2022: Az újszászi „Fenyő” Áruház

 

 

Az újszászi „Fenyő” Áruház a 76 éves történelemmel és kereskedelmi szakmai múlttal rendelkező, 10 megyében tevékenykedő COOP Szolnok cégcsoport több, mint 150 üzletének egyik jeles tagja. Ahogyan az üzemeltető a COOP Szolnok Zrt. is a stabilitást, kiszámíthatóságot, fenntartható fejlődést képviseli, úgy jelent stabil pontot a Fenyő Áruház is Újszász életében. Immár 50 éve arra törekednek, hogy a település lakossága színvonalas, városias kiszolgálást kapjon, mindezt magas szakmaisággal, alázattal végezve, nap, mint nap.

Az üzletben dolgozó szakemberek törekednek rá, hogy „jó szomszéd”-hoz méltóan biztosítani tudják az újszászi lakosok folyamatos kiszolgálását. Gyakran újdonságokkal, akciókkal, nyereményjátékokkal színesítik a bevásárlás élményét, és természetesen mindig akad egy-egy jó szó, és őszinte mosoly is az üzletbe érkező vásárlóknak.

A jelenleg 12 fős kollektíva szorgos, összetartó, a szakmáját és a települést szerető csapattá formálódott az évek alatt. Helytállásuk és összetartó munkájuk a világjárvány időszakában sem csökkent. A korlátozások, nehézségek idején is nagy kitartással és türelemmel helytálltak, mindig szem előtt tartva a mások és saját maguk egészségét, biztonságát, mindamellett biztosítva az áruellátás zökkenőmentességét. Mindig a magas szakmai színvonalra, barátságos kiszolgálásra törekszenek, mellyel a helyi közösség megbecsült és aktív tagjai.

 

2021: Nyolcas Károlyné

 

 

Nyolcas Károlyné, Csörgő Anna 1976-ban végzett a Jászberényi Tanítóképző Főiskolán. Ugyanekkor Újszászon, az általános iskolában kezdett el pedagógusként dolgozni, és 2016-ig, nyugdíjba vonulásáig az általános Iskola pedagógusa volt. Az első pillanattól kezdve következetes határozottsággal és határtalan szeretettel egyengette diákjai útját.

Mindig törekedett a minél sokrétűbb ismeretszerzésre, módszertani megújulásra.  Számos továbbképzést végzett, és mindig kész volt a kor kihívásainak megfelelő módszertani tudás megszerzésére.

Már pályakezdő pedagógusként is figyelemre méltó határozottsággal végezte oktató- nevelő munkáját. Hamar beilleszkedett a nevelőközösségbe, elfogadtatta magát a kollégái, a szülők körében és a gyermekközösségben is.

Pályája során tanítványai mindig magas szintű tudást szereztek. Sokan nyertek el dobogós helyezéseket városi, megyei versenyeken, tanultak a megye legkiválóbb középiskoláiban tovább. Szorgalmas, lelkiismeretes pedagógusi munkát végzett, és mindig is arra törekedett, hogy minden tanulója képességeinek megfelelő eredményeket érjen el. Osztályfőnöki tevékenységére jellemző volt, hogy kitűnő közösségeket formált. Munkáját a rendszeresség, pontosság és precizitás jellemezte.

2005-2011 között az általános iskola igazgatóhelyettesi feladatait látta el. Személyiségével, nyugalmat sugárzó egyéniségével, megbízhatóságával, kiegyensúlyozott légkör megteremtését biztosította az intézményben. Rendet, fegyelmet és főleg lelkiismeretes munkát kért és várt el a kollégáktól mind a tanórákon, mind a nevelőmunkában. Mindig is belső kényszernek, hivatásának és szívügyének érezte a közösségért való munkálkodást.

Vezetői feladatai végzése során is igyekezett maximálisan megfelelni, eleget tenni a különböző igényeknek, elvárásoknak, igényes, pontos munkát végezni, jó példát mutatni. Az új feladatok elől nem hátrált meg. Mindig nyitott volt az új dolgok befogadására, fontosnak tartotta az együtt gondolkodást, a csapatmunkát. Tapasztalatait szívesen megosztotta a vezetőtársakkal, a kollégákkal, arra törekedett, hogy mindenki jól érezze magát az iskolában. Igazán követendő példa lehet minden pedagógus számára.

A művészetek iránti érdeklődése és szeretete a foltvarrásban teljesedett ki. Ezt a tevékenységet nyugdíjba vonulása óta is folytatja. Gyönyörű munkáiban Újszász Város lakossága helyi kiállítások alkalmával a mai napig gyönyörködhet.

 

2021: Takács Zoltánné

 

 

Takács Zoltánné 1967-ben született Szolnokon. A karcagi Gábor Áron Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskolában érettségizett, s egyben általános ápoló-asszisztens végzettségre tett szert. Ezután közel fél évig a Budai Gyermekkorházban, majd 5 évig a szolnoki Jósika úti bölcsödében dolgozott.

Újszászon 1991-ben kezdte meg a munkát, az I. számú orvosi körzetben dr. Szóró Magdolna mellett előbb, mint orvosírnok-asszisztens, később, mint körzeti ápolónő.

Munkája mellett sem hagyta abba tanulmányait. Körzeti ápolónői szakvizsgát, majd felsőfokú ápoló végzettséget szerzett. Számítástechnikai képzéseken fejlesztette tudását, de több témakörben továbbképzéseken is bővítette tudását.

Takács Zoltánné, „Jutka nővér” már 30 éve dolgozik az újszászi lakosokért.

Ápoltjai már-már családtagnak tekintik, hiszen számára nincs hétvége, nincs szabadnap. Megy, vérnyomást mér, sebet kötöz, vért vesz, tanácsot ad, mindezt végtelen türelemmel, kedvességgel. Mindez biztonságérzetet ad minden beteg számára. Sok esetben felkeresi a betegeket otthonukban, de telefonon is, ha például kórházba kerülnek.

Munkáját példaértékűen ellátja, ezt bizonyítják a kitüntetések is. Maga a praxis az Év praxisa a Kárpátmedencében pályázaton az előkelő VI. helyen végzett, majd „Fogyasztói Vélemény Tanúsítványt” kaptak, ami a betegekhez való készséges hozzáállás, valamint a kifogástalan munkavégzés bizonyítéka. Takács Zoltánné 2017-ben  a „Megye Ápolónője” kitüntetésben is részesült.

Jó kapcsolatot tart fenn a hospice szolgálattal, a házi betegápolást végző ápolónőkkel, gyógytornászokkal, a támogató szolgálat otthoni segítőivel. A betegek pszichés vezetésében is igen jó eredménnyel tevékenykedik. Ő fedezte fel, mennyi újszászi foglalkozik gobeline képek készítésével. Az ő ötlete alapján került sor az első, azóta már hagyománnyá vált gobeline kiállításra.

Szigorú is tud lenni a betegek érdekében, de sohasem sértő módon. Orvosának, dr. Szóró Magdolnának mindenben a „jobbkeze”. Ahogy a doktornő is fogalmaz: „Nagyon szerencsés vagyok, hogy egymásra találtunk. Nagyra értékelem hozzáállását, munkáját. Egyenrangú félnek tekintem.”

 

2019: Udud Róza

 

 

Újszász város Önkormányzata Udud Róza jegyzőt a közigazgatás területén végzett kimagasló szakmai teljesítményt nyújtó munkája elismeréséül Szakmai Díjban részesítette. 

Udud Róza 1962-ben született Mezőtúron. Általános iskolai tanulmányait Kétpón kezdte meg, majd Szajolban fejezte be 1976-ban. 

Középiskolai tanulmányait a Vásárhelyi Pál Közgazdasági Szakközépiskolában folytatta igazgatás-ügyviteli szakon. Az érettségi után Szajol községi tanácsnál kezdett dolgozni, ahol nyaranta már diákként is tevékenykedett.  

1982-ben megkezdte tanulmányait az államigazgatási főiskolán, ahol igazgatás - szervező diplomát szerzett. 

Ezt követően folytatta munkáját Szajolban, az államigazgatásban. 1988-ban született meg gyermeke, Annamária, aki a közgazdaság Tudományi Egyetemen végzett, és szorgalmasan dolgozik vállalkozásában. 

Udud Róza 1990 végétől 2006-ig jegyzőként dolgozott Szajolban. Időközben elvégezte a Pénzügyi és Számviteli Főiskolát, valamint megszerezte a közigazgatási szakvizsgát. 

2007-től egy évig az OTP Szolnok megyei igazgatóságánál dolgozott, önkormányzati hitelezéssel foglalkozott, de szíve visszahúzta a közigazgatási feladatokhoz.  

2008. február 1. napjától dolgozik Újszász Városi Önkormányzatnál először mint igazgatási osztályvezető, majd aljegyző, és 2014. január 1. napjától mint jegyző. Városunkat már korábban megismerte, hiszen helyettesítőként hosszabb ideig dolgozott településünkön. 

Az idén ünnepelte a közszolgálatban eltöltött 35 éves jubileumát 

Udud Róza nagy szorgalommal, szakmai hozzáértéssel végzi a mindennapok során a munkáját, igyekszik minden kihívásnak, feladatnak eleget tenni.  

Közreműködik a képviselő-testület és annak bizottsága, továbbá a nemzetiségi önkormányzat által ellátandó feladatok megvalósításában. Szervezi a polgármesteri hivatal munkatársainak munkáját, szakmailag segíti az önkormányzati intézmények feladat-ellátását. A városunkban lakók, a hozzá és a hivatalhoz forduló személyek panaszainak, kéréseinek orvoslását elsődleges feladatának tekinti.  

Újszász városban a közigazgatásban több mint 11 éve végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként Újszász Városi Önkormányzat Képviselő-testülete szakmai díjban részesíti. 

 

2018: Kerepesiné Bajor Zsuzsanna

 

 

Újszász Város Önkormányzata Kerepesiné Bajor Zsuzsanna mentálhigiénés csoportvezetőt Szakmai Díjban részesíti.

Kerepesiné Bajor Zsuzsanna újszászi lakos 2015 óta dolgozik a Zagyvaparti Idősek Otthonában. Feladata az idősek lelki gondozása, foglalkoztatása, költőpénzük kezelése és a hivatalos ügyek intézése. Mindezek mellett ő szervezi a munkatársak munkaidőn kívüli közös tevékenységét: például kirándulások, főzések.

Tanulmányait a nagykőrösi főiskolán végezte szociális munkásként. Szívügye a szellemileg leépült, demens lakók foglalkoztatása, képességeik szinten tartása, alkalmazva a zene- és színterápiát, valamint a drámajátékot. Adminisztratív képessége kiváló. Kialakított egy dokumentációs rendszert a mentálhigiénés és foglalkoztatás témakörben, amit jó gyakorlatként mutatnak be a megyei kollégáknak.

2017 tavaszán videoklipet készítettek az ellátottakkal begyakorolt rap-ről, ami a YouTube-on is nagy sikert aratott. Ötletszerző és kivitelező egyaránt Zsuzsanna volt. Ezzel nemcsak az intézményt, de Újszászt is népszerűsítették. Tevékenységét a Csillaghíd Alapítvány Lukács Mózes emlékdíjjal ismerte el.

Most Újszász Város elismerésében részesülhet.

 

2018: Bartáné Mucza Tünde

 

 

Iskoláit Újszászon végezte, majd tanítói diplomát szerzett a Jászberényi Tanítóképző Főiskolán. 1983-ban kezdett el tanítani. 1990-től a Vörösmarty Mihály Általános Iskola pedagógusa. Szakkollégiumi képzése a testnevelés, így mindig is fontosnak tartotta a nevelés területén az egészséges életmódot, a testedzést. A különböző sportünnepélyeken, majálisokon sportbemutatókat szervezett.

Munkáját mindig is a folyamatos megújulásra való törekvés, a magas színvonalú munkavégzés, a gyermekszeretet jellemezte. Számtalan továbbképzésen vett részt, újabb diplomát szerzett. Térségünkben jelentős számban élnek cigányok. Őt mindig is érdekelte, hogyan segítheti beilleszkedésüket, ezért jelentkezett romologóiai továbbképzésre. Másoddiplomáját drámapedagógiából szerezte 2005-ben. A Teátrum Művészeti Alapiskolát vezeti. Szakmai fejlődése széleskörű. Számtalan képzésen szerzett újabb ismereteket. A testnevelés szakkollégiumi képesítése, a drámapedagógiai játékos tapasztalatai jelentősen hozzájárultak ahhoz, hogy 1995-től az alsós gyermekszervezet vezetőjeként dolgozik. Változatos, színes programok szervezése, a hagyományápolás jellemzi tevékenységét.

2017 óta mesterpedagógus, tanfelügyeleti és minőségi szakértő.

Pedagógusi pályája példaértékű. Sok újszászi köszönheti neki a tudomány, a tanulás szeretetét, az életörömök meglátását, az ahhoz való képességek kialakítását.

Kimagasló szakmai teljesítményével méltán kiérdemli Újszász Város Szakmai Díját.

 

2018: Gyenge Anita

 

 

Gyenge Anita az általános iskolát Újszászon végezte, majd a szolnoki Verseghy Ferenc Gimnázium elvégzése után a gödöllői Szent István Egyetemen szerzett gazdasági agrármérnöki diplomát, pénzügy-számviteli szakon.

2006-tól dolgozik az újszászi polgármesteri hivatalban pénzügyi területen, ahol kiemelkedő tevékenységet nyújt elhivatottságával. Magas szintű hozzáértéssel precízen végzi munkáját, kamatoztatja tudását az önkormányzat más területein dolgozó munkatársak számára is.

Szakmai tudását jelzi, hogy a 2010-ben bevezetett új integrált költségvetési szoftvert Újszászon elsőként ő tudta alkalmazni.

Új feladatot adott, hogy az önkormányzat megszüntette költségvetési szervezeteinek gazdasági önállóságát, így minden gazdasági feladat a polgármesteri hivatalhoz került. Az ASP rendszer ismeretében messze felülmúlja kollégái ismereteit.

Mindemellett napra készen végzi a hazai és uniós pályázatok pénzügyi lebonyolításával kapcsolatos feladatokat. Hogy mennyire precízen végzi ezzel kapcsolatos munkáját, arról tanúskodik, hogy az ellenőrzések során egyszer sem tártak fel pénzügyi hibát.

Munkáját rendkívüli elhivatottsággal végzi, szabadidejét is feláldozva. Pénzügyi referensként az államigazgatásban kimagasló szakmai teljesítményéért Újszász Város Szakmai Díjban részesíti.

 

2017: Hegedűs Jánosné

Hegedűs Jánosné Újszászon született 1954-ben. Általános iskolai tanulmányait itt végezte, majd gyors és gépírói bizonyítványt szerzett Budapesten. 1970-től a szolnoki illetékhivatalnál dolgozott gépíróként, iktatóként. Közben érettségi vizsgát tett, és ettől kezdve pályája felfelé ívelt. Az illeték szakterületén előadóként, majd főeladóként végezte munkáját. Szakvizsgát tett. Előbb belső ügyintézői, majd külső területi, ellenőri és revizori munkát látott el. Polgári peres ügyekben ingatlanforgalmi szakértői feladatokat látott el. Szakmai munkája elismeréseként több alkalommal részesült kitüntetésben.

A rendszerváltás óta vállalkozóként dolgozik virágárusként másodállásban a lakosság szolgálatában.

Hivatásos gondnokként 2008 óta dolgozik Újszászon. Feladata a cselekvőképességükben korlátozott személyek törvényes képviselete. Veronka a képviseletére bízott mentális problémákkal vagy szenvedélybetegséggel küzdő gondnokoltak vagyonának kezelője, érdekeik képviselője és érvényesítője, a napi problémáik megoldója, segítője. Munkáját a szakmaiságon túl az empátia, és a segíteni akarás jellemzi. Feladatait lelkiismeretesen és példaértékűen látja el, gondnokoltjai érdekében idejét és energiáját nem sajnálva jár el. Munkája soha sem ér véget, mindig lehet rá számítani. Soha nem hagyott magára egyetlen gondozottat sem.

 A gondnokoltakat ellátó intézményekkel, mindig kiváló kapcsolatot ápolt, segítőkészségére mindig lehetett alapozni. A gondnokoltak Veronkát szinte családtagjuknak tekintik, mert bármikor a rendelkezésükre áll, a hozzátartozók is bátran fordulhatnak hozzá kéréseikkel, kérdéseikkel. Szakmai tudását folyamatosan bővíti, évente hivatásos gondnoki továbbképzésen vesz részt.

Közösségi tevékenységei közül kiemelkedik a város számára készített Adventi koszorú készítése, mellyel elnyerte a lakosság elismerését.

Kimagasló hivatásos gondnoki tevékenységéért, fáradhatatlanul végzett munkája elismeréséül kiérdemelte a Szakmai díjat.

 

2017: Mérész Pálné

Mérész Pálné Bajzáth Rozália Szolnokon született 1963-ban. Gyermek és ifjú éveit Rákóczifalván töltötte. Az általános iskola elvégzése után rövid ideig a martfűi Növényolajgyárban dolgozott.

1982-ben kötött házasságot Mérész Pállal, aki Újszászra hozta őt. Gyermekei születése után a helyi szociális otthonban helyezkedett el. Ekkor választotta - szinte  életre szólóan - szép hivatását, az idősek, a sérült emberek gondozását, ápolását. Feladatát keménykezű osztályvezető ápolónő mellett kezdte, aki figyelmet, pontosságot, lelkiismeretességet követelt.

Rózsikában mindezek a tulajdonságok megvoltak. Így a munkatársak, az otthon lakói hamar megszerették. Vezetői is látták, hogy Isten is erre a hivatásra teremtette, ezért támogatták tanulását. 1988 óta szakképzett idősotthoni ápolóként dolgozik. Intézetvezető főnővérétől az alábbi útravalót kapta:"Uram add, hogy megbecsüljem szép hivatásom méltóságát, és nagy felelősségét. Soha ne engedd, hogy szégyent hozzak rá engedve hidegségnek, figyelmetlenségnek vagy türelmetlenségnek" (részl." Jézus az én betegem") Ezek a szavak kísérik pályája során, hiszen munkájában  mindig pontos, odaadó, megbízható és lelkiismeretes. Szolgálata alatt rend és nyugalom van az osztályon. Melegszívű természete, empátiája több száz lakót kísért el a gyógyulás, avagy a szenvedés útján, megkönnyítve azt.

A halk szavú, mosolygós nővérke midig gyógyír a betegek számára, ő a példa a fiatal kollégák előtt. Fiatalos lendülete, odaadása nem kopott az évtizedek alatt sem. Munkáját az elhivatottság, az önzetlen segíteni akarás jellemzi.

Példaértékű, szerény, de lelkiekben gazdag életút az övé, amely alkalmassá tette a Szakmai díj elnyerésére.

 

2017: Nagy Jánosné

Nagy Jánosné Újszászon született 1957-ben. Általános iskolai tanulmányait, majd ezt követően középiskolai tanulmányait is Újszászon végezte. Már akkor tudta, hogy óvodapedagógusként szeretne dolgozni, így az érettségi után jelentkezett Szarvasra az Óvóképző Főiskolára.

A főiskola elvégzése után családot alapított.

Marika  40 évet dolgozott az újszászi óvodában, nemrégen ment első munkahelyéről nyugdíjba. Pici kora óta óvónő szeretett volna lenni, és szerencsésnek vallja magát, amiért azt csinálhatta, amit szeretett volna. Mindig lelkes tagja volt a testületnek. Nem csupán óvodapedagógusként, hanem tagóvoda vezetőként is megállta a helyét az egykori Baross úti tagintézményben.

Felelősségteljes óvodapedagógus volt, aki megtiszteltetésnek érezte a gyermeknevelést, aki mindenki által elfogadott és megbecsült pedagógiai szigorral rendelkezett. Emellett határtalan gyermekszeretet jellemezte egész életét. Minden gyermek személyiségét elfogadta, önmagáért szerette, mindent megtett azért, hogy a gyermekek óvodai évei boldog, derűs, családias hangulatban teljenek. Az Együtt Újszászért Egyesület elnökségi tagjaként is mindig a gyermekek segítése, élményhez juttatása volt előtérben. Több éve a Kvint Kör kamarakórus lelkes tagja.

Magas szakmai tudására kollégái is mindig számíthattak. Folyamatosan képezte magát, és tudását átadta másoknak is. Nagy Jánosné példaértékű pedagógiai munkája mindig is követendő példa volt és lesz a testület számára. Az óvodapedagógia területén kifejtett magas színvonalú, eredményes szakmai tevékenységével érdemelte ki a díjat.

 

2016: Fehér Judit, Pap Gábor

 

 

 

A polgármesteri hivatal pályázati referensei először, mint a hivatal igazgatási osztályának pályázati csoportja kezdték meg munkájukat, majd a hivatal szervezeti egységének átszervezését követően, mint pályázati ügyintézők, kapcsolt munkakörben látják el feladatukat.

Mindketten a napi államigazgatási feladataik mellett végzik a pályázatok írását, lebonyolítását, nyilvántartását, adatszolgáltatását a pályázat írásától kezdve a fenntartási kötelezettség végéig.

E kapcsolt munkakör ellátása rendkívül komoly kihívást jelent mind az államigazgatás, mind a pályázatírás területén.

Kiemelkedő munkájuknak köszönhetően 2003. óta a város mintegy 1,5 milliárdos nagyságrendű pályázati összeghez jutott hozzá, növelve ezzel a város vagyonát.

Ezek közül a legkiemelkedőbbek:

  • Zagyvaparti Idősek Otthona korszerűsítése és felújítása 203,4 millió Ft,
  • „Orczy kastély” külső homlokzat felújítása 55,5 millió Ft,
  • Középiskola felújítása 409,3 millió Ft,
  • több utca felújítása, így a Deák Ferenc, Rákóczi, Felszabadulás, Petőfi, Egység út és kapcsolódó útszakaszok, Csillag, Lehel, Szigetvári, Vörösmarty, Akácfa, Béke krt., Batthyányi út és térsége, Dózsa György utak, melyek összértéke 275,7 millió Ft,
  • az oktatás módszerének és eszközeinek fejlesztése 115,6 millió Ft,

és természetesen nagyon sok kisebb – de nem elhanyagolható – pályázat, mint a polgármesteri hivatal akadálymentesítése, az okmányiroda megújulása, a családsegítő és gyermekjóléti szolgálat épületének bővítése és felújítása, a Bakó úti játszótér, valamint számos LEADER pályázat lebonyolítása.

A pályázatok lebonyolítását, dokumentálását pontosan és precízen végzik, ennek köszönhetően egyetlen pályázat esetében sem kellett támogatási összeget visszafizetni. Ezt bizonyítják a közreműködő szervezetek által végzett ellenőrzések is, melyek apróbb, jelentéktelen hibákon kívül, minden esetben pozitív eredménnyel zárultak.

Munkájukat rendkívüli elhivatottsággal és a szakma szeretetével végzik, időt, fáradtságot nem kímélve veszik ki részüket a feladatok végrehajtásából. Nekik köszönhető, hogy önkormányzatunknak nem kellett pályázatíró cégeket foglalkoztatni, mellyel jelentős forrást sikerült megspórolni a város költségvetéséből.

Szerteágazó munkakörük ellátása mellett mindketten aktív résztvevői a helyi közéletnek.

Kiemelkedő pályázati tevékenységükért, kimagasló szakmai teljesítménynyújtásukért, munkájuk elismeréseként Újszász Város Önkormányzata Szakmai Díjban részesíti a polgármesteri hivatal pályázati csoportját: Fehér Juditot és Pap Gábort.

 

2016: Vígh László

 

 

1951-ben született Újszászon. Iskoláit Újszászon illetve Szolnokon a Gépipari Technikumban végezte. Dunaújvárosban a kohó és fémipari képesítést, majd a műszaki tanár képzettséget is megszerezte. 2003-ban elvégezte a közoktatás vezetői szakot is.

1979-től az oktatásnak kötelezte el magát. Először a szolnoki Ipari Szakmunkásképző Intézetben lett műszaki oktató, majd 1981-től a Rózsa Imre középiskola tanára, 1996-tól pedig nyugdíjazásáig igazgatóhelyettese volt.

Pályáján feladatköre mindig is sokrétű volt. Tanított szakmai és gyakorlati tantárgyakat, osztályfőnök, munkaközösség-vezető, kollégiumi nevelőtanár volt. Az MHSZ ifjúsági tagozat vezetőjeként szervezte a tanulók szabadidős tevékenységét. A szervezeten belül sportnapokat, lövészeteket szervezett.

Igazgatóhelyettesként vezette, koordinálta a szakképzési tevékenységet. Jelentős szerepe volt a döntés előkészítésben, a képzési kínálat korszerűsítésében, a tananyagfejlesztésben, a szakmai gyakorlatokkal kapcsolatos ügyintézésben. Kapcsolatot tartott a középiskola külső partnereivel.

Szabadidejében szívesen méhészkedett, sakkozott. Nagy hangsúlyt fektetett a tanulók szellemi képességeinek fejlesztésére, amelyhez megfelelő eszköznek látta a sakkot, így iskolai rendezvényeken szívesen szervezett sakktornákat, szakköröket.

Minden kapcsolatában, a főnökökkel, a kollégákkal, szülőkkel és a diákokkal szemben mindig higgadt, nyugodt és tárgyilagos hangnemet ütött meg. Ha nem is látványosan, de kiérződött belőle az emberek iránti szeretet, és az egyik fő erénye, a türelem.

Nagyon nagy szerepe volt az 1989-ben elhunyt igazgatójának emléket állító Rózsa Imre 1990 Alapítvány létrehozásában és működtetésében. Nagy figyelmet fordított az iskolában tanuló, majd később diplomát szerző tanulókra. A tehetséges és hátrányos helyzetű tanulókat is felkarolta.

Fontos feladatának tekintette az iskolai gyermeklétszám megtartását, növelését. Ennek érdekében rendszeresen járt a környékbeli általános iskolákba, ahol bemutatta iskolája történetét, és az ott folyó képzéseket.

 

2016: Tugyiné Barta Mária

 

 

Születése óta Újszászon él, általános iskolai tanulmányait a helyi iskolában végezte. A szolnoki Tiszaparti Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskolában végzett, majd 1998-ban szerezte meg a bölcsődei szakgondozó felsőfokú szakmai végzettséget. Első munkahelye a szolnoki Hetényi Géza Kórház Rendelőintézete volt, ahol asszisztensi feladatokat látott el. 1978-ban ment férjhez, ezért úgy döntött, hogy helyben próbál munkahelyet keresni. 1978-tól napjainkig a Városi Bölcsőde dolgozója. 1992. szeptember 1-től megbízott vezető, majd 1993-tól a bölcsőde vezetője. Munkáját nagy precizitással végzi, a gyerekeket türelemmel, odaadással gondozza-neveli. A 90-es évektől a Bölcsődék Országos Módszertani Intézete által kidolgozott gondozási-nevelési útmutatókat figyelemmel kísérve, az új módszereket bevezetve dolgozott a bölcsőde kollektívája az irányítása alatt. Az évek során változó nevelési eljárásoknak megfelelve, az innovatív szempontokat figyelembe véve dolgozta ki a bölcsőde szakmai programját. Közel 16 éven át irányította és felügyelte a kisgyermekek élelmezését, melynek során a korszerű táplálkozási elveknek és a konyhatechnikai eljárásoknak megfelelően változatos, ízletes ételek készítésére ösztönözte a konyhai alkalmazottakat.

2006-ban a bölcsőde újjáépítése során nagy aktivitással figyelte a munkálatokat, különösen a gyermek csoportok kialakítását, berendezését, mert mindenkor a kicsinyek érdekeit tartotta fontosnak, kiemelve a speciális igényű gyermekek ellátásának feltételeit is. Kezdő kolléganők esetében nemcsak a szakmai ismeretek átadására törekedett, hanem a szakma szeretetére is próbálta tanítani őket.

Kisgyermek nevelői képzéséhez több esetben is felkérték. Szakmai tudását a szerzett tapasztalat, a szakirodalomban történő elmélyedés, az ismeretek bővítése, az új irányzatok elfogadása jellemzi. Hatására éveken át csatlakozott a kollektíva a Megyei Pedagógiai Hetek programjához szakmai nap szervezésével, melyeken a bölcsődés gyerekek kreatív, verses-énekes bemutatóval jeleskedtek. Évek óta szervezi a bölcsőde Baba-mama klubját a település nem bölcsődés gyermekeinek és szüleiknek. Pályája során mindvégig nyitott volt, törekedett a szülőkkel való szoros kapcsolat kialakítására, a társ- és egyéb intézményekkel való együttműködésre, a munkahelyi közösség, a csapatszellem létrehozására. Gyakran áldozott szabadidejéből, ha a bölcsőde érdekeiről volt szó. Tugyiné Barta Máriát a szakma iránti elkötelezettség, a gyermekek iránti szeretet, az elfogadás jellemzi.

 

2015: Szűcsné Horváth Ágnes

 

 

Szűcsné Horváth Ágnes adó- és pénzügyi osztályvezető 1993-tól dolgozik a polgármesteri hivatalban. A közigazgatásban pénzügyi területen kezdett el dolgozni. Kiemelkedő teljesítményt nyújt, elhivatottsággal, magas szintű hozzáértéssel végzi munkáját. Kamatoztatja tudását munkatársai és az önkormányzat javára. 1993-tól folyamatosan végezte a könyvvezetési, költségvetési feladatokat, a normatív és állami támogatásokkal kapcsolatos teendőket.

2007-ben megbízott pénzügyi osztályvezető-helyettes lett, 2008-ban az osztály vezetésére is megbízást kapott. 2011-től kinevezett osztályvezetőként dolgozik, irányítja, szervezi, ellenőrzi munkatársai munkáját, együtt munkálkodik az intézményvezetőkkel, koordináló szerepet lát el az intézmények pénzügyi feladatainak ellátása során.

Emellett 2002-től végzi az önkormányzat hazai és Európai Uniós finanszírozású pályázatainak pénzügyi lebonyolításával kapcsolatos feladatokat is. A pályázatokkal kapcsolatos feladatokat precízen és napra készen látja el. A szabályok és határidők pontos betartása érdekében szabadidejéből is sokat áldoz, és munkaidején kívül is szorgosan végzi a feladatokat. Az önkormányzati munka minden ágához kapcsolódik a munkája, mivel a gazdasági, pénzügyi feladatok minden területen jelen vannak.

Munkája mellett jelentős hangsúlyt fektet a folyamatos továbbképzésre. 2011-ben közgazdász pénzügy és számvitel diplomát szerzett.

Több mint két évtizedes kiemelkedő munkájáért, az államigazgatásban való kimagasló szakmai teljesítményéért Szakmai Díjban részesült.

 

2015: A Zagyvaparti Idősek Otthona Konyhája

 

 

A kilenc fővel, Mező Miklósné megbízott élelmezésvezető vezetésével működő konyha a Zagyvaparti Idősek Otthona lakóinak, dolgozóinak, nyugdíjas munkatársainak és a település lakosságának megelégedésére készíti az ételeket a hét minden napján. Az ellátottak részére négyszeri, szükség szerint többszöri étkezést is biztosítanak. Többféle diétás étel elkészítésével segítik az ellátottak és a dolgozók mellett a településen élők étkezését is. A nyári szünet idején az intézmény konyhája biztosítja a gyermekétkeztetést és a szociálisan rászoruló gyermekek étkeztetését is. Rendszeresen tartanak élelmezési- és diétás fórumot az intézmény falain belül. Napi feladataik mellett rendszeresen vállalnak meleg étel és svédasztalos ételkészítést rendezvényekre is. 

Rendszeresen segíti a konyha a település civil szervezeteinek rendezvényeit adományba készített ételekkel. A fogyasztók körében közkedvelt a sajtos pogácsa, a rétes, a töltött káposzta és a kocsonya is. Az idei majálison sajtos pogácsát, rétest kínáltak a jelenlévőknek. Évek óta készítik a magányosok karácsonyára a pogácsát, bejglit, a bejgli kupára szintén hosszú idő óta sütik az extra méretű mákos és diós bejglit. Legfrissebb sikerüket Jászalsószentgyörgyön szerezték. A Jász Világtalálkozó Jász ízek főzőversenyén első díjat szereztek pandúrgulyásukkal. Első alkalommal vettek részt ilyen megméretésen, és a szakmai zsűri legjobbnak értékelte őket. Ezt a jellegzetesen jász ételt erdélyi barátainkkal is megkóstoltatták Csíkcsicsón.

Időt és fáradtságot nem kímélve, rugalmasan és az elvárások szerint tesznek eleget a feléjük érkező számtalan igénynek. 

 

2015: Újszász Városi Óvoda nevelőtestülete és dolgozói

 

 

Az Újszászi Városi Óvoda alkalmazotti köre 29 fő. Jelenleg 185 gyermek jár az intézményegységbe. A kezdetekben 3 tagintézménnyel működött az óvoda. A ’90-es évektől kezdődő társadalmi és gazdasági változások, átalakulások megújulást eredményeztek az óvoda életében is. 

Ma már a városi óvoda ROP-os pályázatnak köszönhetően minden igényt kielégítő XXI. századi körülmények között működik 9 óvodai csoporttal. Az új környezeti feltételek biztosítják a gyermekek sokoldalú, harmonikus fejlődését. A testület tagjait az inkluzív megújulásra, korszerűségre és eredményességre törekvés jellemezte mindig. A munka középpontjában a gyermek mindenek felett álló érdeke áll. Az eredményes munkát színesebbé és eredményesebbé teszik a jól működő alternatív programok. Mind a két program szakértő által minősített, jó gyakorlatként is megállta a helyét, így az ország több pontjáról érkező óvodák ismerhették meg. 

2010-től szakmai szolgáltatói feladatokat láttak el, több alkalommal került sor a jó gyakorlatok átadására. Ezáltal szakmai kapcsolatok alakultak ki más intézményekkel, az óvodapedagógia szakembereivel, szakmai szolgáltatókkal. 

Az innovációra való törekvésnek nagyon sok eredménye, sikere született. 

A 2007/2008-as nevelési évtől bevezették az óvodai integrációs programot. Szintén a 2008/2009-es nevelési évtől a TÁMOP pályázat megvalósulásakor bevezették a kompetencia alapú programcsomagot. 

2008-ban a Bajcsy-úti óvodaépület elnyerte az Év akadálymentesített épülete címet. 

2011-ben elnyerte az óvoda a Zöld Óvoda címet, majd 2014-ben a Minősített Referencia Intézményi címet. 

A sikerek eléréséhez, a szakmai munka eredményességéhez, a gyermekek sokoldalú harmonikus fejlesztéséhez szükség volt az összetartó, innovációra kész testület összefogására, együttes munkájára. 

Az intézmény vezetője 2013. szeptember 1-óta Molnárné Hegedűs Krisztina. 

 

2014: Vásár Andrásné

 

 

Vásár Andrásné Perjési Mária Abonyban született 1941. december 23-án. Az általános iskolát Újszászon végezte. Gyermekei megszületéséig a szolnoki téglagyárban dolgozott.

Zoltán fia már nyugdíjas, lánya Anita Afganisztánból jött haza a városnapi ünnepségre.

Vásár Andrásné 1978-ban a Fecske vendéglőben kezdett dolgozni. Öt évig volt a Fecske szakácsa, ahol akkor naponta 300 főre főztek. 1983-ban megépült a Szász vendéglő, amelynek a kezdetektől fogva szakácsa. Napi 500-600 adagot főztek, mert akkoriban az általános iskolások is a Szászban ebédeltek. Aztán változtak a vezetők, a tulajdonosok, de a konyhafőnök maradt: Marika néni biztosította a folyamatosságot, a finom falatokat.

15 éve a Bálint Bt. megbecsült szakácsa. Most a menürendszerben havi 2000-2500 adagot főznek, emellett az a’la karte megrendelések száma is jelentős. Ezek jelentik az igazi kihívást a szakács számára. Hogy hogyan lehet 20 percen belül a vendég elé varázsolni a kívánt ételt. Vásár Andrásnét a 32 éves gyakorlat tette mesterré. Hat-nyolc féle dolgot is tud egyszerre a konyhában végezni: Nagyon szeret főzni. A hidegtálak és a lakodalmi ételek mestere. A töltött káposzta Vásárné módra a Szász Vendégház sokak által kedvelt étele. A vendégkönyv tanúsága szerint finom ételei, jellegzetes ízei az Egyesült Államoktól Vietnamig sok országba elvitték szakács tudománya hírét. Szerény, szeretetre méltó ember, akinek a szakmája a hivatása és a hobbija is egyben.

Vásár Andrásné számos magán, egyesületi és önkormányzati rendezvény sikeréhez járult hozzá áldozatos munkájával. Sok vendégnek okozott örömöt ételeivel, ízeivel. A városnapon ő is vendég volt a kitüntetettek fogadásán.

 

2013: Szolnoki Kistérség Többcélú Társulása Zagyva menti Integrált Központjának újszászi dolgozói

 

 

Újszász Város Önkormányzata a Szolnoki Kistérség Többcélú Társulása Zagyva menti Integrált Központjának újszászi dolgozóit szociális területen végzett kimagasló szakmai teljesítményt nyújtó munkájuk elismeréséül Szakmai Díjban részesítette. (A díjat Farkas Józsefné igazgató vette át)

Az intézmény dolgozói szeretettel, komoly szakmai felkészültséggel végzik munkájukat, élükön egy olyan vezetővel, aki nemcsak a vezetői feladatainak a magas színvonalú végzésével mutat példát beosztottainak. 1999-ben kezdte működését a gyermekjóléti szolgálat, majd 2000-ben kapott működési engedélyt a családsegítő szolgálat. 2003 óta támogató szolgálat is működik. Feladatai közé tartozik a szociális étkeztetés, a házi segítségnyújtás, az időskorúak nappali ellátása, valamint a pszichiátriai betegek közösségi ellátása.

A különböző ellátások szinte „szeretetszolgálatként” működnek. Ha nem tudnak azonnali megoldást találni a problémák orvoslására, mások tanácsát, véleményét, segítségét kérik, szakmai konzultációkat szerveznek.

Felelősségteljes, áldozatkész, emberséges munkát végeznek. Gondoznak, ápolnak, segítenek, szerveznek, szolgáltatnak. Igyekeznek minden hozzájuk forduló, rászoruló embernek azonnali segítséget nyújtani, gyakran még munkaidőn túl, hétvégén és ünnepnapokon is. Az új épület felépítése óta látványosan megnövekedett az intézményben ügyeiket intéző személyek száma, akiknek hathatós segítséget nyújtanak. Szeretettel, gondoskodással, törődéssel és nagy odafigyeléssel, őszinte együttérzéssel fordulnak a szociálisan rászorulók megsegítésére. Összetett, sokrétű munkájuk mellett rendszeresen szerveznek szabadidős programokat a veszélyeztetett és hátrányos helyzetű gyermekeknek, valamint az Idősek Napközi Otthona tagjainak.

Munkájuk, településen való jelenlétük nélkülözhetetlen számunkra, hisz sokaknak ők jelentik a családot.

 

2012: Vígh Lászlóné

 

 

Újszász Város Önkormányzata Vígh Lászlóné intézményegység vezetőt, magas színvonalú pedagógusi munkájáért, példaértékű vezetői tevékenységéért Szakmai Díjban részesíti.

Vígh Lászlóné Nagy Terézia 1956-ban született Újszászon. Az általános és középiskolát helyben végezte. 1974-től dolgozik a pedagógus pályán, kezdettől fogva Újszászon. Először óvodapedagógusként, majd általános iskolai tanítóként immár több mint 30 esztendeje.

Fiatalon, alig 20 évesen került volt iskolájába pályakezdőként. Szorgalmával, lelkiismeretes munkavégzésével kivívta volt tanárai elismerését. Segítőkész, vállalkozó szellemű, gyermekszerető pedagógus. Pályafutása során emberi és nevelői magatartása, kifogástalan, példaértékű. Óráit az igényesség, gondosság, tervszerűség, kreativitás, a gyermekekkel való sokoldalú törődés, értékközvetítés, élménynyújtás jellemzi. Pontos, precíz, következetes munkája során mindig különösen nagy tapintattal és türelemmel foglalkozott a sok egyéni bánásmódot igénylő gyermekkel. Folyamatos önképzéssel a legmodernebb módszerek megismerésével, alkalmazásával nyújt segítséget a tanulási nehézségekkel küzdő gyermekeknek. A tanítás mellett mindig nagy hangsúly fektetett arra, hogy tanítványai számára gazdag, változatos programot biztosítson a szabadidő tartalmas eltöltésére. Évről évre rendszeresen szervezte a színházlátogatásokat, a nyári táborokat az ország különböző tájaira, a Parkerdőbe. Az 1993-94-es tanévtől kezdve a Vörösmarty Mihály Általános Iskola igazgatóhelyetteseként vezette a nagykerti iskolaegységet. Kinyitotta az iskola kapuit: előadásokat, kirándulásokat, sport és kulturális programokat szervezett a szülőknek, a volt tanítványoknak, s az iskola környékén lakóknak. Kérésére gyakran végeztek társadalmi munkát, építve-szépítve az öreg iskolát.

2005-től minőségirányítási vezetőként vett részt az Újszászi Nevelési Központ irányításában. 2008-ban az új intézményegység, az Egységes Pedagógiai Szakszolgálat megbízott vezetőjeként dolgozott. Magas színvonalú szakmai munkájának és következetes vezetői tevékenységének köszönhetően, a városi nevelési tanácsadót, a logopédiai ellátást és a bölcsődei korai fejlesztést magába foglaló intézményegység mára a kistérségben is elismert szakmai munkát végez.

A rábízott feladatokat valamennyi munkakörében kiemelkedő színvonalon végezte, illetve végzi ma is. Szakmai munkája túlmutat az intézmény falain, neve az országos közoktatási szakértői listán is megtalálható.

Az Együtt Újszászért Egyesület titkáraként aktív közéleti tevékenységet folytat. Több, főként hátrányos helyzetű gyermekeket érintő program, tábor, kirándulás kezdeményezője, végrehajtója.

Példaértékű oktató-nevelő munkája, elhivatottsága, valamint értékes emberi tulajdonságainak elismeréseként, Újszász város képviselőtestülete Szakmai Díjban részesíti.

 

2012: Kasza Józsefné

 

 

Újszász Város Önkormányzata Kasza Józsefné gazdaságvezetőt hosszú időn át át végzett magas színvonalú gazdaságvezetői munkájáért Szakmai Díjban részesíti

Kasza Józsefné Simon Márta 1953-ban született Budapesten. Szakmai tevékenységét 1971-ben középfokú kereskedelmi végzettséggel kezdte meg a helyi ÁFÉSZ-nél, majd a munka mellett 1977-ben kereskedelmi üzemgazdász oklevelet szerzett. 1984-ben Szolnokra távozott, a MESZÖV munkatársa lett. 1991 óta mérlegképes könyvelői képesítéssel rendelkezik. 1995-től a megyei Kereskedelmi és Iparkamara gazdasági vezetője volt. 2004-ben ismét hazatért, azóta látja el a középiskola gazdasági vezetését. E mellett – ha kellett – besegített a középiskolai szakmai képzésbe, de hasznos észrevételeire az oktató-nevelő munka területén is számítani lehet. Felkarolója a hátrányos helyzetű, nehéz sorsú gyerekeknek.

Szakmai felkészültségét folyamatos önképzéssel fejlesztette; szakterületének jogszabályi környezetében naprakész ismeretekkel, illetve a munkavégzéshez nélkülözhetetlen informatikai műveltséggel rendelkezik.

Emberi és szakmai kvalitásaira már fiatal korában felfigyeltek. Az 1970-es évek végén, illetve a ’80 évek elején egy cikluson keresztül tanácstagként szolgálta a helyi közösséget. A rendszerváltozást követően négy évig, majd 2006-tól ismét az önkormányzat pénzügyi bizottságának tagjaként segíti a képviselő-testület munkáját.

A település sportéletének aktív résztvevője. A ’70-es - ’80-as években asztaliteniszezett, napjainkban pedig gazdasági szakemberként végzi, illetve segíti a városban működő több sport- és egyéb civil szervezet könyvelését. Az Újszász Városi Vasutas Sport Egyesület Ellenőrző Bizottságának tagja.

Közvetlen, nyílt és segítőkész – kiváló szakember és jó munkatárs. Egyenes és szókimondó, de véleményalkotásában mindig megfontolt és megalapozott, megbízói a nehéz helyzetekben is számíthatnak a munkájára.

Két felnőtt korú gyermeke önállóvá válását férjével karöltve segíti. Gyermekszerető családcentrikus ember.

Személyében egy szakmailag felkészült, megbízható, munkáját lelkiismeretesen végző, munkatársai által is elismert, derűs és kiegyensúlyozott embert köszönthetünk, aki eddigi tevékenységével rászolgált Újszász Város Szakmai Díjára.

 

2012: Ágotai Emese

 

 

Újszász Város Önkormányzata Ágotai Emese ifjúsági védőnőt az ifjúság színvonalas ellátása érdekében felelősséggel, odaadással végzett munkája elismeréséül Szakmai Díjban részesíti.

 

Ágotai Emese, lánykori nevén Szabó Emese Szentesen született 1976-ban. Kunszentmártonban töltötte gyermekéveit. Az általános iskola elvégzése után hamar elkötelezte magát az egészségügy mellett. A szolnoki Tiszaparti Gimnáziumban általános ápolói és asszisztensi képesítést, Budapesten pedig mentő technikusi végzettséget szerzett.

Első munkahelye a szolnoki mentőszolgálatnál volt, majd jelentkezett az egészségügyi főiskola védőnő szakára. Újszászra a kilencvenes években a szíve hozta, melyből házasság és családalapítás lett. Főiskolai gyakorlatait már rendszerint Újszászon töltötte.

2003-tól területi védőnőként dolgozott Újszászon.

2005-ben egyike volt annak az 5 védőnőnek, akit az Egészségügyi Minisztérium felkért, vegyen részt a védőnői ellátási sztenderdek kidolgozásában. Ugyanezen évtől ifjúsági védőnőként folytatta munkáját. Felügyelete alá tartoznak az általános iskola és a középiskola egészségügyi tevékenységei, amelyeket nem egyszerű munkaként, vállalt feladatként, hanem hivatásként végez. Szívügye a dohányzás elleni küzdelem, a helyes táplálkozás, az elsősegélynyújtás, a mentális egészség. Eddigi életét az Egész életen át tartó tanulás jellemzi.

2008-ban a Szegedi Tudományegyetemen ’ifjúsági védőnő’ diplomát szerzett.

2010-ben vezető védőnővé nevezték ki. Ismereteit tovább bővítette a Debreceni Egyetemen, ahol 2012-ben tudományos fokozatot szerzett egészségfejlesztési szakon. Mindhárom diplomájához újszászi tapasztalatait, az itt végzett kutatásokat használta fel. Kidolgozta Újszász egészségfejlesztési tervét, részt vett az általános iskola egészségnevelési stratégiájának kidolgozásában, középfokú nyelvvizsgát szerzett angol nyelvből.

Számos pályázati anyag, projekt tervezési és végrehajtási szakaszának résztvevője, az újszászi élet aktív tagja. 7 éve szervezi töretlenül az „Egy nap Egészség Újszászon” nevű egészségügyi szűrési programot, amely ez idő alatt komoly elismerést vívott ki a szakmában és a város lakói körében egyaránt. Több éve a helyi Gyere Segíts Alapítvány kuratóriumi tagjaként jelentős karitatív tevékenység vállalója. Főhivatásként egy 14 éves nagylány és egy 5 éves kisfiú édesanyja.

 

2011: Szabó László

 

 

Szabó László Szolnokon született 1965-ben. 1990-ben szerzett földrajz-történelem szakos középiskolai tanári, majd 2001-ben pedagógiai értékelési szakértő végzettséget Szegeden.

1990 óta a középiskola pedagógusa. Munkájának elismerését jelezte, hogy az akkori iskolavezetéstől egy év eltelte után osztályfőnöki és munkaközösség-vezetői megbízást kapott. Eredményes pályafutásának újabb mérföldkövét jelentette általános igazgatóhelyettesi kinevezése 1996-ban. Érettségi vizsgaelnök, mérési biztos.

Nevéhez fűződik a középiskola teljes körű minőségbiztosítási rendszerének kiépítése, fejlesztése és működtetése.

Jellemzője a folyamatos önképzés és a tanultak átültetése az iskolai gyakorlatba.

Vezetői munkája sokrétű. A helyi tantervek kidolgozásától az órafelosztáson, az éves munkaterv elkészítésén át a munkaközösségek tevékenységének koordinálásáig sok-sok szervezési- ellenőrzési feladatot lát el.

Kollégái elfogadják és elismerik, jó vezetőnek tartják. Határozott, felkészült, ambiciózus, munkaszerető és munkabíró. Minden tevékenységében a tervszerűség, a racionalitás és a nyomon követhetőség tükröződik.

Bár a helyi közéletben való részvételét erősen korlátozza szolnoki lakóhelye, mégis jelen van az újszászi oktatásügy szinte minden területén. Rendkívül hatékonyan veszi ki a részét a pályázatok elkészítéséből, nyomon követéséből és elszámolásából.

Tanári munkájára az igényesség jellemző, szakmetodikai felkészültsége átlagon felüli. Tanítványait sokoldalúan bevonja a tananyag-feldolgozásba. Bár szigorúan követel, és a devianciákat nem tűri, de következetes, így diákjai körében is népszerű.

Lelkes és szakavatott természetjáró, melybe olykor a kollégáit is bevonja.

Példás családi életet él, házastársa szintén pedagógus, akivel két gyermekük számára igyekeznek biztosítani a szeretetteljes, boldog, sokszínű gyermekkort.

Szabó László ízig-vérig pedagógus.

 

2011: Deák Ottóné

 

 

Deák Ottóné Kollár Klára 1952-ben született Újszászon. Általános és középiskolai tanulmányai után Szolnokon vállalt munkát. 1974-ben óvónőként helyezkedett el településünkön. A Szarvasi Brunszvik Teréz Felsőfokú Óvónőképzőben szerezte meg óvónői diplomáját. A 37 éven keresztül végzett óvodapedagógiai munkáját kitartás, elkötelezettség jellemezte. Fokozott figyelmet fordított arra, hogy a rábízott gyermekeknek sok-sok élményt nyújtson.

Pályája kezdetén, a 40-43 fős óvodai csoportlétszámok mellett is nagyon alapos gyermek ismerettel rendelkezett. Kiemelkedő eredményeket ért el a kisebbséghez tartozó, hátrányos helyzetű gyermekek rendszeres óvodába járásához kapcsolódó pedagógiai munkában.

Eredményesen koordinálta a Kedvesház program megvalósítását. Programvezetőként a multikulturális nevelésre, a különbözőségek természetesként való kezelésére kiemelt figyelmet fordított. Nyugodt, derűs, családias légkörben mindig tekintetbe vette a gyermekek igényeit, miközben a magatartási és viselkedési normákra, a szabályok betartására ösztönözte őket. Arra törekedett, hogy a gyermekek minél több tapasztalattal, ismerettel rendelkezzenek, és minden területen elérjék képességeik maximumát. Minden gyermekhez megtalálta a hozzá vezető utat, vígasztalt, dajkált, buzdított, dicsért, simogatott.

A hivatása kitöltötte egész életét, hiszen szabadidejében is szívesen szervezte az óvodai programokat, ötleteket gyűjtött, szponzorokat keresett, hogy a gyermekek nevelése még eredményesebb legyen.

Számtalan sikeres szakmai bemutató foglalkozással, kiselőadással növelte az óvoda szakmai elismertségét. Pedagógiai munkája és elhivatottsága példa értékűvé vált az óvodai testületben, hiszen nemcsak lelkesedni tudott, de lelkesíteni is.

Közéletiségére jellemző, hogy több évig volt szakszervezeti bizalmi, majd a közalkalmazotti tanács elnöke. 2011 júniusától nyugdíjas.

Hivatástudatával, nevelőmunkájának eredményességével kiérdemelte munkatársai és a város elismerését.

 

2011: Bölcsőde

 

 

A bölcsődei nevelésnek több évtizedes múltja van Újszászon, de a 2006 augusztusában átadott új, kibővített épülettel jelentős változások történtek. Az addig két csoporttal működő intézmény négy csoportossá bővült. Az emiatt megnövelt gondozói létszám, a nyugdíjazás, szülési szabadság olyan helyzetet teremtett, hogy szinte teljes egészében szakképzetlen dolgozókkal kellett a feladatot megoldani.

Tugyiné Barta Mária intézményegység-vezető áldozatos munkájának köszönhetően megszerveződött egy kisgyermekgondozói tanfolyam, melyet minden dolgozó sikeresen elvégzett, így ma már csak szakképzett gondozónők dolgoznak a bölcsödében. Ezután is több alkalommal adtak helyet tanfolyamoknak, biztosították a gyakorlóhelyet a résztvevőknek.

A konyha is lehetőséget adott az újszászi szakmunkástanulóknak a szakmai gyakorlat elvégzésére. Saját dolgozó kiképzésével megoldódott az évek óta húzódó élelmezésvezetői gond is.

A szakfelügyeleti és közigazgatási hivatali ellenőrzések során elismeréssel szóltak az intézményben folyó magas színvonalú szakmai munkáról. Az újszászi lakosság körében olyan népszerű a bölcsődei ellátás, hogy a felvételre váró gyerekeknél várólistát kellett kialakítani. A kollektíva rugalmas nyitva tartás, gyermekfelügyelet és játszócsoport működtetésével kínál többlet-szolgáltatásokat a kisgyermekes családok részére.

Az Egységes Pedagógiai Szakszolgálattal közösen elindították a baba-mama klubot. A foglalkozások lehetőséget biztosítanak a kisgyermekes anyukáknak a gyermekükkel közös kikapcsolódásra, a gondozónőkkel, pedagógiai szakemberekkel történő beszélgetésre, a pici gyermekek közösséghez való szoktatására.

A bölcsőde kollektívája bekapcsolódott a pedagógiai hetek újszászi rendezvénysorozatába, és évek óta szakmai nap szervezésével gazdagítja az Újszászi Nevelési Központ programját. Bemutató foglalkozásokat, előadásokat és szakmai konzultációt kínál a környéken működő bölcsődék szakembereinek. Ezzel a tevékenységével egyedülálló a megyében.

 

2010: Újszász Város Polgármesteri Hivatala

 

 

Újszász Város Polgármesteri Hivatala, mint az önkormányzat munkaszervezete növekvő szakmai színvonalon biztosította a képviselő-testület munkájának a folyamatosságát, a város fejlődésének elősegítését, a közigazgatás felsőbb szervei, valamint a helyi lakosság felől érkező ügyintézési elvárásokat.

Jó együttműködést valósított meg a városban működő intézményekkel, civil szervezetekkel, egyházakkal.

Magas fokú felelősségtudattal, a törvényesség iránti elkötelezettséggel látta el a népszavazással, választásokkal összefüggő feladatkörét. Szervezte a település lakóinak belvízzel, árvízzel kapcsolatban jelentkező problémáinak megoldását.

A polgármesteri hivatal személyi állományában - köszönhetően a tudatos humánpolitikai vezetői elvárásoknak és a dolgozók ez irányú erőfeszítésének – a köztisztviselők 75 %-ának van mára felsőfokú végzettsége.

A város fejlesztésével kapcsolatban - külső cég által – végzett felmérés megállapítása szerint is Újszász város erősségei közé tartozik a képzett közigazgatás. A városlakók körében végzett elégedettségi felmérésben a polgármesteri hivatal két alkalommal is az élmezőnyben végzett.

A hivatal dolgozói összetartó kollektívaként jellemezhetőek, akik hivatásukat a törvényes munkaidőn túl, feladatorientáltan, rugalmasan, külön díjazás nélkül látják el.

 

2010: Gimnázium, Műszaki Szakközépiskola és Kollégium konyhájának személyzete

 

 

A konyha, az intézmény 1972. évi átadásától kezdve működött. Ekkor csak a középiskolai tanulók és fiú kollégisták ellátásáról gondoskodott 6 dolgozó. A konyha felszereltsége akkoriban korszerűnek számított. A ’80-as évek elején a konyha átmenetileg az áfészhez került, majd visszaadták az intézménynek.

A kollégium bővítése után jelentősen megemelkedett a középiskolai konyhai ellátásra szorulók száma, és a tanárok is igénybe vehették a menzai étkezést.

Az általános iskola Bajcsy úti konyhájának 2005. évi megszüntetése után a középiskolai konyha látja el az óvodások és az általános iskolások napi étkezését is a tízóraitól az uzsonnáig bezárólag, ami jelentős terhet jelent a 11 konyhai dolgozó mindegyikének. A konyha technikai felszereltségével – a szűkös anyagi lehetőségek miatt – csak nagy erőfeszítéssel tudják megoldani az életkornak megfelelő tápanyag tartalmú és változatos étkezést. Sok, főleg az iskolában végzett fiatal lakodalmának menüjét is elkészítették.

A konyha működtetése során mindezek mellett meg kellett felelni a közegészségügyi és higiéniai követelményeknek is.

A középiskolai konyha az országos és önkormányzati választások során évtizedek óta gondoskodott a választást bonyolító dolgozók ellátásáról.

Sok-sok hétvégén a városnapi és más rendezvények vendégeinek ellátásában is önzetlenül segített.

A konyhai alkalmazottak nem mondtak nemet egy-egy általános iskolai rendezvény és nyári tábor étkezési gondjainak megoldására, lelkesen sütöttek-főztek a német cserediákok és a játszóparkot építő német diákok részére is.

A konyhai dolgozók – egy élelmezésvezető, 3 szakácsnő és 7 kisegítő – nagy örömére, az egyik Európai Uniós pályázat keretében 2010-ben felújításra került az intézmény konyhája is. Korszerű technika beépítésével javulnak a dolgozók munkakörülményei, és remélhetőleg változatosabb menüsorokkal a város érintett intézményeiben dolgozók közmegelégedése is érzékelhető lesz.

 

2010: Vágó Erzsébet, a Zagyvaparti Idősek Otthonának pénzügyi munkatársa

 

 

Vágó Erzsébet 1954-ben született Szolnokon. Férjezett, két nagykorú gyermeke van. Unokáit szerető nagymama.

Újszászon élte és éli életét. Szeretettel emlékezik vissza iskolai éveire, az általános és középiskolai tanulmányaira.

Három évig dolgozott közalkalmazottként Újszászon adminisztratív munkakörben. 1977-től dolgozik jelenlegi munkahelyén, a Zagyvaparti Idősek Otthonában. Munkaköre mind a mai napig pénzügyi dolgozói besorolás.

Végezte az értékkönyvelést, majd az intézeti költségvetési gazdasági események könyvelését. Munkája mind tartalmilag, mind külalakilag példamutató. Az új dolgok iránt fogékony, a rendeletek elsajátítására és azok betartására törekszik. Munkájára bármikor lehet számítani, pontos, megbízható.

A gazdaságvezető távollétében annak helyettesítését maradéktalanul ellátja. Kritikai szemléletében a mindenkori jobbítás szándéka van. Az ellátottakkal, azok hozzátartozóival és munkatársaival jó kapcsolatot ápol.

Munkavégzése mellett szakmailag képezte magát. 1986-ban a szolnoki Vásárhelyi Pál Közgazdasági Szakközépiskolában képesített könyvelő, vállalati tervező és statisztikusi képesítést szerzett, 2004-ben pedig mérlegképes könyvelői oklevelet vehetett át.

Aktív közösségi ember. Mindvégig szívesen vállalt részt önkéntes társadalmi munkákban.

 

2009: Juhász Jánosné osztályvezető nővér

 

 

Juhász Jánosné 1961-ben született Sztálinvárosban. Az általános iskola befejezése után egészségügyi szakiskolába iratkozott, majd általános ápoló, általános asszisztens képesítést szerzett. Mivel munkahelyet az újszászi Pszichiátriai Intézetben talált, így tanulmányait a kórházi osztály jellegének megfelelően folytatta - ideg-elme szakon szakápolói képzettséget szerzett. Közel tíz éves munkaviszony után döntött úgy, hogy az Időskorúak Szociális Otthonában kíván dolgozni.

1989-ben szegődött az idősek szolgálatába. Az intézet kollektívájába gyorsan beilleszkedett. Az idősek iránti szeretetével, elkötelezettségével, szorgalmával kivívta az intézet vezetésének bizalmát. Szókimondása tettekkel párosult. Meghatározó egyénisége lett a munkacsoportnak. Másfél évtizedes, három műszakban eltöltött munka után, az intézet szerkezeti átalakítása során bizalmat kapott osztályvezetői munkakör betöltésére.

Kollektíváját úgy formálta, hogy mindenekelőtt az ellátottak érdekeit szolgálják. Pontos, megbízható, az ápolás terén magas empátiával rendelkező osztályvezető vált belőle.

Személyes példamutatása, határozottsága a munkacsoportjának értékévé vált. Összetartó, feladatát magas szinten végző kollektívát kovácsolt. Az otthon lakói szeretik, tisztelik, megbíznak benne.

A hozzátartozókkal kiépített kapcsolata segíti az intézet jó megítélését. Szakmai feladatait odaadóan, legjobb tudása szerint végzi. Munkája példaértékű. Beteg embereket ápol, vigasztal, segít a reményvesztettség időszakában. Munkáját az elhivatottság, az önzetlen segíteni akarás jellemzi.

 

2009: Kővári Ernőné gazdaságvezető

 

 

Kővári Ernőné 16 éve az általános iskola, illetve az Újszászi Nevelési Központ gazdaságvezetője. Munkáját rendkívül nagy hozzáértéssel, pontossággal, alapos szakmai ismerettel végzi mind a mai napig. Az intézményi átszervezés kapcsán oroszlánrészt vállalt az új szervezési módok kialakításában. Fáradhatatlanul dolgozik, akár két ember munkáját is felvállalva. Szakma- és munkaszeretetével, rendkívül nagy teherbírásával valamennyi dolgozó elé példaként állítható. Szigorú következetességgel végzi feladatait, és ezt joggal várja el környezetétől is.

Nemcsak munkahelyén, hanem egyéb területen is önzetlenül vállal feladatokat. Évtizedek óta tagja a város választási bizottságának, a Vörösmarty Tanulmányi és Sport Alapítvány könyvelője.

65 évesen, már több éve nyugdíjasként dolgozik az intézményben. Most arra készül, hogy az aktív munkát abbahagyva, igénybe vegye az őt régóta megillető nyugdíjas életformát. E díjjal is szeretnénk elismerni kiváló munkáját.

 

2008: Csajbókné Nyári Erzsébet

 

 

1956-ban született Újszászon. Általános, majd középiskolai tanulmányainak befejezése után a nyíregyházi tanárképző főiskolán szerzett tanítói diplomát Pályakezdőként Szolnokon helyezkedett el, ám egy év elteltével adódott a lehetőség az itthoni iskolában, s immár 29 esztendeje újszászi tanító néni.

Tanító néni, csupa nagybetűsen, hiszen gyermekkorától kezdve erre a pályára készült. Kiváló szakmai felkészültsége, hivatástudata, fantasztikus munkabírása tette naggyá. Tanítványai iránti rajongása s azok viszontszeretete minden akadályt leküzdhetővé tett számára.

Munkáját soha nem 45 percekre - csengetéstől-csengetésig - tervezte. Megszámlálhatatlanul sok kirándulást, nyári tábort, színházlátogatást szervezett. Nemcsak a gyerekek, hanem szüleik is sokat gazdagodtak, hisz nemegyszer bizonyult kicsinek a legnagyobb utasterű busz is, mert néha még a nagyik is bejelentkeztek egy-egy jó programra.

Fáradhatatlanul dolgozik, mondhatni két végén égetve a gyertyát. Tankönyvet árul, közben hulladékgyűjtést szervez, készül a tanévnyitó műsorra volt és leendő tanítványaival, s a pályakezdő izgalmával készül az új tanévre és tekint az új kihívások elé.

Munkája példaértékű, így teheti a mércét jó magasra azoknak a tanítójelölteknek is, akiket a gondjaira bíz az iskolavezetés. Évek óta részese ennek a felemelő szép munkának is. Mesterségre tanít - pedagógusmesterségre. Mutatja, hogyan kell szigorúnak lenni, hogyan kell szeretni, hol van a helye a fegyelmezett munkának s hol a felszabadult játéknak.

Azt mondja, nem csinál mást, csak végzi a dolgát. És valóban: tanít. Nem betűvetést, nem matematikát - GYEREKEKET.

 

2008: Dr. Karácson János

 

 

Dr. Karácson János 1936-ban született Gyulán. Egyetemi tanulmányait a Debreceni Orvostudományi Egyetemen folytatta, ahol summa cum laude minősítéssel végzett. Általános orvostanból 1977-ben szerzett szakorvosi bizonyítványt, ami megfelel a mai háziorvosi minősítésnek.

Körzeti orvosként, majd háziorvosként Nagykörűben dolgozott, ahol a település közéletében is aktívan részt vett. Gyakran vállalt helyettesítést, ügyeletet, így nemcsak Nagykörű, hanem annak egész vonzáskörzete is jól ismert számára. A körzetébe tartozó családokkal jó kapcsolatot tartott, az unokáktól egészen a nagyszülőkig.

Újszászra 2001-ben került helyettesítő orvosként. 2002 márciusától látta el dr. Ördög Lajos korábbi körzetét, és ezzel egyidejűleg felvállalta a szociális otthon lakóinak orvosi ellátását is. Az egészségügyben történt változásokat, a kor igényeit követte, privatizálta praxisát, és vállalkozó orvosként teljesít háziorvosi feladatokat. Mindeközben folyamatosan látott el foglalkozás-egészségügyi feladatokat, melyek során közeli kapcsolatba került az újszászi intézmények alkalmazottaival. Tudása legjavát adva, teljes figyelemmel és empátiával fordul a tőle segítséget kérőkhöz.

Az ügyeleti munkában kimagasló szerepet vállal, így nemcsak a saját betegeit, hanem szinte az egész város lakosságát jól ismeri. Sok család személyes ismerősként tudhatja maga mellett, hiszen számos esetben a család legszemélyesebb problémáit is ismeri. Háziorvos annál nagyobb elismerést, mint a betegek szeretete és bizalma, talán nem is kaphat. Dr. Karácson János ezt az elismerést emberségével, humanitásával, szakmai tudásával kivívta magának.

Nyugdíjba vonulása után is tovább praktizál. Jelenleg területen kívüli háziorvosként dolgozik Újszászon. Nagyon fontos számára, hogy tudását, szakmai ismereteit folyamatosan bővítse, frissítse, ezért képzéseken vesz részt, és nyomon követi az orvostudomány aktualitásait.

Több évtizedes munkássága alatt igen nagy és jól működő kapcsolatrendszert épített ki, országos szinten is. A betegei tisztelete övezi, hiszen mindig a legjobb tudása szerint végzi orvosi munkáját. A doktor urat lelkes, dinamikus személyisége igen népszerűvé tette városunkban. Aktívan részt vállal a település életében, a hivatásához kötődő kérdésekben a betegei érdekeit szem előtt tartva mindig nyíltan véleményt formál. Az egészségügyi fejlesztések, átalakítások során bizton számíthat a város vezetősége segítő közreműködésére, építő javaslataira.

 

2008: Vágó Lászlóné

 

 

Vágó Lászlóné 1950-ben született Újszászon. 1980-ban szerzett óvónői képesítést a Szarvasi Brunszvik Teréz Óvónőképző Intézetben. Először Szolnokon, 1982-től pedig Újszászon a kertvárosi, majd a Bajcsy úti óvodában dolgozott. Az óvónői feladat számára egy szívvel-lélekkel, nagy hozzáértéssel, türelemmel végzett hivatás. Munkája példaértékű, elismerésre méltó. Tapasztalatait, véleményét, javaslatait mindig igyekezett megosztani a nevelőtestülettel.

Majdnem három évtizede nap mint nap úgy lépett be az óvodába, hogy munkaideje minden percét hivatástudat irányította. Minden gyermeket úgy ismert, mint a tenyerét, és úgy szeretett, mintha sajátja lenne. Mindig tudta, mikor, kinek, mire van szüksége, mikor, kit, hogyan kell oltalmazni, segítségére sietni, másfelé irányítani, feladattal megbízni. Tudatosan, felkészülten tervezte, szervezte a gyerekek mindennapi óvodai életét, tevékenységét. Tette ezt hihetetlen gyermekszeretettel, következetességgel.

Vágó Lászlóné Marika volt az, aki - amikor még igencsak gyermekcipőben járt az integrált nevelés - iszonyatos türelemmel, hozzáértéssel, odaadással igazán befogadóvá tette csoportját minden sajátos nevelési szükségletű gyermek számára. Hihetetlen eredményeket ért el ezen a területen is éppúgy, mint a kisebbségi gyermekek nevelésében. Ezekben a feladatokban közvetlen munkatársával olyan együttműködést alakítottak ki, hogy szinte szavak nélkül is értették egymást, és a gyermekek legkisebb rezdülésére is azonos módon reagáltak.

Vágó Lászlóné Marika sosem vesztette el a türelmét, a legnehezebb pillanatokban is ura tudott lenni a helyzetnek. A több éve elhúzódó betegsége sem akadályozta meg abban, hogy "szolgálja" a pedagógusi pályát, mindig mindenből kivegye a részét, s mindig mindenkitől azt kérdezze, miben segíthetek.

Nem foglalkozott a szóbeszédekkel, nehézségekkel, vállalta felelősségét, kerülte a felesleges konfliktusokat, és tette a dolgát legjobb tudása, sokrétű tapasztalata, hitvallása szerint. Mindezt szerényen, határozottan, őszinte odaadással, megújuló metodikával, hihetetlen munkafegyelemmel, mélységes hozzáértéssel. Legfőbb jutalma nem volt más, mint a gyermekek őszinte ragaszkodása, szeretete. Ezt egészítette ki a szülők tisztelete és a kollégák elismerése.

 

2007: Hegedűs Lukács

 

 

Hegedűs Lukács pedagógusi tevékenységét 1988-ban kezdte meg az újszászi középiskolában. A szakmai képzés egyik erőssége, hogy a mérnöktanárok szinte mindegyike rendelkezik termelési tapasztalatokkal, melynek köszönhetően az elméleti ismereteken túl felvértezik tanítványaikat a megfelelő gyakorlati ismeretekkel is. Hegedűs Lukács a Jászkun Volán jogelődjének darabáru-fuvarozási főnöksége vezetői beosztását cserélte fel a katedrára, ily módon átlátta a közúti árufuvarozás teljes vertikumát.

A középiskolában rövid idő alatt a szakmai munkaközösség meghatározó tagjává vált. Volt osztályfőnök és a közlekedési munkaközösség vezetője, részt vállalt a felnőttképzésből és a kollégiumi munkából is. Hosszú évekig közmegelégedésre töltötte be a közalkalmazotti tanács elnöki tisztét, és végzett eredményes érdekvédelmi munkát. Szakmai műveltségét folyamatos önképzéssel fejlesztette. Részt vett a szakképzés tantervének megfelelő központi programok fejlesztésében és intézményi adaptációjában. Tanári munkájának eredményességét az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyek döntőjében elért helyezések, a jó szakmai képesítő vizsgaeredmények, a végzetteket alkalmazó gazdasági egységek elismerő visszajelzései fémjelezték.

Szervezője és elmaradhatatlan résztvevője volt a közösséget összekovácsolni hivatott baráti összejöveteleknek, kirándulásoknak.

Személyében egy szakmailag felkészült, megbízható, munkáját lelkiismeretesen végző, diákjai által elismert tanárként vonul nyugállományba.

 

2007: Molnár Dezsőné

 

 

Molnár Dezsőné 1964-ben, a szegedi Állami Védőnőképző elvégzése után kezdte pályáját Újszászon. Rögtön mély vízbe került, mert Újszász mellett Szászberek is a munkaterületéhez tartozott, és csak fokozatosan alakult ki a mai három körzet. Hozzá mindig dr. Nemes József orvosi körzete, a vasúton túli terület tartozott. Az anya- és csecsemővédelem - gondozás csak egy részét tette ki munkájának, mert a gyakori családlátogatáskor sokszor az egész család gondját meg kellett hallgatnia, s ha tehette, orvosolnia. Ezt csak nagy szaktudással, emberszeretettel, segíteni akarással lehet végezni. Molnár Dezsőné rendelkezett ezekkel a képességekkel. Szakmai tudását 1981-ben az Egészségügyi Főiskolán gyarapította, majd 1996-ban családgondozó szakvédőnő képesítést szerzett.

Saját önképzésén túl mindig fontosnak tartotta, hogy mások ismereteit is gyarapítsa. Oktató védőnőként sok éve részt vesz a jövő védőnőinek tanításában, sok fiatal védőnővel szerettette meg a hivatást. Iskolai védőnőként fontos szerepet játszott az egészségnevelésben. Csecsemőgondozói tanfolyamokat tartott, s a gyerekek számtalanszor első helyezést értek el a versenyeken. Többségükből egészségügyi dolgozó lett. Az országban elsőként kezdeményezte a gyerekek vesebetegség megelőzésére irányuló szurővizsgálatát.

Munkáját az elhivatottság, az önzetlen segíteni akarás, a lakosság érdekeinek szem előtt tartása jellemezte. Közéleti tevékenységét is ez határozza meg. 1998-2002-ig, illetve 2006-tól városi képviselő, a Szociális és Egészségügyi Bizottság tagja. 1999 óta az Együtt Újszászért Egyesület alelnöke.

 

2006: Jász Zoltánné óvónő

 

 

1948-ban született Jánoshidán. 1969-ben, a szarvasi Óvóképző Intézet elvégzése után telepedett le városunkban, és a nagykerti óvodában lett óvónő. 1982-től tagóvoda-vezetőként, majd 1993-tól általános helyettesként vezetői feladatokat is ellát.

Óvónői hitvallását jól tükrözik József Attila gondolatai: "jó szóval oktasd, játszani is engedd, szép komoly fiadat." Kiemelkedő szakmai felkészültségével, tudásával és folyamatos önképzésével kivívta a nevelőtestület, a szülők és a város lakóinak elismerését, tiszteletét. Munkáját precízen, lelkiismeretesen, odaadóan végzi.

Innovatív, újra, jobbra törekvő ember. Számtalan továbbképzésen vett részt. Megszerzett ismereteit, tudását mindenkor az óvodás apróságok minél eredményesebb nevelésében - oktatásában kamatoztatta.

Tevékenyen részt vesz a közéletben. A Vöröskeresztben, a szakszervezetben vezető funkciót töltött be, több mint egy évtizede az Oktatási, Sport és Kulturális Bizottság tagja. Vezetőként, munkatársként mindig lehet számítani hozzáértésére, őszinte véleménynyilvánítására, aktivitására.

 

2006: Tóth Csabáné nyugalmazott tanár, igazgatóhelyettes

 

 

1945-ben született Kunhegyesen. Pedagógus pályáját 1963-ban kezdte Kunmadarason. 1971-ben került az újszászi Általános Iskolába, mint magyar-orosz szakos tanár. Kezdettől fogva komoly erőfeszítéseket tett az anyanyelvi alapkészségek fejlesztésére, a szakosított tantervű osztályokban pedig az orosz nyelvi képességek kialakítására. 1982-ben az orosz nyelv barátait feljuttatta az országos döntőig, ahol 4. helyezést értek el.

1980-tól orosz nyelv szakfelügyelői feladatot látott el megyénkben. Állandó önképzéssel és rendszeres továbbképzéssel magas pedagógiai kultúráltságot szerzett. Elméleti ismereteit szívesen adta közre szakmai tanfolyamokon.

A diákokhoz való viszonyát a nyugodt, kiegyensúlyozott, szeretetteljes bánásmód jellemezte. Tanítási óráit, a szakköri foglalkozásokat, a korrepetálásokat tudatosan készítette elő, a foglalkozások minden percét igyekezett kihasználni a tanulók javára. A 90-es évektől kezdődően magyart tanított a felső tagozaton. Több tanulója jutott el az országos döntőbe.

1995-től 10 évig a Vörösmarty Mihály Általános Iskola igazgatóhelyettese volt. A vezetői munkát is nagy odaadással, hozzáértéssel végezte, felhasználva előző vezetői tapasztalatait is. Sokat dolgozott a helyi tantervek, kerettantervek elkészítésénél.

 

2006: Veres Józsefné osztályvezető ápolónő

 

 

1951-ben Máriapócson született. Szinte még gyermekfejjel dolgozni kezdett egy étterem konyháján. A felnőttek világa gyorsan megtanította arra, hogy akkor boldogul leginkább, ha saját erőből megtanul két lábbal állni a földön. Erős akaratú, céltudatos felnőtté alakult ez idő alatt. 1969-ben került Újszászra. Itt is kemény megpróbáltatások várták: hajlékteremtés, családalapítás. 1976-ban vállalt először munkát a szociális otthonban. Ez a munkaviszony azóta is tart.

1979-ben érettségizett, 1982-ben általános ápoló asszisztensként szerzett oklevelet, majd 1984-ben szociális otthoni szakápolói vizsgát tett. Szorgalma, akaratereje, a szakma iránti mélységes elkötelezettsége miatt fiatalon elnyerte az intézet vezetőjének bizalmát, és 1985-ben kinevezték osztályvezető ápolónővé. Ez a beosztás sem távolította el a betegágy mellől, továbbra is legszívesebben a betegek, elesettek között végezte munkáját. A vezetésére bízott munkacsoportot is úgy irányítja, hogy tudatosuljon bennük, hogy mindennél fontosabb az elesett, beteg emberek maximális ellátása. A munkatársak, az ellátottak hozzátartozói szeretik és tisztelik fáradhatatlan munkájáért, empatikus magatartásáért.

Napi feladatai mellett évtizedek óta részt vállal társadalmi feladatokból. Munkájában mindig példamutató, megbízható. Vállalkozó és kezdeményező szellem. Tenni akarása a hosszú évek alatt is töretlen maradt.

 

2005: Csák Lajosné gyógyszerész

 

 

Újszász Város Önkormányzata Csák Lajosné Nagy Ilonát kiváló gyógyszerészi tevékenységéért, a lakosság gyógyulásáért végzett áldozatos munkájáért Szakmai Díjban részesíti.

Csák Lajosné tősgyökeres újszászi. Itt született 1944-ben. Szolnokon, a Varga Katalin Gimnáziumban érettségizett kitűnő eredménnyel, majd az újszászi gyógyszertárban kezdett dolgozni asszisztensként. 1964-ben felvételt nyert Budapestre az Orvostudományi Egyetem Gyógyszerésztudományi Karára. A diploma megszerzése után, 1969-ben már, mint gyógyszerész tért vissza Újszászra.

Munkáját 40 évig kiválóan végezte, melyet több kitüntetés is bizonyít. Az orvosokkal, a betegekkel és munkatársaival való kapcsolata végig segítőkész, baráti volt mind emberileg, mind szakmailag. Élete középpontjában az emberek gyógyszerrel való ellátása állt. A rengeteg éjszakai, hétvégi ügyelet alatt soha senkivel nem volt konfliktusa. Igyekezett mindenkivel szót érteni, és a segítséget megadni. Munkáját hivatásának tekintette. A szakmai továbbképzést is fontosnak tartotta, 1981-ben szakgyógyszerész vizsgát tett.

A betegek, a város lakói nagyon szerették, mutatja ezt az is, hogy Budapestre költözése után még mindig érdeklődnek felőle. De kapcsolata nem szűnt meg az újszásziakkal, hisz rendszeresen hazalátogat. Sokáig hiányozni fog.

Emberi magatartása, kiváló szakmai tudása méltóvá teszi a díj elnyerésére.

 

2005: Időskorúak Szociális Otthona kollektívája

 

 

A kitüntetést átvették: Mérész József igazgató és Bakó Józsefné vezető főnővér.

A szociális otthon 1960-ban kezdte meg működését. Megyénk szociális ellátó rendszerében a bentlakásos intézmény úttörő szerepet vállalt. Tapasztalatok, szakemberek hiányában a gondozás kezdetben csak a humánumra, az empátiára és az emberek tenni akarására épült.
Az évtizedek alatt állandó fejlesztések, bővítések eredményeként napjainkban 220 idős, fogyatékos ember ellátását végzik.

Nyugalmat árasztó parkja az idősek pihenését szolgálja. Épületei teljes körű felújításra várnak, így az intézet dolgozóinak mérhetetlen erőfeszítésébe kerül, hogy elfogadható körülményeket teremtsenek az ellátásra szorulóknak.

A kollektíva 114 tagja közül 69 már több mint 10 éve dolgozik az idősek szolgálatában. Az ápoló személyzet és a mentálhigiénés csoport dolgozóinak a hosszú évek alatt szerzett gyakorlata, a hivatása iránt érzett elkötelezettsége a záloga a kimagasló szakmai munkának. A folyamatos továbbképzések biztosítják az idős emberek számára az ápolás, gondozás szakszerűségét. Ezt bizonyítja, hogy az otthon lakói közül többen 30-40 évet is eltöltöttek az intézményben.

A szakmai vezetés nagy hangsúlyt helyez a családias légkör kialakítására, az emberséges, szeretetteljes bánásmódra, az ellátottakkal és hozzátartozóikkal való személyes jó kapcsolat kiépítésére.

Az otthonlakók egészségügyi ellátása példamutató. Az intézeti orvos szakmai igényessége magas követelményszintet állít a dolgozók elé. A betegségek megelőzésére felvilágosító előadásokat, diétás tanácsadásokat, mozgásterápiás foglalkozásokat szerveznek.

A betegek gyógyulása érdekében gondoskodnak a legmodernebb gyógyászati segédeszközök, kényelmi eszközök beszerzéséről is. A lelki gondozás terén a mentálhigiénés csoport érdemei elismerésre méltók. Az előgondozástól a beilleszkedés segítésén keresztül jutnak el az idős ember legbensőbb érzéseihez. Támaszul szolgálnak a szociális ügyek intézésében, a foglalkoztatásban, segítik a hitélet gyakorlását, elkísérik a gondozottakat utolsó útjukra.

Az otthon dolgozói becsülettel és lelkiismeretesen végzett feladataikon túl bekapcsolódnak a település szociális ellátásának segítésébe. Évtizedek óta szervezik és adnak helyet a véradásnak. Kapcsolatot tartanak segélyszervezetekkel, külföldi adományozókkal.

Valamennyi intézeti dolgozó egyként tud mozdulni a nehéz helyzetek megoldására, élvezi az ellátottak és hozzátartozóik megbecsülését, bizalmát, és ez a legfontosabb.

 

2004: Furcsa Izabella az Időskorúak Szociális Otthona gazdaságvezetője

 

 

Furcsa Izabella Besenyszögön született. Szolnokon a Vásárhelyi Pál Közgazdasági technikumban szerzett képesített könyvelő, vállalti tervező és statisztikus oklevelet. Az iskola elvégzése után a szolnoki Állami Földmérési Hivatalban dolgozott rövid ideig, mint adminisztrátor.

1966. november 5-én kezdett el az újszászi szociális otthonban dolgozni. Három évig az idős emberek gondozását végezte, eközben munka mellett megszerezte a szociális otthoni ápolónői képesítést is.

1970-ben az intézet gazdasági hivatalába helyezték át, ahol eredetileg tanult szakmájában dolgozhatott.

A különböző munkakörökben mindig nagy szakmai tudásról és szorgalomról tett tanúbizonyságot. Az intézet vezetői felfigyeltek temperamentumos munkavégzésére, jó munkatársi kapcsolataira, és beiskolázták. 1973-ban végezte el a középfokú államháztartási számviteli tanfolyamot.

1986-ban megpályázta a gazdaságvezetői állást, amit megnyert, azóta az intézet gazdaságvezetője.

Ugyanebben az évben - addigi munkája elismeréseként - egészségügyi miniszteri dicséretben részesült.

Munkakörének ellátásában az önállóságra való törekvés, a kezdeményezőkészség, a felelősségvállalás nyilvánul meg. A rábízott feladatokat bármilyen területen és munkakörben felelősségteljesen és megbízhatóan végezte és végzi a mai napig is.

Az utóbbi évek pénzügyi nehézségei ellenére is azon igyekszik, hogy az intézet gazdálkodása a lehetőségekhez mérten zökkenőmentes legyen.

 

2003: Balogh Regina könyvtáros

 

 

Újszászon született. 1964-ben kezdett a helyi könyvtárban dolgozni. Rövid idő alatt sokakat nyert meg az olvasás gyönyörűségének.

A hetvenes években könyvbarát klubot szervezett fiataloknak. Számtalan országos hírű írót, költőt sikerült Újszászra hívnia. A település kulturális életének ünnepei voltak ezek az alkalmak.

Vezetésével, hatalmas munka eredményeként 1978-ban gyermekkönyvtára lett a településnek.

Közel tíz éven keresztül olvasótáborokat szervezett a szünidőben, melyeknek a Parkerdő adott otthont.
Több mint húsz éven át, a Szigligeti Színház közönségszervezőjeként sokakat nyert meg a színház szeretetének is.

A kultúra mellett a sport is szívügye volt. Kiválóan asztaliteniszezett.
Huszonhét évi könyvtár vezetői tevékenység után vonult nyugállományba, 1993-tól a helyi Gimnázium és Szakközépiskola könyvtárát vezeti.

A 40 év alatt könyvtárosként generációkat nevelt az olvasás, a könyvek szeretetére.

 

2003: Hartyányi Istvánné okmányiroda vezető

 

 

1974-ben kezdte meg munkáját a közigazgatásban. Harminc éves pályafutása alatt a polgármesteri hivatal igazgatási feladatkörén belül gyakorlatilag minden területen dolgozott. Hosszú ideig a népesség-nyilvántartás és iktatás volt a feladata. Húsz éven keresztül látta el az anyakönyvvezetői teendőket. Különösen szép írása, precíz munkája minden munkaterületen elismerést váltott ki munkatársai körében. Jelenleg az okmányiroda vezetője, valamint az ügyfélszolgálati iroda szakmai felügyelője.

Munkáját már a kezdetektől a köz érdekében végzett szolgálatnak tekintette. Hatósági munkája során mindig figyelembe vette, hogy az ügyek mögött ott van az ember, akinek az életét a közigazgatás döntései befolyásolják.

Humanizmusával, humorával, s ezzel párhuzamosan magas szintű munkavégzésével munkatársai elismerését is kivívta. Munkája az évek során az életévé vált, és a munka szeretete, a kifogástalan és pontos munkavégzés miatt az ügyfelek is mindig bizalommal fordulnak hozzá.

 

2003: Szabóné Balogh Etelka intézményvezető óvónő

 

 

1978 óta dolgozik Újszászon. A pályán eddig eltöltött éveit a jóra, a jobbra, a többre való törekvés motiválta.

Intézményvezetőként keresi azokat a lehetőségeket, forrásokat, melyek az intézmény gyarapodását, gazdagodását viszik előbbre, legyen az szellemi vagy anyagi gyarapodás.

Biztosítja a módszertani szabadságot az óvodákban. A fiatal, pályakezdő pedagógusok mindig számíthatnak emberi és szakmai segítségére.

A sikeres és boldog óvodai élet megteremtéséért dolgozik – a másság elfogadásáért, ahol minden kisgyermek GYERMEK! Vallja, hogy az óvodáskor olyan érzékeny és fogékony időszak, amikor a pozitív minták utánzása alapján gyarapodik, fejlődik a kisgyermek.

Emberi, vezetői magatartását a mások iránti türelem, türelmesség és az empátia jellemzi.

 

2002: Babos Jánosné Sándor Katalin matematika, fizika, orosz szakos tanár

 

 

Pedagógus pályáját 1964-ben kezdte az újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskolában. A tanítást élethivatásának tartotta. Feladatait mindig lelkiismeretesen ellátta. Híve volt a korszerű pedagógiai módszereknek, eljárásoknak. Munkásságát az esélyteremtés, az esélyegyenlőség, a tehetséggondozás mellett a gyengébb képességű tanulók segítése és a közepesek felzárkóztatása jellemezte.

1984 óta vezetője az iskolai matematika - fizika szakmai munkaközösségnek. Évről évre szervezte és lebonyolította a helyi matematika versenyt, és felkészítette tanulóit az iskolán kívüli versenyekre, ahol tanítványai rendszeresen jó eredményeket értek el. Részt vett a Nemzeti Alaptanterv helyi tervének, a kerettanterv nevelési tervének és a matematika tervének kidolgozásában. Jól hasznosította dokumentum ismeretét, pedagógiai és metodikai felkészültségét.

38 évi lelkiismeretesen és eredményesen végzett nevelő - oktató munka után vonult nyugalomba.

 

2002: Bakó Józsefné Barta Márta intézetvezető főnővér

 

 

Újszászon született. 1979-ben került jelenlegi munkahelyére, az Időskorúak Szociális Otthonába. Munkája mellett több szaktanfolyamot is elvégzett.

1984-ben szakmai tudása, határozottsága, segítőkész magatartása, munkatársaihoz fűződő rendkívül jó kapcsolata és az idős betegeknek nyújtott megértő szeretete, segíteni akarása alapján a Szociális Otthon intézetvezető főnővérévé választották. Azóta is kimagaslóan végzi feladatát, és igyekszik megoldani az idős emberek minden problémáját. Hivatástudattal, időt, fáradságot nem kímélve dolgozik. Tíz évig volt Újszász vöröskeresztes titkára. Különösen a véradás szervezése és lebonyolítása területén végzett elismerésre méltó munkát. Aktív tagja a képviselő-testület mellett működő Szociális és Egészségügyi Bizottságnak.

 

2002: Dr. Szóró Magdolna háziorvos

 

 

A Debreceni Orvostudományi Egyetem elvégzése után Újszászon kezdte munkáját. Szászberek – Újszász összevont körzetét látta el. Ebben az időben az Akkumulátor Gyár üzemorvosaként tudományos kutatással is foglalkozott az ólomtartalom kiküszöbölése és gyógykezelése témában. Pályafutása alatt több társadalmi szervezetnek, a helyi és megyei tanácsnak volt tagja és vezetőségi tagja. Lelkiismeretes, eredményes munkájával sok elismerést és kitüntetést érdemelt ki.

Nagy szerepe volt a három körzeti orvosi majd háziorvosi körzet, a helyi ügyeleti ellátás, továbbá az anya- és csecsemővédelem és az iskolaorvosi szolgálat működtetésében. Önként vállalt részt az egészségügyi kultúra terjesztésében, a lakosság felvilágosításában. Anyagilag rendszeresen támogatta és támogatja a helyi alapítványokat, civil szervezeteket. Szervezi és támogatja a különböző egészségügyi szűrővizsgálatokat, ahol életmódbeli tanácsokkal látják el a résztvevőket. 1998 óta tagja a képviselő-testületnek, és tevékenyen vesz részt az Egészségügyi és Szociális Bizottság munkájában. Javaslatára és szívós, kitartó munkájának eredményeként jött létre a negyedik háziorvosi körzet. Segítette és segíti az egészségügyi dolgozók szakképzését. Több évtizedes munkássága elismerést és tiszteletet vált ki a város lakóiból.

 

2002: Vincze Zoltán magyar - történelem - filozófia szakos tanár

 

 

1964-ben telepedett le Újszászon és kezdte pedagógusi tevékenységét az újszászi Általános Iskola és Gimnáziumban. Lelkesen kapcsolódott be az ifjúság oktatásába és nevelésébe. Nagy részt vállalt a felnőttképzésből és a kollégiumi munkából. Színvonalas tanári munkája mellett szervezte és bonyolította a szabadidős programokat, ünnepségeket, kiállításokat, megemlékezéseket, melyeknek sokszor előadója is volt. Tanítványait éveken át rendszeresen felkészítette tanulmányi versenyekre, ahol előkelő helyezéseket értek el. A pedagógus szakszervezet titkáraként érdekvédelmi munkát végzett.

Lexikális tudása legendásan nagy terjedelmű és sokszínű, melyet folyamatos önképzéssel fejlesztett és fejleszt még ma is. Éveken át írt az Újszászi Híradóban. Szívesen vett részt a szavalóversenyeken mint zsűritag. Példát mutatott szakmai felkészültségből, gyermekszeretetből és elhivatottságból.

Neve és az újszászi középfokú oktatás elválaszthatatlanul összeforrt. 40 éves munkássága során maradandót alkotott. Cselekvő részvétele nélkül az intézmény nem válhatott volna a megye elismert és dinamikusan fejlődő középiskolájává.

 

 

 

Újszász 2020©

A weboldalon cookie-kat használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyja, hogy cookie-kat használjunk. Adatvédelmi nyilatkozatunkat honlapunkon elolvashatja.