A Nyárlőrincen megrendezett jó hangulatú Szenior Kupával befejeződött a 35 éven felüli lábtoll-labdázók 2022. évi versenyévadja. A negyedik alkalommal megrendezett tornán a résztvevők négy egyesület képviseletében fiatalos lendülettel rúgták a toll-labdát. Pelczer-Földi Nikoletta és Tóth Gábor (mindkettő Újszászi VVSE) négy-négy versenyszámot nyert. 2021 után 2022-ben is ők lettek az év legjobb szenior versenyzői. A 2022. évi szenior pontverseny végeredménye. Férfiak: 1. Tóth Gábor (Újszászi VVSE) 224, 2. Berkó Sándor (Újszászi VVSE) 214, 3. Földi Béla (Újszászi VVSE) 189. Nők: 1. Pelczer-Földi Nikoletta (Újszászi VVSE) 208, 2. Tánczos Krisztina (Újszászi VVSE) 188, 3. Simonné Kószó Anita (Pusztaszer PISZE SE) 167.

A verseny előtt vette át Fehér János elnöktől a lábtoll-labdázásáért végzett harmincéves munkájáért adományozott emlékplakettet, a magyar lábtoll-labdázás egyik alapítója, Pénzváltó István (Nyárlőrinc LSC).

A nyárlőrinci 4. Szenior Kupa résztvevői

A harminc éve lábtoll-labdázó Pénzváltó István és Fehér János MLTSZ elnök

A verseny felülnézetből

Dunaújváros - Újszász közös csapat: Kondor András, Kolonics Krisztián és Rabi István

Nyárlőrinc - Újszász mérkőzés

Szenior Kupa Nyárlőrinc

Női egyéni +35: 2. Kele Julianna (Nyárlőrinc LSC), 1. Pelczer-Földi Nikoletta (Újszászi VVSE), 3. Varga Ildikó és Bartha Gabriella (mindkettő Dunaújváros Gárdonyi)

Női egyéni +45: 2. Mészáros Orsolya (Pusztaszer PISZE SE), 1. Tánczos Krisztina (Újszászi VVSE), 3. Simonné Kószó Anita (Pusztaszer PISZE SE)

Női egyéni +55: 1. Kohán Árpádné (Dunaújváros Gárdonyi)

Férfi egyéni +35: 2. Berkó Sándor, 1. Tóth Gábor, 3. Ézsiás Tamás és Sipos Péter (mind Újszászi VVSE)

Férfi egyéni +45: 2. Rabi István, 1. Kondor András (mindkettő Dunaújváros Gárdonyi)

Férfi egyéni +55: 2. Pénzváltó István (Nyárlőrinc LSE), 1. Ézsiás Tibor (Újszászi VVSE)

Férfi egyéni +65: 1. Fehér János (Újszászi VVSE)

Női páros: 2. Mészáros Orsolya, Simonné Kószó Anita, (Pusztaszer PISZE SE), 1. Pelczer-Földi Nikoletta, Tánczos Krisztina (Újszászi VVSE), 3. Kohán Árpádné (Dunaújváros Gárdonyi), Kele Julianna (Nyárlőrinc LSC) és Bartha Gabriella, Varga Ildikó (Dunaújváros Gárdonyi)

Férfi páros: 2. Sipos Péter, Fehér János (Újszászi VVSE), 1. Berkó Sándor, Tóth Gábor (Újszászi VVSE), 3. Ézsiás Tamás, Földi Béla (Újszászi VVSE) és Ézsiás Tibor, Kolonics Krisztián (Újszászi VVSE), 5. Kondor András, Rabi István (Dunaújváros Gárdonyi)

A rod hoki verseny legjobbjai: 2. Kolonics Krisztián (Újszászi VVSE), 1. Berkó Sándor (Újszászi VVSE), 3. Kondor András (Dunaújváros Gárdonyi)

Rod hoki

Kondor András (Dunaújváros Gárdonyi)

Ézsiás Tibor és Földi Béla (Újszászi VVSE)

Női csapat: 2. Dunaújváros Gárdonyi, 1. Pusztaszer PISZE SE-Újszászi VVSE

Férfi csapat: 2. Újszászi VVSE, 1. Újszászi VVSE, 3, Dunaújváros Gárdonyi-Újszászi VVSE, 4. Nyárlőrinc LSC

Fotó: Fehér János, Kondor Anett és Tánczos Krisztina

Lábtoll-labda az Aktív Rádióban:

Eredmények

Férfi csapat (4): 1. Berkó Sándor, Sipos Péter, Tóth Gábor (Újszászi VVSE), 2. Ézsiás Tamás, Ézsiás Tibor, Földi Béla (Újszászi VVSE), döntő: 15-7, 15-3, 3. Fehér János, Kolonics Krisztián, Kondor András, Rabi István (Újszászi VVSE), 4. Boros Kornél, Kele Julianna, Pénzváltó István (Nyárlőrinci LSC)

Férfi páros (6): 1. Berkó Sándor, Tóth Gábor (Újszászi VVSE), 2. Fehér János, Sipos Péter (Újszászi VVSE), döntő: 11-3, 11-9, 3. Ézsiás Tamás, Földi Béla (Újszászi VVSE), 4. Ézsiás Tibor, Kolonics Krisztián (Újszászi VVSE), 5. Kondor András, Rabi István (Dunaújváros Gárdonyi)

Férfi egyéni +35 (7): 1. Tóth Gábor 2. Berkó Sándor (döntő: 11-2 11-6, 3. Ézsiás Tamás és Sipos Péter (mind Újszászi VVSE)

Férfi egyéni +45 (2): 1. Kondor András, 2. Rabi István (mindkettő Dunaújváros Gárdonyi), döntő: 15-6, 15-13

Férfi egyéni +55 (2): 1. Ézsiás Tibor (Újszászi VVSE), 2. Pénzváltó István (Nyárlőrinci LSC), döntő: 11-7, 11-5

Férfi egyéni +65 (1): 1. Fehér János (Újszászi VVSE)

Női csapat (2): 1. Pelczer-Földi Nikoletta, Tánczos Krisztina, Mészáros Orsolya, Simonné Kószó Anita (Újszászi VVSE, Pusztaszer PISZE SE), 2. Bartha Gabriella, Kohán Árpádné, Varga Ildikó (Dunaújváros Gárdonyi) döntő: 15-6, 15-5

Női páros (4): 1. Pelczer-Földi Nikoletta, Tánczos Krisztina (Újszászi VVSE), 2. Mészáros Orsolya, Simonné Kószó Anita (Pusztaszer PISZE SE), döntő: 11-4, 11-4, 3. Bartha Gabriella, Varga Ildikó (Dunaújváros Gárdonyi) és Kele Julianna, Kohán Árpádné (Nyárlőrinci LSC, Dunaújváros Gárdonyi)

Női egyéni +35 (4): 1. Pelczer-Földi Nikoletta (Újszászi VVSE), 2. Kele Julianna (Nyárlőrinci LSC), döntő: 12-10, 11-6, 3. Varga Ildikó és Bartha Gabriella (mindkettő: Dunaújváros Gárdonyi)

Női egyéni +45 (3): 1. Tánczos Krisztina (Újszászi VVSE), 2. Mészáros Orsolya (Pusztaszer PISZE SE), döntő. 11-6, 6-11, 11-6, 3. Simonné Kószó Anita (Pusztaszer PISZE SE)

Női egyéni +55 (1): 1. Kohán Árpádné (Dunaújváros Gárdonyi)

Éremtáblázat
Egyesület arany ezüst bronz összesen
Újszászi VVSE 8 3 4 15
Dunaújváros Gárdonyi 2 2 3 7
Pusztaszer PISZE SE+ Újszászi VVSE 1 - - 1
Pusztaszer PISZE SE - 2 1 3
Nyárlőrinc LSC - 2 - 2
Dunaújváros Gárdonyi + Újszászi VVSE - - 1 1
Dunaújváros Gárdonyi + Nyárlőrinc LSC - - 1 1

4. Szenior Kupa
Nyárlőrinc, 2022. november 12.
4 egyesület, 20 versenyző
  Férfi egyéni +65 (1)
1. Fehér János Újszászi VVSE
  Női csapat (2)