Góliát torna - Újszász, 2008. március 13.

Körzeti Góliát-McDonald's tornát rendeztek március 13-án az újszászi tornacsarnokban, amelyen Abony, Besenyszög, Tószeg, Újszász és Zagyvarékas 1999-2000-ben született labdarúgó palántái vettek részt. Az újszásziak két győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel a második helyen végeztek.

Eredmények:

Újszász-Besenyszög 2-0
Góllövők: Kanalas Renátó és Szűcs Dénes.

Újszász-Tószeg 0-0

Abony-Újszász 1-0

Újszász-Zagyvarékas 7-0
Góllövők: Szűcs Dénes 3, Kanalas Renátó 2, Konka Csaba 1, Vidák Kevin 1.

Az újszászi csapat tagjai: Csépányi Erik, Faragó László, Pomázi Bálint, Görbe Gábor, Kökény Zoltán, Konka Csaba, Kanalas Renátó, Szűcs Dénes, Vidák Kevin. Csapatvezetők: Czapkó Róbert és Pomázi János.

A torna végeredménye: 1. Abony 10 pont, 2. Újszász 7 pont, 3. Besenyszög 6 pont, 4. Tószeg 5 pont , 5. Zagyvarékas 0 pont.

Képtár

Fotó: Fehér János

Eredményhirdetés - Újszász, 2008. március 8.

Március 8-án az Újszász Kupa közben került sor a XIV. Városi Teremlabdarúgó Bajnokság eredményhirdetésére. A bajnokság első három helyezettje - 1. Keselyűk, 2. Real Spedíció, 3. Orange - érmet és serleget kapott. A további helyeztettek - 4 Úttörőpark, 5. No Fear, 6. Nemmindegy, 7. Újoncok - kis serlegeket vehettek át. A 8. helyezett VR nyerte a Fair play díjat. A gólkirály, a 40 gólos ifj. Varga István (Real Spedíció), 2. Szita János (VR) 39 gól, 3. Szilvási Ferenc (Úttörőpark) 33 gól. A kapusok közül a legjobban a bajnokcsapat, a Keselyűk két kapusa Kaló Gábor és Konka Olivér őrizte kapuját. Mindössze 49 gól került a hálójukba. Kiemelkedő kapus teljesítményéért különdíjas Czakó Tamás (No Fear). A bajnokság legfiatalabb játékosa díjat a 15 éves Joó Richárd (VR), a legidősebb játékosa díjat, az 50 éves Szarvák János (Keselyűk) kapta

XIII. Újszász Kupa - Újszász, 2008. március 8.

Tudósítás

Március 8-án az Újszász Kupával zárult a teremfoci szezon. A tizenharmadik alkalommal megrendezett tornát a résztvevők "egynaposnak" hívják, azon egyszerű okból, hogy reggeltől estig játszanak a csapatok. Így volt ez most is. A kupára hét csapat nevezett. A bajnokságot végigjátszó csapatok közül távol maradt az Úttörőpark és az Újoncok. Új csapatként és mindjárt győzelmi reményekkel nevezett a szolnoki Vad Banda. A részt vevő csapatok némileg átalakultak. A megyei bajnokság kezdése miatt távol maradtak az igazolt játékosok. Volt csapatok közötti mozgás, de feltűntek új játékosok is. A hét csapat egy hármas és egy négyes csoportban Kormos Gábor játékvezetésével kezdte meg a kétszer tizenöt perces rangsoroló körmérkőzéseket. Az "A" csoport nyitómérkőzésén a tartalékos Real Spedíció 9-2-re könnyen nyert a megerősített VR ellen. A VR a következő mérkőzésen 5-2-es vezetésével alaposan ráijesztett az Orangera, amely nagy nehezen 6-6-ra mentette az eredményt. A csoportelsőséget eldöntő mérkőzésen Orange-Real Spedíció 4-1. A "B" csoportban a bajnok Keselyűk mindhárom mérkőzésüket könnyen nyerték. Keselyűk-Nemmindegy 6-1, Keselyűk-No Fear 6-1, Keselyűk-Vad Banda 4-1. A Vad Banda hét gólt rúgott a Nemmindegynek (7-0) és a No Fearnak (7-2) is. A két nyeretlen csapat gólokban gazdag mérkőzésen döntött a csoport harmadik és negyedik helyéről. No Fear-Nemmindegy 13-7. A kieséses táblán a csapatok a csoport helyezésük alapján folytatták a játékot. A csoportelsők a negyedik helyezettekkel, a másodikok a harmadikokkal mérkőztek. Orange-Nemmindegy 8-6. Sokáig vezetett, és majdnem meglepetést okozott a Nemmindegy. No Fear-Real Spedíció 4-4. A hetes rúgásokban 2-0-ra a No Fear bizonyult jobbnak és került a legjobb négy közé. VR-Vad Banda 4-3. 0-2-ről nyert a VR, és bizonyította szolnokiaknak, hogy Újszászon senkinek nem könnyű nyerni. A Keselyűk erőnyerőként jutott a legjobb négybe. A döntőbe jutásért. Orange-No Fear 16-1. Gólzáporos győzelem a teljesen szétesett No Fear ellen. Keselyűk-VR 6-1. Jól küzdött a VR, de nem tudta megakadályozni a Keselyűk győzelmét.

A döntőben Orange-Keselyűk 6-5 (3-3)

A második percben Dóra Ákos révén az Orange szerezte meg a vezetést. A Keselyűk Kaló Zsolt, Rézsó Tamás és Szarvák Norbert góljaival a tizedik percben már 3-1-re vezettek. Ekkor úgy tűnt, hogy már eldőlt a kupa sorsa. A félidő utolsó perceiben Hartyányi Dániel és Turza Krisztián góljaival egyenlített az Orange. A nagyiramú második játékrészben ismét Dóra Ákos jutatta előnyhöz a narancssárgákat (4-3). Ismét Kaló Zsolt egyenlített. Turza Krisztián góljával újra az Orangenál volt az előny (5-4). Konka Tamás egyenlített (5-5). Zúgott-zengett a csarnok. Mindkét csapat nagy erővel rohamozott. Már-már úgy tűnt, hogy csak a hetes rúgások döntik el kupa sorsát, amikor Turza Krisztián átadását Juhász András emelte kapura, és a furcsán rúgott labda a hálóba hullott. A XIII. Újszász Kupát az Orange nyerte. A csapat tagjai: Csekő Gábor, Zanócz Béla, Zsigray Csaba, Juhász András, Farkas Gábor, Szádeczki Zoltán, Dóra Ákos, Hartyányi Dániel, Turza Krisztián.

Fehér János

Képtár

V. Szenior Újszász Kupa - Újszász, 2008. február 17.

A hagyományoknak megfelelően február 17-én a Szenior Újszász Kupával fejeződött be a 35 éven felüliek teremfoci szezonja. Az immár ötödik alkalommal megrendezett tornára a bajnokság hat csapata közül öt nevezett. A végére elfogyott Szürkeállomány képviselői a Bálint Bt. gárdáját erősítették. Az öt csapat Markóth István játékvezetésével körmérkőzést játszott. A 2x10 perces mérkőzéseken legjobban a bajnok Real Spedíciónak és a Darazsaknak ment a játék. A negyedik fordulóig ők maradtak veretlenek, és az ő mérkőzésükön dőlt el a kupa sorsa.

Real Spedíció-Darazsak 2-1 (0-1)

A szervezetten játszó Darazsak szerezték meg Szabó György góljával a vezetést. A második félidőben Szita János két góljával megfordította az eredményt a Real Spedíció, és a bajnoki cím mellé a kupa győzelmet is megszerezte.
A Real Spedíció győztes csapata: Nagy Zoltán, Kormos Simon, Juhász Attila, Farkas István, Farkas Gábor, Koncsik Ferenc, Vasas László, Szita János, Nemes József.

Szenior VTB eredményhirdetés - Újszász, 2008. február 17.

Az V. Szenior Újszász Kupa közben vették át a csapatok és a különdíjasok a 10. Szenior Városi Teremlabdarúgó Bajnokság érmeit, serlegeit.

Az első három helyezett: 1. Real Spedíció, 2. Szürkeállomány, 3. Bálint Bt. - érmet és serleget, a negyedik Darazsak és az ötödik Szunnyogók serleget kaptak.

A Fair play díj a hatodik helyezett Loksié lett.

A bajnokság különdíjasai:
Gólkirály: Nemes József (Real Spedíció) 48 gól, 2. Szita János (Real Spedíció) 33 gól, 3. Tiger László (Szürkeállomány) 29 gól.
A kapusok közül a legkevesebb gólt Faragó László (Szürkeállomány) kapta.
A legjobb kapus díjat Balogh Barna (Loksi) érdemelte ki.
A bajnokság ötven éven felüli résztvevői Old boy díjat kaptak: Pintér József (Loksi) 60 éves, Molnár Béla (Loksi) 57 éves, Kasza József (Bálint Bt.) 55 éves, Juhász József (Szunnyogók) 55 éves, Földi Gyula (Szunnyogók) 55 éves, Kovács Ferenc (Szunnyogók) 54 éves, Nagy György (Szunnyogók) 52 éves, Szórád Béla (Loksi) 52 éves, Nagy József (Bálint Bt.) 51 éves, Szarvák János (Bálint Bt.) 50 éves.

Lelkesedésük, játékszeretetük mindenki számára példa lehet.

II. Ifjúsági Teremlabdarúgó Újszász Kupa - Újszász, 2008. január 27.

Január 27-én környékbeli csapatok részvételével második alkalommal rendezte meg ifjúsági teremtornáját az Újszászi VVSE labdarúgó-szakosztálya. A hat csapat Földi János és Molnár József játékvezetésével két csoportban kezdte meg a mérkőzéseket. Jól kezdtek az újszásziak. Az első mérkőzésen Varga Ferenc 3, Barta Ferenc 2 és Jedlicska János 1 góljával 6-0-ra nyertek Jánoshida ellen, a másodikon szoros csatában 5-4-re Törökszentmiklósnál is jobbnak bizonyultak. Góllövők: Barta Ferenc 2, Jedlicska János 1, Háfra Balázs 1, és az ellenfél is segített egy öngóllal. A csoport harmadik mérkőzésén Törökszentmiklós-Jánoshida 5-4. Újszász csoportelsőként jutott az elődöntőbe, 2. Törökszentmiklós, 3. Jánoshida. A B csoport eredményei: Jászapáti-Tápiógyörgye 3-2, Tápiógyörgye-Szászberek 3-3, Jászapáti-Szászberek 5-1. A csoport végeredménye: 1. Jászapáti, 2. Tápiógyörgye, 3. Szászberek. Az elődöntőben nem ment a játék: Tápiógyörgye-Újszász 6-2. Gőllövő: Barta Ferenc 2. A másik elődöntőben Törökszentmiklós-Jászapáti 3-3. Hetesrúgásokkal a miklósiak jutottak a döntőbe. A harmadik helyért Jászapáti-Újszász 5-3. Az újszászi góllövők: Jedlicska János, Varga Dávid és Varga Krisztián. Az újszászi csapat - Barta Erik, Varga Dávid, Varga Krisztián, Sebők Roland, Bánhidi Bertalan, Barta Ferenc, Háfra Balázs, Varga Ferenc, Jedlicska János, edző: Mérész Zoltán - negyedik helyezést ért el. A döntőben Tápiógyörgye-Törökszentmiklós 6-1. A torna különdíjasai: Legjobb kapus: Kocsi Viktor (Tápiógyörgye). A legjobb mezőnyjátékos: Szecsei Péter (Törökszentmiklós). Gólkirályok: Barta Ferenc (Újszász) és Birkás Máté (Jászapáti) 6-6 góllal.

Különdíjasok

Legjobb kapus: Kocsi Viktor (Tápiógyörgye)

Legjobb mezőnyjátékos: Szecsei Péter (Törökszentmiklós)

Gólkirály: Barta Ferenc (Újszász) és Birkás Máté (Jászapáti) 6-6 góllal

Bejgli Kupa reggel nyolctól este nyolcig - Újszász, 2007. december 26.

Tizenhatodik alkalommal rendezte meg karácsony második napi teremfoci tornáját, a Bejgli Kupát az újszászi Városi Tornacsarnok mindazok számára, akik az ünnepeket sem bírták ki foci nélkül, és a sok evés-ivás után szükségük volt a mozgásra. Tizenkét csapat kezdte meg a játékot reggel nyolc órakor Bán János és Varga Sándor játékvezetésével. A részt vevő csapatokban pályára léptek a környék focistái, Abony, Alattyán, Jánoshida, Jászalsószentgyörgy, Jászberény, Szászberek, a Szolnoki MÁV, Újszász és Zagyvarékas csapataiban játszók rúgták a labdát különböző alakulatokban, de feltűntek a csapatokban távolabbról, Vecsésről, Kazincbarcikáról és a Fradi ifiből érkezettek is. A csapatok négy hármas csoportban rangsoroló körmérkőzést vívtak, majd a csoport első és második helyezettek kieséses táblán játszottak tovább.

Az A csoportban csak az utolsó mérkőzésen dőlt el a végső sorrend. Tiszapüspöki meglepetésre az utolsó percben elütötte a továbbjutástól a címvédő Névteleneket. 1. Vak SE (Jászalsószentgyörgy, Jánoshida), 2. Püspöki FC (Tiszapüspöki), 3. Névtelen (Újszász). Eredmények: Vak SE-Püspöki FC 5-3, Vak SE-Névtelen 4-4, Püspöki FC-Névtelen 3-2.

A B csoportból könnyedén, két gólzáporos győzelemmel, csoportelsőként jutott tovább a Keselyűk (Újszász) csapata. 2. Milán 2006 Bt. (Szolnok) 3. Soproni Ászok (Szolnok). Eredmények: Keselyűk-Soproni Ászok 13-1, Keselyűk-Milán 2006. Bt. 13-1. Milán 2006. Bt.-Soproni Ászok 10-3.

A C csoportban hármas körbeverés után csak a gólkülönbség döntötte el a továbbjutást. 1. Real Spedíció (Szászberek) (+4), 2. Lendület FC (Szolnok) (+2), 3. Mákos Bejgli (Szolnok) (-6).
Eredmények: Mákos bejgli-Lendület 4-3, Real Spedíció-Mákos bejgli 10-3, Lendület -Real Spedíció 4-1.

A D csoportból két győzelemmel első helyen az újszászi Téli fagyi jutott tovább. 2. Tiszavárkony, 3. Itttas (Alattyán). Eredmények: Téli fagyi-Itttas 8-2, Téli fagyi-Tiszavárkony 7-1, Tiszavárkony-Itttas 4-3.

A négy közé jutásért: Vak SE-Tiszavárkony 9-1. Könnyű győzelem. Lendület FC-Keselyűk 6-4. A mérkőzésről-mérkőzésre javuló Lendület jó játékkal nyert. A Keselyűk hetest és sok helyzetet hibáztak.

Real Spedíció-Milán 2006. Bt. 7-2. A jól kezdő Milán Bt. ellen fordított és biztosan nyert a Real. Téli fagyi-Püspöki FC 8-4. Végig a Téli fagyi irányította a mérkőzést.

Az elődöntőkben: Lendület FC-Vak SE 7-5 és Téli fagyi-Real Spedíció 6-3. Az esélyesek jutottak tovább. A két vesztes hetesekkel döntötte el a harmadik hely sorsát. 3-1-re a Real Spedíció nyert. A döntőben a Szolnoki MÁV fiataljaira épülő Lendület FC: Hegedűs Milán - Lengyel Béla, Pintér Tibor, Urbán-Szabó Viktor, Gyenge Dániel, Benedek Nándor, Felföldi Márk és a hazai, négyszeres kupagyőztes Téli Fagyi: Szaszkó Csaba - dr. Katona Károly, Mérész Zoltán, Boros Zsolt, Gulyás Norbert, Czibak Attila, Czapkó Róbert, Szilvási Ferenc mérkőzött. Fordulatos, gyors mérkőzésen az első játékrészben Felföldi 3, Pintér 1 ill. Gulyás és Czapkó góljaival 4-2-es vezetést szerzett a Lendület FC. A második félidőben Mérész két és Szilvási egy góljával 5-4-re fordított a Téli fagyi. A győzelmet bebiztosító nagy helyzeteik azonban sorra kimaradtak. A befejezés előtt alig egy perccel Lengyel révén egyenlített a Lendület FC, majd a hetes rúgásokban 3-1-re jobbnak bizonyult. Az övék lett a serleg és a százharminc centiméteres diós bejgli.

Fehér János

Nemzetközi Teremlabdarúgó Bajnokság - Újszász, 2007. december 15.

December 15-én negyedik alkalommal rendezte meg nemzetközi teremlabdarúgó tornáját az Újszászi VVSE. A résztvevő csapatok az előző évivel azonosak voltak. Újszász, Jánoshida, Szászberek és három vajdasági csapat: Hajdújárás, Palics és Zenta. A csapatok Molnár József játékvezetésével két hármas csoportban rangsoroló körmérkőzést játszottak.

Az "A" csoport eredményei:
Újszász-Palics 11-3. Góllövők: Czapkó Róbert 4, Ulviczki Mihály 2, Mérész Zoltán 2, Sipos Zsolt 1, Czibak Attila 1, Farkas Gábor 1. ill. Majlát Andor 3. A testvérvárosi rangadón könnyen nyert a délelőtt Kunszentmártonban is sikeresen szereplő újszászi csapat.
Újszász - Zenta 5-3. Góllövők: Czapkó Róbert 2, Mérész Zoltán 1, Sipos Zsolt 1, Czibak Attila 1. ill. Homolya Ákos 1, Szabó Palócz Géza 1, Birkás Károly 1. A zentaiak a korábbi torna győztes csapatuk helyett öregfiúk csapattal érkezetek. Az újszásziak nehezen nyertek a Szabó Palócz Géza személyében világbajnoki ezüstérmes és négyszeres szenior Európa-bajnok birkózót is felvonultató zentaiak ellen.
A csoport harmadik mérkőzésén Palics-Zenta 7-3.

Az "A" csoport végeredménye: 1. Újszász, 2. Palics, 3. Zenta.

A "B" csoport eredményei:
Jánoshida-Szászberek 9-0, Hajdújárás-Szászberek 7-3, Jánoshida-Hajdújárás 3-1.

A "B" csoport végeredménye:
1. Jánoshida, 2. Hajdújárás, 3. Szászberek.

A csoportok azonos helyezettjei helyosztókat játszottak. A 5. helyért Szászberek-Zenta játék nélkül 6-0. A harmadik helyért Hajdújárás-Palics 8-3. A döntőben Újszász-Jánoshida 5-0. Jó játékkal, fölényesen nyert az újszászi csapat. A remek formában lévő Kovács Györgynek nem lehetett gólt rúgni.

A torna végeredménye:
1. Újszász, 2. Jánoshida, 3. Hajdújárás, 4. Palics, 5. Szászberek, 6. Zenta.

Különdíjasok:
Legjobb kapus: Kovács György (Újszászi VVSE).
Legjobb mezőny játékos: Sándor Gergő (Jánoshida).
Gólkirály: Majlát Andor (Palics) 11 góllal.

Az eredményhirdetés után a Szász vendégházban jó hangulatú vacsorán vettek részt a torna résztvevői.

Fehér János

Képtár

XVI. Vörösmarty Kupa - Újszász, 2007. december

Az iskola névadójának születésnapját minden évben sport és kulturális rendezvényekkel ünnepli meg a Vörösmarty Mihály Általános Iskola. A hagyományos, immár tizenhatodik alkalommal megrendezett teremfoci tornán hat iskola csapatai vettek részt. A győzelmet, megismételve tavalyi elsőségét, a békési Szegedi Kis István Általános Iskola csapata szerezte meg. 2. Kossuth Lajos Általános Iskola Túrkeve, 3. Vörösmarty Mihály Általános Iskola I Újszász, 4. Damjanich János Általános Iskola Zagyvarékas, 5. Buzás János Általános Iskola Nyárlőrinc, 6. Általános Iskola Szászberek, 7. Vörösmarty Mihály Általános Iskola II Újszász.

Gólkirály: Cs. Szabó Zoltán (Békés) 13 góllal.
Legjobb játékos: Piroska Zoltán (Túrkeve).
Legjobb kapus: Szabó Tamás (Nyárlőrinc).
Legjobb újszászi játékos: Joó Richárd.

Képtár

VTB és Szenior VTB - Újszász, 2007. november 24.

November 24-én tíz csapat részvételével a Városi Tornacsarnokban megkezdődött a 14. Városi Teremlabdarúgó Bajnokság. November hónap már a csapatszervezéssel és játékos szerzéssel telt, amelynek eredményeként tíz csapat nevezett a bajnokságra. A tavalyi tizenkét csapatból sokévi részvétel után nem nevezett a B. Előre és a Bikavér. Az újabb formációk közül eltűnt a Kell az X, az Atletico, a Nagypályások és Jászalsószentgyörgy csapata. A megszűnt, eltűnt csapatokból jó néhány játékos most más csapatokhoz csatlakozva vesz részt a bajnokságban. A régiek közül természetesen nevezett a bajnokság legrégebbi csapata az Úttörőpark, a tavalyi bajnok Dögkeselyűk, nevét Keselyűkre rövidítve, a bronzérmes Orange, az alsóházi bajnok No Fear, a megerősödött Nemmindegy és a mindig reménykedő VR. Az ifisták most Jamaica néven jelentkeztek. Az Újoncok (Jászaladány) és Zagyvarékas első alkalommal lépnek pályára az újszászi bajnokságban.

November 25-én a 35 éven felüli szeniorok is elkezdték. A tavalyi hat csapat közül öt az idei bajnokságra is benevezett, csak a zagyvarékasi Papp pékség maradt távol. Új csapatként az 1998-ban és 2000-ben a fiatalok között bajnoki címet nyert Bálint Bt. jelentkezett.