A rendezők a verseny kezdési időpontjával visszatértek a hagyományokhoz és augusztus 6-án, szombat délután 16 órai rajttal rendezték meg a 39. Tatai Minimaraton és Félmaraton nemzetközi utcai futóversenyt. A futók körében leghangulatosabb versenyként számon tartott tatai futás különlegessége az is, hogy a korábbi 38 futásnak mindnek volt újszászi résztvevője. A sorozat most sem szakadt meg, mert Újszász most is népes, 12 fős csapattal nevezett. A többség már futott Tatán. Most is volt egy újonc. Sebők Roland először teljesítette a tatai 13.5 kilométert. Futás közben többen felismerték a piros frizurás Tik-tok sztárt. Fehér János 39. alkalommal rajtolt. Ketten, ő és a tatai dr. Répássy György büszkélkedhetnek 39 részvétellel.

Fotó: Bakos Dávid, Diós Letícia, Fehér János, ifj. Fehér János, Kovács Brigitta

A kezdésre a nagy hőség megenyhült. Elviselhető melegben, helyenként erős szélben futottak a versenyzők. A létszám a szokásosnál kevesebb volt. Közel 400-an futottak. A legnépszerűbb a minimaraton volt. Az Öreg-tó és a Cseke-tó megkerülése után a vár kapujánál lévő célban ért véget a futam. 169 férfi és 65 nő teljesítette a 13.5 kilométert. Népszerű volt a váltó, amelyben hárman teljesíthették a minimaratont. 17 női és 42 férfi váltó küzdött a helyezésékért. A 21 kilométert 42 férfi és 9 nő futotta végig.

Az újszásziak jól futottak. A várudvarban tartott eredményhirdetésen kétszer szólították őket a dobogóra. A leggyorsabb egy órás idővel Bakos Dávid volt. A 19-24 évesek között harmadik helyezést ért el. Fehér János a 70-74 évesek között lett bronzérmes. A Diós Letícia, Kovács Brigitta, Kis Csenge Czíz trió az 51-100 év össz életkorú női váltók versenyében épphogy lemaradt a dobogóról. Negyedik helyen értek célba. A legjobb újszászi eredményt a korábban Újszászon sportoló, most Győrben dolgozó és ott sportoló Battyányi Attila érte el. Abszolút 8.-ként, 56:09-es idővel a 45-49 évesek között 1. helyezést ért el.

A minimaratonok után az Öreg-tó hűs vizében szokott lazítani az újszászi csapat. Két alkalommal sárkányhajózás is szerepelt a programban. A délutáni kezdés és a hosszú eredményhirdetés miatt ezek a vizes programok elmaradtak. Helyette a verseny előtt az 907-es bánhidai győztes csata emlékére 1907-ben állított, Tatabánya fölé magasodó, Európa legnagyobb madárszobrához, a Turul-szoborhoz tettek egy rövid kirándulást az újszászi futók.

Eredmények

Minimaraton (13.5 km)

Férfiak (169): 18. Bakos Dávid 1:00:00 (3. a 19-24 évesek korcsoportjában, 34. ifj. Fehér János 1:05:38 (7. a 40-44 évesek korcsoportjában), 35. Bakos Dániel 1:05:57 (8. a 40-44 évesek korcsoportjában), 41. Tóth Gábor 1:07:06 (10. a 40-44 évesek korcsoportjában), 51. Zakar József 1:08:56 (5. a 19-24 évesek korcsoportjában), 67. Zvolenszki Károly 1:12:00 (4. a 25-29 évesek korcsoportjában), 165. Kanalas Márió 1:56:36 (10. 19-24 évesek korcsoportjában), 166. Sebők Roland 1:56:33 (6. a 15-18 évesek korcsoportjában), 167. Fehér János 1:57:50 (3. a 70-74 évesek korcsoportjában).

Női váltó (17): 9. Diós Letícia, Kovács Brigitta, Kis Csenge 1:13:15 (4. az 51-100 év össz életkorú női váltók között)

Fotó: facebook | 39. Tatai minimaraton

Rsz Név Város Résztáv 1 Résztáv 2 Cél Nem. hely. Kat. hely.
174 Battyáni Attila Győrladamér 8:45 35:52 56:09 8 1