A dunaújvárosi ifjúsági országos bajnokság után 2023. október 21-én, Újszászon már a serdülők versenyeztek csapatban és egyéniben a bajnoki címekért. Többen közülük az ifjúságiak között is kipróbálták magukat, és volt, aki mindkét korosztályban nyert érmet. Kiemelkedik közülük Dániel Petra, aki ráadásul még csak gyerek korosztályú, hiszen az ifi után a serdülőben is egyéni bajnok lett.

Az érmekért a két legnagyobb utánpótlásbázissal rendelkező egyesület csatázott, az Újszászi VVSE és a Dunaújvárosi Lábtoll-labda Sportegyesület. Utóbbi klub kisebb meglepetésre lány csapatban szerezte meg a bajnoki aranyat. A Kondor Anett, Nagy Hanna, Szabó Renáta összeállítású egység a döntőbe simán bejutott, ahol az esélyesebbnek tűnő újszásziak vártak rájuk. Az egy héttel korábban ifjúsági aranyat is nyerő csapat (Dániel Petra, Kovács Brigitta, Nagy Leila, Agócs Laura, Oláh Barbara) viszont ezúttal nem volt elég éles. Kondorék az első szettet simán hozták (15-9), majd a másodikban is komoly előnyt szereztek. Az újszásziak nagy hajrával elérték, hogy hosszabbítás legyen a második játszmában, de Dunaújváros 17-15-re le tudta zárni a mérkőzést.

A fiúknál a favorit újszászi egység (Kanalas Renátó, Sörös László, Oláh Olivér) magabiztosan vette az akadályokat a csoportmeccsek során és a főtáblán is. A döntőben egy másik újszászi csapat (Dániel Patrik, Kanalas Richárd, Kiss Vendel, Tóth Ákos) várt rájuk, ami bravúrgyőzelmet aratott az elődöntőben a dunaújvárosi Kádár Barna, Zudor Milán, Rabi Marcell összeállítású csapat ellen. Dánielék a döntőben újabb nagy dobásra nem voltak képesek, csak a második szettben szorongatták meg Söröséket (15-3). A harmadik helyért két dunaújvárosi csapat játszott, és a jobban küzdő Bartók Péter, Fridrich Noel, Kovács Ákos, Szabó Ákos egység legyőzte az előrébb rangsorolt Kádárékat, így övék lett a bronz.

Lány egyéniben Dániel Petra lett a serdülő bajnok, de küzdelmes úton szerezte meg az aranyérmet. Az elődöntőben a dunaújvárosi Kondor nyerte az első játszmát, majd a második és harmadik szettben is közel tudott maradni, de végül Dániel 10-re és 12-re nyerte ezeket. A döntőben Nagy Leila várt rá, aki szintén egy háromszettes meccsen volt túl. Kovács Boglárka szorongatta meg. A döntőben Dániel kezdett jobban, már csak egyetlen pontra volt a játszmagyőzelemtől, amikor Nagy Leila nagy hajrát indított, a hátsó vonalra pontosan kihelyezett labdáival megingatta Dánielt, aki egyre többet hibázott. Nem talált ellenszert, Nagy pedig magabiztosan közelített, majd sorozatban nyert hét pontjával elrabolta a játszmát (14-16). A másodikban Dániel már jobban kiszorította Nagyot, aki egy sérüléssel is küzdve már nem tudta szorossá tenni a meccset, 15-6-ra és 15-8-ra veszítette el a következő két szettett.

A fiúknál is az első két kiemelt jutott el a döntőig. Oláh Olivér könnyedén gyűrte le az ellenfeleit, az elődöntőben a dunaújvárosi Zudor Milán sem jelentett számára nehézséget. A másik ágon Kanalas Renátó vette simán az akadályokat, a döntőtől Sörös Lászlót ütötte el két játszmában. A döntőben Kanalas kezdett magabiztosan, erős szerváival nyomás alá helyezte Oláh Olivért, akit sikeresen távol is tartott a hálótól, így kevés veszélyes leütést kapott. Kanalas Renátó végigvitte a tervét, sosem volt igazán veszélyben, 15-8, 15-10-re nyerte a döntőt, és ezzel kétszeres serdülőbajnok lett.

Eredmények:

Fiú csapat: (8)

1. Újszász Sörös (Sörös László, Kanalas Renátó, Oláh Olivér)
  2. Újszász Dániel (Dániel Patrik, Kanalas Richárd, Kiss Vendel, Tóth Ákos)
  3. Dunaújváros Bartók (Fridrich Noel, Bartók Péter, Szabó Ákos, Kovács Ákos)

Lány csapat: (7)

1. Dunaújváros Kondor (Kondor Anett, Szabó Renáta, Nagy Hanna)
  2. Újszász Agócs (Dániel Petra, Oláh Barbara, Dániel Petra, Agócs Laura, Nagy Leila)
  3. Újszász Steczina (Steczina Nikol, Debrei Alexandra, Lénárt Liza)

Lány egyéni (24)

1. Dániel Petra (Újszászi VVSE)
  2. Nagy Leila (Újszászi VVSE)