2022. november 19-én második alkalommal rendezték Dunaújvárosban, a Gárdonyi Géza Görögkatolikus Általános Iskola sportcsarnokában a 26. Gyermek Országos Bajnokságot, a Laskiné Spingár Éva emlékversenyt a 2009-ben vagy korábban született lábtoll-labdázók részére. Dunaújvárosba Szepetnekrõl került át a gyermek ob, ahol húsz éven át 70-80 gyerek részvételével Laskiné Spingár Éva rendezte nagy lelkesedéssel és szívélyes vendéglátással az országos bajnokságokat. Laskiné Spingár Éva 2021. júniusi 5-i halálával megszűnt a szepetneki lábtoll-labdázás. Halála nagy veszteség a családjának, a szepetneki és a magyar lábtoll-labdázásnak.

Kohán Árpádné vette át Dunaújvárosba a rendezést, aki az elmúlt évi sikeres szervezés után 2022-ben ismét vállalkozott a rendezésre. Jól előkészített teremmel várta a legfiatalabb lábtoll-labdázókat. A verseny megnyitóján megemlékezett Laskiné Spingár Éva eredményes tevékenységéről, tehetséggondozásáról, hátrányos helyzetűek segítéséről.

Érmek és serlegek

Tóth Ákos, Dániel Patrik és Kanálos Péter (Újszászi VVSE)

Újszász - Szederkény fiú döntő

Eredményhirdetés

Gyermek leány csapat: 2. Újszászi VVSE, 1. Újszászi VVSE, 3. Dunaújváros Gárdonyi

Gyermek fiú csapat: 2. Szederkény, 1. Újszászi VVSE, 3. Újszászi VVSE

Quell Zénó (Szederkény)

Tóth Ákos (Újszászi VVSE)

Kovács Boglárka (Újszászi VVSE)

Gyermek leány egyéni: 2. Nagy Leila, 1. Dániel Petra, 3. Ézsiás Lotti és Kovács Boglárka (mind a négy Újszászi VVSE)

Zelenka Zsolt (Szederkény)

Kanalas Renátó (Újszászi VVSE) - Zelenka Zsolt (Szederkény) fiú egyéni döntő

Gyermek fiú egyéni: 2. Kanalas Renátó (Újszászi VVSE), 1. Zelenka Zsolt (Szederkény), 3. Oláh Olivér (Újszászi VVSE) és Rumszauer Zalán (Szederkény)

Fotó: Farkas Lilla és Tóth Gábor

Lábtoll-labda az Aktív Rádióban:

Sajnos, a létszám még nem érte el a szepetnekit. Ez nem a dunaújvárosiakon múlott. Ők mindent megtettek az eredményes rendezésért. A megnyitón versenyzőjük, Kerti Emília Hella, színvonalas bemutatóval mutatta meg tudását. Hella a Modern Táncsportok Magyarországi Szövetsége tavaszi kupáján duó és trió kategóriájában első helyezést ért el, majd a magyar bajnokságon is három első helyezése volt. 2022. június 18-án a Budapesten rendezett WDA (World Dance Association) tánc világbajnokságon duóban két táncával is első helyezést érdemelt ki, trióban pedig 3. helyezett volt. Sajnos, a lábtoll-labdázásban sem ő, sem más nem tud ilyen jó eredményt elérni, mert a lábtollban egyelőre csak felnőtt nemzetközi versenyeket rendeznek. Pedig Magyarország minden korcsoportban eredményes versenyzőket és csapatokat tudna kiállítani.

A 26. Gyermek Ob-n is az Újszászi VVSE versenyzői szerepeltek a legjobban. Három bajnokságot nyertek A bajnokaik: a Kanalas Renátó, Oláh Olivér, Sörös László összeállítású fiú csapat, a Dániel Petra, Kovács Boglárka, Nagy Leila leány hármas és Dániel Petra egyéniben. Nagy létszámú csapatuk a bajnoki címek mellé három ezüst és négy bronzérmet is nyert. Nem volt egyszerű a fiú csapat megnyerése. A Marczi Maja, Rumszauer Zalán, Zelenka Zsolt szederkényi triót a döntőben csak három játszmában (15-12, 12-15), a harmadik szettben hajszállal, 19-17-re sikerült legyőzniük.

Az őszi korosztályos bajnokságok döntőiben a szederkényiek sokszor közel álltak a bajnokság megnyeréséhez. Ez egyszer sem sikerült. Csak az ezüstök gyűltek. Most megszakadt a rossz sorozat. Zelenka Zsolt jó játékkal, egymás után három újszászit legyőzve megnyerte a gyermek fiú egyénit. Rumszauer Zalán egy bronzérmet is szerzett Szederkénynek.

A leány egyénit Dániel Petra (Újszászi VVSE) volt a legjobb. A négy között csak újszásziak voltak.

A dunaújvárosiak leány csapatban bronzérmet nyertek. Csapatukat betegségek hátráltatták. A következő szezonjaik eredményes lesznek, mert sok 2012-2013-as születésű versenyzőt indítottak. Sőt 2015-ös indulójuk is volt.

Fiú csapat (8): 1. Kanalas Renátó, Oláh Olivér, Sörös László (Újszászi VVSE), 2.  Marczi Maja, Rumszauer Zalán, Zelenka Zsolt (Szederkény), döntő: 15-12, 12-15, 19-17, 3. Dániel Patrik, Kanálos Péter, Tóth Ákos (Újszászi VVSE 4. Beck Martin, Nagy Norbert, Quell Zénó (Szederkény), mérkőzés a bronzéremért: 15-12, 15-12

Fiú egyéni (26): 1. Zelenka Zsolt (Szederkény), 2.  Kanalas Renátó (Újszászi VVSE), döntő: 17-15, 15-12 3. Oláh Olivér (Újszászi VVSE) és Rumszauer Zalán (Szederkény)

Leány csapat (6): 1. Dániel Petra, Kovács Boglárka, Nagy Leila (Újszászi VVSE), 2. Ézsiás Lotti, Lénárt Liza, Oláh Barbara (Újszászi VVSE), döntő: 3. Gál Vivien Anna, Nagy Hanna Jázmin, Nagy Kitti (Dunaújváros Gárdonyi), 4. Mihá Dzsenifer, Nagy Beatrix, Zentay Zoé (Újszászi VVSE), mérkőzés a bronzéremért: 15-10, 15-12, döntő eredménye: 15-9, 15-9.

Leány egyéni (19): 1. Dániel Petra, 2. Nagy Leila, döntő: 15-4,15-2, 3. Ézsiás Lotti és Kovács Boglárka (mind a négy Újszászi VVSE)