a másodikban már 10-2-re vezetett, amikor Herczeg nagy hajrával 14-14-re egyenlített. Ebbe aztán nagyon belefáradt. Hiába kérte ki mindkét idejét, a győzelemhez már nem volt ereje. Tóth Gábor 21-19-es játszmával nyerte tizedik egyéni bajnokságát. Győzelmével, Herczeg Gáborral azonos pontszámmal, de több első helyezéssel a ranglista elsőséget is megszerezte. 5. Köböl Áron, 7. Harsányi Zoltán.

A női hármasban legutóbb a múlt év novemberében az Európa-bajnokságon versenyző, egyéni Európa-bajnok Mile Alexandra vezetésével megjelenő cserszegtomaji csapat borította fel a rendet. Az elődöntőben 21-13, 21-12-re verték a ranglistavezető borjádiakat. A bajnoki címtől sem álltak messze. A döntőt izgalmas körülmények között az Eperjessy Zsófia, Ézsiás Kitti, Makai Gréta (Újszászi VVSE) hármas nyerte 21-16, 14-21, 21-19-re. A bajnokcsapat nem a tervezett összeállításban játszott. Iskolai elfoglaltság miatt hiányzott Joó Anett, Ágoston Rebekát pedig a verseny előtti este műtötték vakbéllel. Jól játszott a helyükre az utolsó pillanatban beugró 2008-ban hármasban EB válogatott, de mostanában már keveset játszó Eperjessy Zsófia. Éles szerváival, jó mentéseivel és feladásaival hasznosan segítette elszántan küzdő csapattársait. 4. Oszlányi Mercédesz, Varga Rita, Vágó Henriett, 5. Gulyás Adrienn, Kurdi Krisztina, Tóth Virág, 7. Csák Vivien, Ézsiás Fanni, Fülöp Áldáska.

Női egyéniben könnyedén nyerte első bajnokságát Mile Alexandra (Cserszegtomaj SK). Az ellenfelei pontot is alig szereztek: Vonház Aliz (Borjád SE) 21-7, 21-6, Gulyás Adrienn (Újszászi VVSE) 21-5, 21-6, Széles Kitti (Cserszegtomaj SK) 21-11, 21-14, és a végén a döntőben Darnai Adrien (Borjád SE) 21-9, 21-14. Az egész évben jól szereplő Vágó Henriett bronzérmesként fejezte be a versenyt. Az elődöntőben maratoni mérkőzésen vesztett Darnai Adrienn ellen. (21-15, 28-26). 5. Gulyás Adrienn, 6. Ézsiás Kitti, 7. Makai Gréta.

A felnőtt országos bajnoksággal vége a 2011. évi ranglista versenysorozatnak. Folytatás jövő év februárban.

Eredmények
6 egyesület, 76 versenyző

Férfi hármas (15): Bajnok: Himmer János, Kleics Dávid, Pop Valentin, Wágner Gábor (Borjád SE), 2. Arany Bálint, Huszár Emil, Takács Endre (Nagykanizsa ZSE), döntő: 21-12, 21-8, 3. Becskereki Sándor, Herczeg Gábor, Szűcs Gergely, Tóth Gábor (Újszászi VVSE).

Férfi egyéni (50): Bajnok: Tóth Gábor (Újszászi VVSE), 2. Herczeg Gábor (Újszászi VVSE), döntő: 21-13, 21-19, 3. Kleics Dávid (Borjád SE) és Arany Bálint (Nagykanizsa ZSE).

Női hármas (7): Bajnok: Eperjessy Zsófia, Ézsiás Kitti, Makai Gréta (Újszászi VVSE), 2. Mile Alexandra, Sillinger Zsanett, Széles Kitti, Udvari Boglárka (Cserszegtomaj SK), döntő: 21-16, 14-21, 21-19, 3. Darnai Adrienn, Merk Gréta, Vonház Aliz (Borjád SE).

Női egyéni (24): Bajnok: Mile Alexandra (Cserszegtomaj SK), 2. Darnai Adrienn (Borjád SE), döntő: 21-9, 21-14, 3. Széles Kitti (Cserszegtomaj SK) és Vágó Henriett (Újszászi VVSE).