2015. február 7-én és 8-án az újszászi Városi Tornacsarnok adott otthont – immár tizenhetedik alkalommal – a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Tollaslabda Diákolimpiának. A két nap során a megye 17 iskolájának 102 tanulója lépett pályára, akik az érmekért, az oklevelekért és a február 22-i szegedi területi döntőbe jutásért játszottak nagy mérkőzéseket. Az újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola népes csapattal nevezett. Sándor Judit tanítványai eredményesen szerepeltek. Becskereki László és Ézsiás Zsófia révén két bajnoki címet nyertek. Zsófi csapattársával, Kovács Enikővel döntőzött. Becskereki Laci nagyot küzdött a zagyvarékasi Faragó Bence ellen. 13-19-ről fordított 26-24-re. A két bajnoki cím és az egy ezüstérem mellé Ézsiás Fanni, Kökény Martin, Molnár Dániel, Németh Márk, Suki József Szaszkó Dorka és Vachal Krisztina révén még hét bronzérmet is nyertek a Vörösmartysok. A második nap a középiskolások versenyében a Rózsa Imre Középiskola versenyzői közül a VI. korcsoportban Sándor Zsanett Katalin nyert bajnokságot. Az V. korcsoportban a szolnoki Építészeti és Faipari Szakközépiskola színeiben Kanalas Renátó és Kanálos Róbert értek el bronzérmes helyezést.
Fotó: Fehér János
Az újszásziak eredményei:
III. korcsoport leányok: 1. Ézsiás Zsófia, 2. Kovács Enikő, 3. Szaszkó Dorka, 5. Diós Letícia, 8. Bakó Lili, 9. Rab Viktória
III. korcsoport fiúk: 3. Molnár Dániel, 5. Virág Attila, 6. Dániel Márk, 8. Galambos László
IV. korcsoport leányok: 3. Ézsiás Fanni és Vachal Krisztina, 7. Bolyós Lili, 10. Tóth Csenge, 11. Kovács Brigitta
IV. korcsoport fiúk: 1. Becskereki László, 3. Suki József és Németh Márk, 6. Paplanos Ákos, 8. Vidák Ferenc
V. korcsoport leányok: 6. Csák Vivien, 8. Hornyák Erzsébet
V. korcsoport fiúk: 3. Kanalas Renátó és Kanálos Róbert, 5. Bakó Zsolt
VI. korcsoport leányok: 1. Sándor Zsanett Katalin
I. korcsoport | ||
Leányok (3) | ||
1. | Lukács Kata | Damjanich János Általános Iskola Zagyvarékas |
2. | Bajzáth Jázmin | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
3. | Pelczhoffer Lotti | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
Fiú (2) | ||
1. | Túri Patrik | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, |
2. | Pelczhoffer Dávid | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
II. korcsoport | ||
Leányok (10) | ||
1. | Mácsai Dzsenifer | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola |
2. | Ősz Matilda | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola |
3. | Szurgyi Gerda | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola |
4. | Schaiber Patrícia | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
5. | Gyursánszki Anita | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
6. | Szántó Cintia | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
7. | Karászek Bettina | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
8. | Fekete Nóra | Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium Szolnok |
9. | Lévai Valéria | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
10. | Tanács Dominika | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
Fiúk (15) | ||
1. | Tóth Barnabás | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
2. | Németh Roland | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
3. | Szabó Ruszlán Ákos | Kassai Úti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Szolnok |
4. | Kökény Martin | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
5. | Balogh Dávid | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
6. | Lukács Máté | Széchenyi Körúti Sportiskolai Általános Iskola |
7. | Kocsis Bence | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
8. | Bajzáth Tibor | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
9. | Rab Alex | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
10. | Sebestyén Zoltán | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
11. | Varczag Dominik | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
12. | Holovecz László | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
13. | Rabi Sámuel | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
14. | Kaló László | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
15. | Kaló Gábor | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
III. korcsoport | ||
Leányok (10) | ||
1. | Ézsiás Zsófia | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
2. | Kovács Enikő | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
3. | Ember Zsófia | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola |
4. | Szaszkó Dorka | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
5. | Diós Letícia | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
6. | Rácz Adrienn Dorina | Damjanich János Általános Iskola Zagyvarékas |
7. | Pápay Nóra | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola |
8. | Bakó Lili | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
9. | Rab Viktória | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
10. | Bózsó Dorka | Kassai Úti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Szolnok |
Fiúk (8) | ||
1. | Balogh Kende Ákos | Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium Szolnok |
2. | Bóka Tamás | Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium Szolnok |
3. | Tóth Márk | Szentgyörgyi Albert Általános Iskola Szolnok |
4. | Molnár Dániel | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
5. | Virág Attila | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
6. | Dániel Márk | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
7. | Szilágyi József | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
8. | Galambos László | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
IV. korcsoport | ||
Leányok (12) | ||
1. | Bózsó Janka | Kassai Úti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Szolnok |
2. | Rácz Boglárka | Damjanich János Általános Iskola Zagyvarékas |
3. | Ézsiás Fanni | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
4. | Vachal Krisztina | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
5. | Jánosi Dóra | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Szolnok |
6. | Forgács Panna | Kassai Úti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Szolnok |
7. | Bolyós Liliána | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
8. | Baki Anna | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Szolnok |
9. | Henkely Anna | Kassai Úti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Szolnok |
10. | Tóth Csenge | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
11. | Kovács Brigitta | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
12. | Bakos Boglárka | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Szolnok |
Fiúk (9) | ||
1. | Becskereki László | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
2. | Faragó Bence | Damjanich János Általános Iskola Zagyvarékas |
3. | Suki József | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
4. | Németh Márk | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
5. | Horváth Ábel | Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium Szolnok |
6. | Paplanos Ákos | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
7. | Ádám Zsombor | Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium Szolnok |
8. | Vidák Ferenc | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
9. | Gyursánszki Csaba | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
V. korcsoport | ||
Leányok (8) | ||
1. | Zabláczki Laura | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Építészeti, Faipari, Tagintézmény |
2. | Nagy Klaudia | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola |
3. | Burján Tímea | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
4. | Kovács Márta | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola |
5. | Kun Kitti | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy-Vízügyi Tagintézmény |
6. | Csák Vivien | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
7. | Burján Krisztina | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
8. | Hornyák Erzsébet | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
Fiúk (8) | ||
1. | Zsembeli Zsadány István | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola |
2. | Rácz Mátyás | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Építészeti, Faipari, Tagintézmény |
3. | Kanalas Attila Renátó | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Építészeti, Faipari, Tagintézmény |
4. | Kanálos Róbert | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Építészeti, Faipari, Tagintézmény |
5. | Bakó Zsolt | Szolnoki Szolgáltatási Szakközép- és Szakiskola Vásárhelyi Pál Tagintézmény |
6. | Kovács László | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola |
7. | Balogh Botond | Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium Szolnok |
8. | Szentesi Imre | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola |
VI. korcsoport | ||
Leányok (11) | ||
1. | Sándor Zsanett Katalin | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
2. | Szekeres Rita | Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok |
3. | Kocsis Nikoletta | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola |
4. | Bakondi Dóra | Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok |
5. | Csáki Réka | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy -Vízügyi Tagintézmény |
6. | Tóth Brigitta | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy -Vízügyi Tagintézmény |
7. | Bodnár Vivien | Szentannai Sámuel Gimnázium és Szakközépiskola Karcag |
8. | Hajnal Adrienn | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
9. | Huzina Salome | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
10. | Ökrös Teréz | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy -Vízügyi Tagintézmény |
11. | Vida Beatrix | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
Fiúk (6) | ||
1. | Fekete Zoltán | Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium Szolnok |
2. | Kiss Márton | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
3. | Vincze Máté | Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok |
4. | Puskás Máté | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola |
5. | Rácz János | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola |
6. | Erdei Gábor | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy-Vízügyi Tagintézmény |