2023. augusztus 5-én a 40. Tatai Minimaratonon futottak az Újszászi Városi Vasutas Sportegyesület futói. A jubileumi rendezvény számunkra nagyon fontos és különleges volt, hiszen ez egyben büszkeséget és szomorúságot is hordoz magában. Fehér János idén 40. alkalommal futott volna ezen a versenyen. Ahogyan azt minden Újszászhoz valamilyen szállal kapcsolódó sportoló tudja, sajnos már nem tarthatott velünk idén. Ennek okán azt a célt tűztük ki magunk elé, hogy tanítványaiként együtt érkezünk az eseményre, és ki-ki a maga tempójában teljesíti a távot ezzel emlékezve János bácsira. A rokonságot jelentő Fehér, Szekeres és Drobni család nagy létszámmal érkezett az eseményre, közülük több jó futóval. Csatlakozott hozzánk a 75 éves egykori olimpiai maratoni futó, Szekeres Ferenc is, aki ugyan a másnapi petőfibányai terepfutóversenyre készülve nem versenyzett, de lelkesen bíztatta a fiatalokat.  Rengeteg korábbi duatlon és triatlon versenyző csatlakozott hozzánk, köztük az élmezőnybe tartozó Barta István és Csomor Erika is. Tíz aktív lábtoll-labdázó, hat triatlonversenyző, az ÚVVSE labdarúgó szakosztályának vezetősége és az Újszászi Önvédelmi Sportegyesület vezetői is velünk futottak. Sok szabadidősportoló és szárnyaikat próbálgató fiatal futó tartott velünk, ezzel az első hosszabb futóversenyüket teljesítve.

Végül 43-an álltunk rajthoz az Újszászi VVSE színeiben az egységes, János bácsi tiszteletére készített pólóinkban. Kétségkívül csapatunk volt a rendezvény legnagyobb létszámmal érkező társasága. Kísérőinkkel együtt több, mint 60-an vettünk részt az eseményen. A futók közül 25-en egyéniben, 18-an pedig váltóban teljesítették a Tata belvárosában, majd az Öreg-tó, Által-ér és Cseke-tó partján kanyargó útvonalat. A zord időjárás ellenére remek hangulata volt a versenynek, az eső és hűvös szél próbáját kiállva tömegesen szurkoltak, bíztatták a helyi lakosok a futókat. Az erdei ösvények is jól futhatóak voltak a közelmúltban leesett sok csapadék ellenére, így mindenkinek sikerült az előzetes várakozásainak és felkészültségének megfelelő tempóban lefutnia a távot.

A 13,5 km-t egyénileg teljesítők között a férfiaknál a jelenleg Győr közelében lakó, újszászi származású Battyányi Attila volt a leggyorsabb, aki egy órán belül, 59 perc 23 másodperces idővel futott be. Őt követte a leggyorsabb női versenyzőnk, Farkas Lilla, aki 1:00:42 idővel ért célba női abszolútban a nyolcadik helyen. A triatlon és duatlon hőskorában az újszásziakkal versenyző Csomor Erika szintén rajthoz állt, és kiváló futással, 56:46 időeredménnyel megnyerte a korcsoportját, míg női abszolútban éppen lemaradt a dobogóról. Sok szép helyezést sikerült elcsípnünk. Pomázi Bálint bronzérmet szerzett a 19-24 éves fiúk között 1:04:02 időeredménnyel. Oláh Krisztián első alkalommal futott ezen a versenyen és a hosszabb távok futása is eddig ismeretlen terület volt számára. Azonban egy erős kezdéssel sikerült második helyen befutnia a 15-18 éves fiúk között 1:12:15 eredménnyel. Újszász első válogatott sportolója, Barta István emlékeiből előhozta a versenyszellemét és 1:13:58-as idővel a 60-64 éves férfiak között a dobogó harmadik fokára állhatott. Váltóinkat is lelkes és fürge futók alkották, mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy a Teknőcjárat- Diós Letícia, Nagy László, Kis Csenge- harmadikként futott be 1:07:30 idővel az 51-100 összesített életkorú férfi és vegyes váltók között. Az általános iskolás lányok alkotta Újszászi Gepárdok team Erdélyi Norina, Tolvaj Viktória és Molnár Adrienn képviseletében éppen lecsúszott a pódiumról az 50 évet meg nem haladó összesített életkorú női váltók között.

Úgy gondoljuk, hogy a borongós idő ellenére egy felejthetetlen napot töltöttünk együtt, méltó módon emlékezve János bácsi kitartására és céltudatosságára. A szervezőknek szeretnénk megköszönni, hogy lehetővé tették nagy létszámú indulásunkat az eseményen, mindenben támogattak és segítettek minket, valamint az eseményen ők is méltó módon megemlékeztek János bácsiról. Törekszünk arra, hogy futóink megtartsák a továbbiakban is a versenyen szerzett lendületet és lelkesedést. Sokan ígéretet tettek, hogy más eseményekre és jövőre a 41. Tatai Minimaratonra is velünk tartanak. Szeptember 10-én pedig várunk minden mozogni vágyót a 38. Erdei Futónapra és parkerdei családi napra.