A koronavírus-járvány miatti márciusi és áprilisi karatén idejére a Magyar Lábtoll-labda Szövetség Ki tud többet dekázni 1 perc alatt? címmel dekázó versenyt hirdetett. A különböző helyszíneken készült és beküldött videók alapján az 1 x 1 méteres négyzetben dekázók jutalma egy-egy egyedi emblémázott póló volt. A korcsoportok legjobbjai a kerékpáros versenyek győzteseihez hasonlóan hosszú ujjú sárga, a többiek rövid ujjú piros pólót nyertek. Sajnos, az őszi versenyek sorra elmaradtak. Ezért a személyes díjátadásra csak az újszásziak esetében volt lehetőség. A többiek postán kapták meg pólóikat.

Ki tud többet dekázni 1 perc alatt?

Az Újszászi VVSE felnőtt és szenior dekázói: Tóth Gábor, Csák Dávid, Berkó Sándor, Farkas Lilla, Kovács Evelin és Herczeg Gábor

Herczeg Gábor és Nózsi Péter a felnőtt csúcstartók, Tóth Gábor a szeniorok legjobbja

Az Újszászi VVSE gyermek és serdülő dekázói: Kanalas Renátó, Kulcsár Zalán, Dániel Petra és Jónás Károly

Dekázás

Kanalas Márió (Újszászi VVSE) a legjobb ifjúsági dekázó

Fotó: Fehér János

Az újszásziak eredményesen szerepeltek. A férfi abszolút versenyben három újszászi végzett az élen. Herczeg Gábor és Nózsi Péter 134-134-et dekázott. Csák Dávid egy érintéssel maradt le tőlük. A nőknél Kapás Ágnes volt 124 rúgással a legjobb. Farkas Lilla 122-vel második lett. A korcsoportos értékelésben négyen végeztek az élen.  A felnőtt férfiaknál Herczeg Gábor és Nózsi Péter, a szenioroknál Tóth Gábor, az ifjúságiaknál Kanalas Márió, a felnőtt nőknél Kapás Ágnes kapott az első helyéért sárga pólót.