Csúszós volt a pálya az újszászaiknak október 26-án a nagykanizsai Zsigmondy Sportcsarnokban a 17. Ifjúsági Országos Bajnokságon. A hét egyesület 77 játékosának versenyében mind a négy aranyérmet a házigazda Zemplén SE versenyzői nyerték. Az Ifi OB-k történetében ilyen totális győzelem korábban ötször fordult elő. 1997-ben,1998-ban, 2009-ben és 2011-ben mindent az újszásziak, 2002-ben mindent a nagykanizsaiak nyertek, akik most ismét négy arannyal büszkélkedhetnek. Az ifjúsági bajnokságok történetében 2002-ben és 2005-ben fordult elő, hogy újszászi első helyezés nélkül fejeződött be a verseny. Fiú hármasban a Baranyai Benett, Kovács Patrick, Kunics Bence, Lukács Márton összeállítású hazai csapat címvédőként lépett pályára. Igazán senki sem tudta megszorítani őket. Második helyen – eddigi legjobb ifjúsági eredményét elérve – Dékány Dávid, Fehér Zsolt, Terecskei Róbert (Pusztaszer PISZ SE) végzett. A harmadik helyen meglepetésre az újszászi Molnár testvérek zárták a versenyt. A még gyermek korcsoportú Dániel és Gergő jó labdákat adtak ifjúsági korú fivérüknek, Kristófnak, aki a talpalásokban jeleskedett. A négy közé jutásért 21-14, 22-20-ra legyőzték a döntőbe várt Bábosik Ádám, Bérczes Róbert, Ráski Lajos újszászi I-es csapatot. Pusztaszer ellen döntőbe jutási esélyük is volt. 21-18-as játszmagyőzelem után a másodikat 23-21-re elizgulták, a harmadikra azonban már összeestek 21-5.

Képtár | Picasa

Fotó: Fehér János

Fiú egyéniben a nyolc közé a nagykanizsai Lukács Márton, Baranyai Benett, Kunics Bence és Kovács Patrick, a pusztaszeri Fehér Zsolt és Dékány Dávid, valamint az újszászi Ráski Lajos és Bérczes Róbert jutott. Kemény mérkőzések után a négy között már csak Lukács Márton, Kunics Bence, Ráski Lajos és Bérczes Róbert folytathatta.

Ráski Lajos – Fehér Zsolt 21-6, 17-21, 24-22

Lukács Márton – Baranyai Benett 21-18, 21-17

Kunics Bence – Dékány Dávid 21-15, 16-21, 21-16

Bérczes Róbert –Kovács Patrick 21-18, 21-18

Az elődöntőben Lukács Márton és Ráski Lajos mérkőzött, akiknek ebben az évben ez volt a harmadik összecsapásuk. Kétszer Ráski Lajos nyert. A harmadik, a legfontosabb mérkőzésen Lukács Márton győzött 21-18, 21-19-re. Pedig Ráski Lajos mindent megpróbált. Nem ismert elveszett labdát. Kúszott-mászott, a földön fekve is visszarúgta a labdát.

A másik ágon Kunics Bence 21-11, 21-11-re verte a fáradt Bérczes Róbertet.

A házi döntőben a frissebb Lukács Márton két 21-18-as játszmával nyert a címvédő Kunics Bence ellen.

A leány hármas elődöntőjében a cserszegtomajiak triója – Pál Dorina, Széles Kitti, Udvari Boglárka – 20-22, 21-12, 21-9-re verte a címvédő újszásziakat. A döntőben azonban nem tudták megismételni jó játékukat. Az elődöntőben az újszászi Csák Vivien, Fülöp Áldáska, Hornyák Erzsébet hármast 21-11, 21-11-re legyőző kanizsai lányok Kunics Réka vezetésével könnyen nyertek.

A csapat győzelem után Kunics Réka serdülőként végig verte az ifjúságiakat – az elődöntőben Tóth Virág is az áldozatai között volt (21-7, 21-16) – és a leány egyéni bajnoki címet is begyűjtötte.

Eredmények

Fiú hármas (15): Bajnok: Baranyai Benett, Kovács Patrick, Kunics Bence, Lukács Márton (Nagykanizsa ZSE), 2. Dékány Dávid, Fehér Zsolt, Terecskei Róbert (Pusztaszer PISZ SE), döntő: 21-11, 21-19, 3. Molnár Dániel, Molnár Gergő, Molnár Kristóf (Újszászi VVSE), 4. Kanálos Júlió, Kanalas Dániel, Kanalas Renátó, Raffael Csaba (Újszászi VVSE), kisdöntő: 10-15, 15-13, 15-7, 5. Bábosik Ádám, Bérczes Róbert, Ráski Lajos, 6. Kanálos II. Róbert, Kovács Gergő, Suki József, 8. Bolyós József, Farkas Balázs, Zele Richárd, 10. Barta Martin, Seres Zsolt, Varga Károly, Zsákai Milán.

Fiú egyéni (43): Bajnok: Lukács Márton (Nagykanizsa ZSE), 2. Kunics Bence (Nagykanizsa ZSE), döntő: 21-18, 21-18, 3. Ráski Lajos és Bérczes Róbert (mindkettő Újszászi VVSE).

Leány hármas (9): Bajnok: Kunics Réka, Morvai Noémi, Vlasics Dalma (Nagykanizsa ZSE), 2. Pál Dorina, Széles Kitti, Udvari Boglárka (Cserszegtomaji SK), döntő: 21-15, 21-83. Fehér Valéria, Gulyás Adrienn, Tóth Virág (Újszászi VVSE), 4. Csák Vivien, Fülöp Áldáska, Hornyák Erzsébet (Újszászi VVSE), kisdöntő: 15-10, 15-7, 7. Hegedűs Emese, Turza Beatrix, Váradi Krisztina.

Leány egyéni (27): Bajnok: Kunics Réka (Nagykanizsa ZSE), 2. Udvari Boglárka, döntő:21-11, 21-18, 3. Tóth Virág (Újszászi VVSE) és Vlasics Dalma (Nagykanizsa ZSE), 5. Csák Vivien, 7. Hornyák Erzsébet.