Rekord létszám, négy megye – Bács, Békés, Csongrád és Jász-Nagykun-Szolnok – 42 iskolájának 118 tanulója ütötte március 10-én hat korcsoportban a labdát Rákóczifalván a tollaslabda diákolimpia dél-alföldi területi döntőjében. A reggel kilenc órától késő estig tartó tollaslabda maratonon a megyei versenyek négy-négy legjobbja mérkőzhetett az érmekért és az oklevelekért, valamint a március 23-25-én Kiskunfélegyházán rendezendő országos döntőbe jutásért. Jász-Nagykun-Szolnok megyéből 16-an – köztük az újszászi Ágotai Ede – jutottak tovább. A II. korcsoportos Serbán József (Zagyvarékas Damjanich), a házigazdák legjobbja, a IV. korcsoportos Tóth Barnabás (Rákóczifalva II. Rákóczi) és az V. korcsoportos Bózsó Janka (Verseghy) területi bajnokként, Schaiber Patrícia (Rákóczifalva II. Rákóczi) a III. korcsoport, Balogh Hunor (Tiszaparti) az V. korcsoport, Szentesi Ákos (Karcag Református) és Burján Tímea (Varga) a VI. korcsoport ezüstérmeseként, Szabó Benedek (Zagyvarékas Damjanich), Földi Kendra (Szolnok Kodály), Papp Nikolett (Rákóczifalva II. Rákóczi), Ágotai Ede (Újszász Vörösmarty), Németh Roland (Rákóczifalva II. Rákóczi), Tóth Márk (Pálfy), Faragó Bence (Pálfy), Zsembeli Zsadány (Karcag Református) és Nagy Klaudia (Karcag Református) pedig bronzérmesként indulhat az országos döntőn.
Google Photos
Fotó: Fehér János és Rajka Attila
Tollaslabda az Aktív Rádióban:
|
Az Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskolát a megyei döntő eredményeként hat versenyző képviselte. Az I. korcsoportban Sebők Dávid ötödik lett. A II. korcsoportban Ágotai Ede mérkőzésről mérkőzésre javuló játékkal harmadik helyezést ért el és továbbjutott az országos döntőbe. A III. korcsoportban Oláh Krisztián a 10., Oláh Barnabás a 12. helyen végzett. A IV. korcsoportban 6. Rab Viktória, 8. Bakó Lili.
A Szolnokon tanuló újszászi középiskolások közül az V. korcsoportban Vachal Krisztina a csoportselejtezőben két mérkőzést nyert, de a főtáblán veszített, így a nyolcadik helyen zárta a versenyt.
Hasonlóan jártak a VI. korcsoportos fiúk is. A csoportban nyertek mérkőzéseket. Becskereki László egy kicsit jobban koncentrálva akár csoportelső is lehetett volna. A döntő helyzetekben azonban kapkodott, és 11-10-re vesztett. Az éremért játszott mérkőzését három játszmában bukta, és csak 8. lett. Németh Márk az utolsó mérkőzését a második helyezett ellen elvesztette, és a hatodik helyen fejezte be a versenyt.
Név | Születési év | Iskola | |
I. korcsoport | |||
Fiúk (6) | |||
1. | Tóth Gábor Zoltán | 2010 | Rókusi Általános Iskola Szeged |
2 | Tószögi György | 2009 | Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Békéscsaba |
3. | Sándor Bertalan | 2009 | Ádám Jenő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Bordány |
3. | Szabó Benedek | 2009 | Zagyvarékasi Damjanich János Általános Iskola |
5. | Sebők Dávid | 2009 | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
6. | Szakali Domán | 2009 | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola |
Leányok (9) | |||
1. | Sándor Anna | 2009 | Ádám Jenő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Bordány |
2. | Frank Hanna | 2009 | Ádám Jenő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Bordány |
3. | Földi Kendra | 2009 | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
3. | Papp Nikolett | 2009 | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola |
5. | Brumár Dorina | 2009 | Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola és Óvoda Csanádapáca |
6. | Kovács Csenge Nina | 2009 | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola |
7. | Balogh Kisó | 2010 | Gyulai Implom József Általános Iskola |
8. | Fige Tímea | 2009 | Zagyvarékasi Damjanich János Általános Iskola |
9. | Kolarovszki Ágnes | 2009 | Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola és Óvoda Csanádapáca |
II. korcsoport | |||
Fiúk (10) | |||
1. | Serbán József | 2007 | Zagyvarékasi Damjanich János Általános Iskola |
2 | Sára Gergely Levente | 2008 | Szegedi Tudomány Egyetem Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája |
3. | Ágotai Ede | 2007 | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Gombos Barnabás | 2008 | Gyulai Implom József Általános Iskola |
5. | Lázár Álmos | 2008 | Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola és Óvoda Csanádapáca |
6. | Kádár-Németh Marcell | 2007 | Ádám Jenő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Bordány |
7. | Galbács Mihály | 2007 | Gyulai Implom József Általános Iskola |
8. | Mészáros Máté | 2008 | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola |
9. | Bognár Olivér | 2008 | Zagyvarékasi Damjanich János Általános Iskola |
10. | Mladonyiczki Botond | 2008 | Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Békéscsaba |
Leányok (10) | |||
1. | Kovács Bernadett | 2007 | Ádám Jenő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Bordány |
2. | Csukás Réka | 2008 | Gyulai Implom József Általános Iskola |
3. | Perecz Dóra | 2007 | Szegedi Madách Imre Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola |
3. | Rozinka Blanka | 2007 | Szegedi Tudomány Egyetem Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola |
5. | Antal Janka | 2008 | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola |
6. | Jakab Cintia | 2008 | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola |
7. | Józsa Alexa | 2008 | Szászbereki Kolping Katolikus Általános Iskola |
8. | Popa Réka | 2008 | Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Békéscsaba |
9. | Polgár Blanka | Szent Imre Katolikus Óvoda és Általános Iskola Kecskemét | |
10. | Rigó Szabina | 2007 | Szászbereki Kolping Katolikus Általános Iskola |
III. korcsoport | |||
Fiúk (12) | |||
1. | Bakó Amadé | 2005 | Dugonics András Piarista Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium |
2. | Varga Olivér | 2005 | Gyulai Implom József Általános Iskola |
3. | Kóta Máté | 2005 | Tarjáni Két Tannyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Szeged |
3. | Hődör Zoltán | 2005 | Ádám Jenő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Bordány |
5. | Gácsi Iván | 2005 | Tisza-parti Általános Iskola Szeged |
6. | Mihály Dániel | 2006 | Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Békéscsaba |
7. | Tószögi Olivér | 2005 | Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Békéscsaba |
8. | Surin Patrik | 2005 | Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Békéscsaba |
9. | Kopházi Antal | 2006 | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola |
10. | Oláh Barnabás | 2006 | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
11. | Kozma Balázs | 2006 | Nicolae Balcescu Román Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium Gyula |
12. | Oláh Krisztián | 2005 | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
Leányok (14) | |||
1. | Kószó Mira | 2005 | Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium |
2. | Schaiber Patrícia | 2005 | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola |
3. | Müller Olívia | 2006 | Szegedi Tudomány Egyetem Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola |
3. | Bereczki Lili | 2006 | Szegedi Tudomány Egyetem Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola |
5. | Szántó Cintia | 2005 | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola |
6. | Brandt Petra | 2006 | Gyulai Implom József Általános Iskola |
7. | Nagy Beáta | 2005 | Ádám Jenő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Bordány |
8. | Zsurzsa Lilla | 2006 | Gyulai Implom József Általános Iskola |
9. | Szabó Natália | Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium | |
10. | Dézsi Viktória | Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium | |
11. | Halász Regina | 2006 | Szászbereki Kolping Katolikus Általános Iskola |
12. | Kozma Orsolya | 2005 | Nicolae Balcescu Román Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium Gyula |
13. | Halmi Gréta | 2006 | Zagyvarékasi Damjanich János Általános Iskola |
14. | Lázár Kamilla | 2006 | Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola és Óvoda Csanádapáca |
IV. korcsoport | |||
Fiúk (10) | |||
1. | Tóth Barnabás | 2004 | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola |
2. | Kószó Szabolcs | 2003 | Táltos Tehetséggondozó Általános Iskola, Középiskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola Szeged |
3. | Németh Roland | 2004 | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola |
3. | Kovács Péter Attila | 2004 | Ádám Jenő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Bordány |
5. | Gálig Zalán | Kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola | |
6. | Preda Ádám | 2004 | Ádám Jenő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Bordány |
7. | Fodor Márk | 2004 | Ádám Jenő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Bordány |
8. | Bese Árpád | 2004 | II. János Pál Katolikus Általános Iskola Kecel |
9. | Kincses Ádám | 2004 | Gyulai Implom József Általános Iskola |
10. | Nagy József | 2004 | Gyulai Implom József Általános Iskola |
Leányok (8) | |||
1. | Vér Zsófi | 2003 | Ádám Jenő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Bordány |
2. | Kucsora Anna | 2004 | Szegedi Tudomány Egyetem Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola |
3. | Vér Fanni | 2003 | Ádám Jenő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Bordány |
3. | Tóth Luca | 2003 | Ádám Jenő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Bordány |
5. | Menkó Lili | 2004 | Zagyvarékasi Damjanich János Általános Iskola |
6. | Rab Viktória | 2003 | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
7. | Karászek Bettina | 2004 | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola |
8. | Bakó Lili | 2003 | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
V. korcsoport | |||
Fiúk (13) | |||
1. | Farkas Dániel | 2002 | II. János Pál Katolikus Általános Iskola Kecel |
2. | Balogh Hunor | 2001 | Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium Szolnok |
3. | Faragó Bence | 2001 | Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziuma |
3. | Tóth Márk | 2002 | Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziuma |
5. | Jónás Bence | 2001 | Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium |
6. | Gulyás Péter | 2002 | Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium |
7. | Ottlakán Áron | 2001 | Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium |
8. | Bonyhádi Péter | 2002 | Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Békéscsaba |
9. | Koczó Józssef | 2002 | Szegedi Tudomány Egyetem Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola |
10. | Varga Márk | 2001 | Gyulai Implon József Általános Iskola |
11. | Molnár Dániel | 2002 | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
12. | Divald Tamás | Kecskeméti Katona József Gimnázium | |
13. | Korondi Gábor | Kecskeméti Katona József Gimnázium | |
Leányok (9) | |||
1. | Bózsó Janka | 2001 | Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok |
2. | Bakacsi Nikolett | 2002 | Szegedi SZC Gábor Dénes Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
3. | Nagymihály Zita | 2001 | Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium |
3. | Boronkai Fruzsina | 2002 | Dugonics András Piarista Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium |
5. | Gubényi Boglárka | Kecskeméti Bólyai János Gimnázium | |
6. | Demeter Nóra | 2002 | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakgimnázium |
7. | Bordás Gyöngyvér | 2002 | Szabad Waldorf Általános Iskola és Gimnázium. Alapfokú Művészeti Iskola Szeged |
8. | Vachal Krisztina | 2001 | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
9. | Vajó Andrea | 2002 | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakgimnázium |
VI. korcsoport | |||
Fiúk (9) | |||
1. | Ádám Róbert | 2000 | Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium |
2. | Szentesi Ákos | 1999 | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakgimnázium |
3. | Németh Viktor | Kecskeméti Bolyai János Gimnázium | |
3. | Zsembeli Zsadány | 1999 | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakgimnázium |
5. | Magony Milán | 2000 | Szegedi SZC Kőrösy József Közgazdasági Szakgimnáziuma |
6. | Németh Márk | 2000 | Szolnoki Műszaki SZC Baross Gábor Gépipari, Közlekedési, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
7. | Faragó Frigyes | 1999 | Kecskeméti Katona József Gimnázium |
8. | Becskereki László | 2000 | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
9. | Szénási Attila | Kecskeméti Bolyai János Gimnázium | |
Leányok (8) | |||
1. | Czékus Renáta | 1999 | Szegedi Deák Ferenc Gimnázium |
2. | Burján Tímea | 1999 | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
3. | Kiri Alexandra | 2000 | Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium |
3. | Nagy Klaudia | 1999 | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakgimnázium |
5. | Bognár Tamara | 1999 | Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziuma |
6. | Burján Krisztina | 1999 | Szolnoki Széchenyi István Gimnázium |
7. | Szabó Molli | 2000 | Szegedi SZC Kőrösy József Közgazdasági Szakgimnáziuma |
8. | Perecz Diána | 2000 | Szegedi Tudomány Egyetem Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola |