Tarolt az Újszászi VVSE a lábtoll-labdázók DÁD 2002 Kft. Kupáján, a XXIII. Felnőtt Országos Bajnokságon. Mind a négy versenyszámot megnyerték november 24-én az újszászi tornacsarnokban rendezett Ob-n. + két ezüst és négy bronzérmet is begyűjtöttek. A férfi csapatversenyben sorozatban ötödik alkalommal nyert bajnokságot a Becskereki Sándor, Herczeg Gábor, Kézér Zsolt, Tóth Gábor összeállítású újszászi kvartett. Nem voltak ugyan csúcsformában, de az elődöntőben könnyedén nyertek 21-17, 21-8-ra a Kökény Zoltán, Lakatos Zoltán, Takács Zoltán összetételű második számú hazai csapat ellen. A döntőben a másik ág nagykanizsai elődöntőjének győztesét (17-21, 24-22, 21-13), a Farkas Balázs, Horváth Gergő, Lukács Benedek triót kapták. Az első játszmában még akadozott az újszászi gépezet. Fej-fej melletti játékkal 20-19-nél játszmalabdájuk volt, amit az ellenfél még hárítani tudott, de a következő két pont az övék volt, és 22-20-ra győztek. A második játszmát már négy-öt ponttal végig vezetve könnyedén nyerték. Az elődöntőben meccslabdáról veszítő csalódott Nagykanizsa II nem állt ki a harmadik helyért. Így a bronzérem Kökény Zoltánék ölébe hullott.

Németh Barbara - Farkas Lilla elődöntő

Női egyéni: 2. Farkas Lilla (Újszászi VVSE), 1. Vachal Krisztina (Újszászi VVSE), 3. Szaszkó Dorka (Újszászi VVSE) és Németh Barbara (Pusztaszer PISZE SE)

Herczeg Gábor - Tóth Gábor döntő

Férfi egyéni: 2. Herczeg Gábor (Újszászi VVSE), 1. Tóth Gábor (Újszászi VVSE), 3. Kanalas Renátó (Újszászi VVSE) és Farkas Balázs (Nagykanizsa ZSE)

Google Photos

Fotó: Berkó Sándor és Fehér János

Lábtoll-labda az Aktív Rádióban:

A nőknél júliusi műtétjéből még lábadozik a cserszegtomajiak legjobbja, Kunics Réka. Ezért a fináléba mindenki a hazaiak címvédő Farkas Lilla, Győrfi Barbara, Vachal Krisztina összeállítású csapatát és a pusztaszeri tiniket – Buki Napsugár, Horváth Orsolya, Németh Barbara – várta. A várt döntő össze is jött. A újszásziak az első játszmát négy pont előnyről 22-20-ra elbukták.  A második és a harmadik játszmában jobban figyeltek, és könnyedén szerezték meg a bajnoki címet. (21-12, 21-12)

A harmadik helyért Diós Letícia, Kovács Brigitta, Szaszkó Dorka, Vágó Henriett (Újszászi VVSE) – Gyalog Csenge, Sillinger Zsanett,  Udvari Boglárka (Cserszegtomaji SK) 15-9, 15-13 játszott.

A női egyéniben Kunics Réka távollétében Vachal Krisztina volt az esélyes, aki esélyeshez méltóan, könnyedén jutott a döntőbe. Pontot is alig tudtak ellen csinálni.

A másik ágon a pusztaszeri Hungarian Open győztes Németh Barbara és Farkas Lilla elődöntőzött. Az októberben 3:30-as maratonit futó Farkas Lilla kifárasztotta, felőrölte ellenfelét, és 15-21, 21-13, 21-10-es eredménnyel jutott a fináléba, ahol dinamikus játékának ellenszerét Vachal Krisztina sem találta. Lilla 21-13-ra nyerte az első játszmát. A másodikban is ő irányított. 17-15-nél kihagyott egy hatalmas, talán mindent eldöntő helyzetet. Kriszti ettől erőre kapott. Szoros (21-19) játszmában egyenlített, majd a harmadik szettben már az ő technikás játéka érvényesült. (21-17). A dobogó harmadik fokán Szaszkó Dorka (Újszászi VVSE) és Németh Barbara (Pusztaszer PISZE SE) állt, akik mindketten a szolnoki Széchenyi Gimnázum tanulói.

A befejező számban, a férfi egyéniben összejött a szokásos Herczeg Gábor – Tóth Gábor döntő. Az Újszászi VVSE éljátékosai – páros és csapattársak – ebben az évben öt alkalommal csaptak össze a versenyek döntőiben. Az állás 4-1 Herczeg Gábor javára. A bajnoki cím mellett az év játékosa címről is döntött az összecsapásuk. Az éves pontversenyben a döntő előtt Tóth Gábor vezetett egy ponttal. Herczeg Gábor a bajnokság megnyerésével előzhetett volna. Az előzés elmaradt. Tóth Gábor nagyon motíváltan, kiváló fizikai kondícióban játszott. (Októberben ő is maratonit futott, júliusban pedig Ironman távot teljesített: 3.8 km úszás, 180 km kerékpározás, 42.2 km futás) Két 21-15-ös játszmában nyerte 25 éves pályafutásának 14. felnőtt egyéni bajnoki címét. A harmadik helyen a szervakirály és labdazsonglőr Kanalas Renátó (Újszászi VVSE) és a rendszeresen jó teljesítményt nyújtó Farkas Balázs (Nagykanizsa ZSE) végzett.

Eredmények:

Férfi csapat (15): 1. Becskereki Sándor, Herczeg Gábor, Kézér Zsolt, Tóth Gábor (Újszászi VVSE), 2. Farkas Balázs, Horváth Gergő, Lukács Benedek (Nagykanizsa ZSE), döntő: 22-20, 21-17, 3. Kökény Zoltán, Lakatos Zoltán, Takács Zoltán (Újszászi VVSE). További újszászi eredmények: 5. Csák Dávid, Farkas Balázs, Kökény Martin, 8. Kanalas Renátó, Kovács Márton, Molnár Dániel, Molnár Gergő, 9. Ráski Lajos, Tóth Gergő, Tóth Roland, 10. Bábosik Ádám, Csabai Gábor, Kovács Evelin, 12. Berkó Sándor, Fehér János, ifj. Fehér János, 13. Galambos László, Kenyeres Krisztián, Rab Alexander, 14. Czétényi Krisztián, Kanalas Márió, Varga-Nagy Bálint, 15. Dékány Patrik, Dudás Dávid, Gudics Richárd, Kovács Ferenc

Férfi egyéni (27): 1. Tóth Gábor (Újszászi VVSE), 2. Herczeg Gábor (Újszászi VVSE), döntő: 21-15, 21-15, 3. Kanalas Renátó (Újszászi VVSE) és Farkas Balázs (Nagykanizsa ZSE), 5. Csák Dávid

Női csapat (8): 1. Farkas Lilla, Győrfi Barbara, Vachal Krisztina (Újszászi VVSE), 2. Buki Napsugár, Horváth Orsolya, Németh Barbara (Pusztaszer PISZE SE), döntő: 20-22, 21-12, 21-12, 3. Diós Letícia, Kovács Brigitta, Szaszkó Dorka, Vágó Henriett (Újszászi VVSE), 5. Csák Vivien, Fehér Valéria, Hornyák Erzsébet, Kaszonyi Viktória, 6. Lakatos Zoltánné, Polónyi Ágnes, Szacskó Ágota, 7. Gulyás Adrienn, Kurdi Krisztina, Suki Bianka, 8. Bakó Lili, Barta Karolina, Czétényi Klaudia

Női egyéni (16): 1. Vachal Krisztina (Újszászi VVSE), 2. Farkas Lilla (Újszászi VVSE), döntő: 13-21, 21-19, 21-17, 3. Szaszkó Dorka (Újszászi VVSE) és Németh Barbara (Pusztaszer PISZE SE), 5. Kovács Brigitta, 6. Szacskó Ágota, 7. Kovács Evelin