Március első napján, Békéscsabán négy megye – Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Jász-Nagykun Szolnok – legjobb amatőr iskolai tollaslabdázói gyűltek össze a Területi Diákolimpia® Döntőjére. A tét az országos döntőbe jutás volt. Újszászt hét vörösmartys- és három volt vörösmartys diák képviselte. A tízfős küldöttségből három fiúnak sikerült kiharcolni az Országos Diákolimpia® Döntőjén való indulást.

Google Photos

Fotó: Fehér János

II. korcsoport fiú eredményei:

Bonnyai Botond: Dániel Patrik:
1. meccs: 5-11, 5-11 1. meccs: 4-11, 5-11
2. meccs: 4-11, 10-11 2. meccs: 2-11, 3-11

A két fiúnak sajnos a csoportmérkőzések során nem sikerült meccset nyerniük, így Botond és Patrik a 9-11. helyen végzett.

Dániel Petra- Lénárt Liza: 11-6, 11-2
A két lány közül a csoportmérkőzések során Petrának sikerült meccset nyernie, de ez nem volt elég a továbbjutáshoz, az újszászi rangadón pedig Petra bizonyult jobbnak.

III. korcsoport lány eredményei:

Pomázi Boróka:
1. meccs: 0-11, 0-11
2. meccs: 2-11, 4-11
3. meccs: 3-11, 3-11

Borókát nagyon erős csoportba sorsolták, ahol nem sikerült mérkőzést nyernie, így a 10. helyen végzett.

Ágotai Ede – Csobai Levente: 11-9, 11-5

A két fiú szenzációsan játszott a csoportmérkőzések során, és csoport elsőként jutottak az Országos Diákolimpia Döntőt érő legjobb három közé. A körmérkőzés során először Levente, majd Ede se bírt a rendkívül technikásan és erősen játszó bordányi fiú ellen, így a 2.-3. helyért játszhattak. A helyosztó mérkőzésen az első szettben a két fiú fej-fej mellett haladt, és a végjáték Edének jött ki jobban. A második szettben Levi fáradtabban mozgott már és többet hibázott, így Ede viszonylag könnyedén húzta be a második szettet és nyerte meg a párharcot.

5. meccs: 11-4, 11-5

A hatos csoportban a körmérkőzés során Martin két mérkőzést nyert. Ezen felül volt két olyan biztató mérkőzése is, ahol, ha egy kicsit nagyobb szerencséje van, akkor még két győzelemmel bejutott volna az Országos Döntőre. Így az 5. helyen végzett.

5. meccs: 11-7, 11-5 5. meccs: 10-11, 6-11

A hatodik korcsoportban - az ötödik korcsoporthoz hasonlóan – szintén hat fő indult a bajnoki címért. Márk jól játszva, erős ellenfeleket legyőzve ötből három mérkőzést megnyerve a 2. helyen végzett. Egyik mérkőzését pont újszászi társa és barátja, Márió ellen vesztette el.

Márió is derekasan helyt állt, de sajnos neki a végjátékok rosszul jöttek ki, és ötből csak egy meccset tudott megnyerni, így az 5. helyen végzett.

Összességében egy jól megrendezett versenyen vehettünk részt, ahol családiasan telt el az idő, és három újszászi játékos tovább jutott az Országos Döntőre. Várjuk a folytatást.