Tisztelt Olvasók!

Az év utolsó hónapja – bár sok ünnepet tartalmazott – mégis igen mozgalmas volt. December elején a korábban benyújtott ÖNHIKI-s pályázatunk eredményéről kaptunk jó hírt, mely 10 300 000 Ft támogatást biztosított a város számára. A hónap elején, soron kívüli testületi ülést is kellett tartanunk. Az egyik döntésünk a korábbi közel 30 millió forintos folyószámlahitelünk átalakításáról (hosszú lejáratúra) szólt. Arra számítottunk, hogy az így átalakított hitelünket a kormány átvállalja a meghirdetett adósságkonszolidációs folyamatok során. Ez a kormánydöntés karácsony előtt közvetlenül érkezett, így az év utolsó napjaiban ennek a hitelszerződésnek a véglegesítése volt a feladatunk. Nagyon szépen köszönöm pénzügyi munkatársaim, és nem utolsósorban a takarékszövetkezet vezetőségének, hogy reményeink szerint sikerült ezt az igen bonyolult folyamatot pozitívan lezárni.

A másik ilyen komoly döntésünk volt a települési szilárd hulladék elszállításáról szóló közbeszerzés kiírása. Az eljárás megindult, várhatóan január hónapban lezárásra is kerülhet. Közben a közbeszerzési bizottságunk is ülésezett, amely az Erkel Ferenc útra kiírt közbeszerzési pályázat borítékbontását végezte el. Két ajánlat érkezett erre a pályázatra, remélhetőleg január elején érvényesen és eredményesen fog lezárulni.

Tisztelt Olvasók!

A civil szervezetek közül decemberben tartotta évzáróját a Kertbarát Kör. Itt is szép számmal vettek részt a szakkör tagjai, illetve vendégek is érkeztek a Jászságból. A Vörösmarty Mihály Általános Iskola sportköre szintén december elején tartotta 22. Vörösmarty kispályás labdarúgó-tornáját. Ez a verseny hosszú évek óta népszerűsíti a labdarúgást a fiatalok körében. Köszönöm a szervezők és a résztvevők munkáját is.

A hónap elején átadásra került a kiépített térfigyelő rendszer. Az átadáson részt vett Farkas József ezredes, megyei rendőrparancsnok és Szabó Zoltán, Szolnok város rendőrparancsnoka. Mindnyájan abban bízunk, hogy ezzel a technikai eszközzel érezhetően javulni fog a város közbiztonságának helyzete. Kérem, és kívánom polgárőreinktől, hogy használják rendszeresen, mert ezzel valószínű, hogy a bűnmegelőzés is javulni fog.

Szintén december elején történt, hogy aláírtuk azt az együttműködési megállapodást a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Önkormányzattal, mely az Európai Uniós pályázatok 2014-2020. közötti időszakának projekt előkészítéseiről szól. 2014 őszére realizálódik az a megyei tervezési munka, ami meghatározza a következő hét év fejlesztési lehetőségeit, minden település, így Újszász számára is.

Tisztelt Olvasók!

A december 17-én megtartott évzáró testületi ülésünk több, a következő évet meghatározó döntést hozott. A megjelent képviselőtársaimnak köszönöm az éves munkát. A döntéseikkel nagyban segítették a város fejlesztését és a fegyelmezett gazdálkodás elérését. A jövő évben várhatóan még több ülést kell majd tartanunk, ebben a munkában is számítunk a képviselők felelősségteljes döntéseire.

A Zagyvaparti Idősek Otthonának fejlesztése január közepe felé elindulhat. Megkötöttük a kiviteli szerződést a szolnoki BOLAX Kft.-vel, és már a munkaterületeket is átadtuk. Az előkészítő munka a végéhez közeledik.

A már hagyományos magányosok karácsonya ebben az évben is meghitt kikapcsolódást jelentett a megjelenteknek. Köszönöm a műsorban résztvevők és a szervezők munkáját. Egyúttal köszönöm Rácz Lajos tiszteletes úrnak, hogy az ajándékozást az ő segítségével tudtuk megvalósítani.

Tisztelt Olvasók! A januári munkakezdéshez minden adott. Személyi változás is történt a hivatalon belül, hiszen 2014. január elsejétől aljegyzői megbízást kapott Göblyös Mónika, aki korábban a titkárságot vezette. A hivatal megnövekedett feladata indokolta az aljegyzői munkakör betöltését. Bízom benne, hogy a hivatal munkája ezáltal színvonalában javulni fog, és jobban megoszlanak majd a munkaterhek is.

Tisztelt Olvasók!

Így az év végeztével elmondhatjuk, hogy Újszász város Polgármesteri Hivatala és intézményei nagyon jó színvonalon teljesítették a rájuk háruló feladatokat. Az intézményeknél megtörtént személyi változások nem érintették hátrányosan a napi működésüket. Gratulálunk Molnárné Hegedűs Krisztina óvodavezetőnek és Bakó Józsefné Mártika megbízott igazgatónak.

Az év végére azért történtek szomorú események is. Többek között eltávozott közülünk Kiss István (Kukac), és a 2014. év első napján Csiki Pál is. Családjuknak, rokonaiknak és ismerőseiknek ezúton fejezem ki őszinte részvétem.

Tisztelt Olvasóim!

Elmúlt egy munkás év, tekintsünk bizalommal a 2014-es évre, hiszen feladatunk, céljaink bőven vannak. Hívok minden itt élőt, támogassák a célok elérését, hogy aztán közösen örülhessünk sikereinknek.

Minden újszászinak boldog új évet kívánok!

Molnár Péter
polgármester

Farkas József, Szabó Zoltán és Molnár Péter a térfigyelő rendszer átadásán
(Fotó: Fehér Judit)