A 23. szenior országos bajnokságnak adott otthont 2023. július 1-2-án, a Baranya vármegyei Szederkény, ahol a legtöbb bajnoki címet az Újszászi VVSE versenyzője, Tóth Gábor szerezte, mind a négy számában nyert, a nők között szintén egy újszászi játékos, Tánczos Krisztina volt a legjobb, ő három arannyal és egy ezüstéremmel zárt.

A szederkényi ob-n öt egyesület, a hazaiak mellett Nyárlőrinc, Dunaújváros, Pusztaszer és Újszász képviseltette magát, összesen 28 versenyző küzdött a különböző korosztályokan és számokban a bajnoki címekért. A mezőny üdítően vegyes volt, a még aktív és sikeres játékosok mellett indultak már bőven 50 éves kor felett játszani kezdő sportolók, gyerekeik révén bevonódó szülők és magukat reaktiváló lábtoll-labdázók is.

A férfi és a női mezőnyben is négy-négy csapat indult, és körmérkőzések után alakult ki a végső sorrend. A férfiaknál az aranyért két újszászi csapat küzdött, végül a Tóth Gábor, Földi Béla, Kolonics Krisztián összeállítású egység két játszmában legyőzte a Berkó Sándor, Sipos Péter, Fehér János csapatot. A bronzérem a Szederkényt legyőző Dunaújvároshoz került.

A szenior ob első napjának résztvevői

A női csapatoknál Pusztaszer és Újszász volt versenyben volt harcban az első helyért, végül egy háromszettes mérkőzésen az előbbi egyesület zsebelte be az aranyat. A házigazda Szederkény is begyűjtötte az első érmét, miután 2-1-re legyőzte a dunaújvárosiakat.

A csapatok után az egynemű párosok versenye következett, a férfiaknál hat, a nőknél öt egység játszott. A női párosoknál az újszászi Fehér Judit, Tánczos Krisztina duója nyert, miután mind a négy meccsüket megnyerték, második helyre az egy vereséget elkönyvelő pusztaszeri Simonné Koszó Anit és Mészáros Orsolya futott be, míg a bronzérmet a dunaújvárosi Kohán Árpádné és Horváth Edina szerezte meg.

A vendéglátó szederkényiek, a főrendező Orbán Tibor vezetésével kitettek magukat, házi készítésű süteményeket, frissítőket szolgáltak fel végig a verseny alatt, majd az első versenynap végén egy kis kirándulást is szerveztek. Először a villányi Templom-hegyen lévő kilátóhoz vezették fel a csapatot, majd a bátrabbak onnan leereszkedhettek egy felhagyott kőbányába, amelynek falában őslenyomatokat lehetett megfigyelni. A rövid túra után a villánykövesdi műemléki pincesoron tettek sétát a résztvevők, és néhányan borkóstolót is tartottak. Az este egy pékségben sült csülöktál elfogyasztásával zárult

A második versenynap a vegyespárosok versenyével kezdődött. A csoportmérkőzések után két újszászi duó és két újszászi-pusztaszeri egység jutott a legjobb négy közé. A döntőbe végül Fehér Judit, Fehér János párosa, valamint Tóth Gábor is és Tánczos Krisztina jutott be, utóbbiak aztán a döntőt is magabiztosan nyerték. A bronzmeccsen a Földi Béla, Simonné Koszó Anita páros a Kolonics Krisztián, Mészáros Orsolya egységet verte.

A zárásként megrendezett egyéniben már az életkor is számított, külön értékelték a +35, +45, +55-ös korosztályt, még ha egy mezőnyben is indultak. A legfiatalabb férfiaknál csak újszásziak voltak a mezőnyben. A csoportmeccsek után Tóth Gábor az elődöntőben Sipos Pétert verte, majd Fehér Jánost is legyőzte, aki korábban a tavalyi második Berkó Sándort verte nagy küzdelemben.

A +45-ösöknél a törökszentmiklósi Harangozó Csaba nyert, a második a szederkényi Tóth Attila lett, míg a bronzérem a szintén helyi Monyoródi Rolandhoz került. A +55-ösöknél a házigazda és főszervező Orbán Tibor győzött, a második a nyárlőrinci Pénzváltó István lett, aki nagy csatában győzte le a harmadik Pfeil Gábort.

A nők közös mezőnyben indultak, a +35-ösöknél a nyárlőrinci Kele Julianna lett az aranyérmes, míg a legidősebbeknél a szederkényi Werner Zoltánné Klára nyert, a nála jóval fiatalabbakkal is megküzdve. A +45-ös kategóriában Tánczos Krisztina volt megállíthatatlan, a Fehér Judit ellen játszott háromszettes elődöntő után, a döntőben a pusztaszeri Mészáros Orsolyát is legyőzte, aki korábban csapattársát, Simonné Koszó Anitát verte meg kisebb meglepetésre.

A szeniorok idén novemberben Nyárlőrincen játszanak majd legközelebb korosztályos versenyen, jövőre pedig új házigazdája lesz országos bajnokságnak, Dunaújváros rendezi a következő tornát.

Női csapat
1. Horváth Edina, Mészáros Orsolya, Simonné Kószó Anita Pusztaszeri PISZE SE, Dunaújvárosi LSE
2. Bartha Gabriella, Fehér Judit, Tánczos Krisztina Újszász iVVSE, Dunaújvárosi LSE
3. Balogh Edina, Kerner Zoltánné, Marosi Julianna Szederkény