2010. január 11-én a mezőtúri sportcsarnokban hat iskola részvételével rendezték meg a IV. korcsoportos fiú teremlabdarúgás (futsal) diákolimpia megyei döntőjét. Ezen a megmérettetésen a benevezett 45 iskola közül azok a csapatok vehettek részt, akik korábban a kistérségi selejtezőkből, valamint a megyei elődöntőkből továbbjutottak. A tornának nagy tétje volt, hiszen az a két csapat, amelyik az elődöntőből továbbjutott, az a döntőt január 22-én Debrecenben a Főnix Arénában megrendezésre kerülő Futsal Európa-bajnokság Fehéroroszország-Portugália előmérkőzéseként játszhatja le. A döntő résztvevőit két hármas csoportba sorsolták. A csapatok a csoportokon belül körmérkőzést játszottak, majd a csoportok első két helyezettjei keresztjátékkal döntötték el, ki játszik a harmadik helyért, és ki utazhat Debrecenbe a megyei döntőre. A két csoport harmadik az 5-6. helyért mérkőzött.

Az "A" csoport mérkőzései:

Jászberény – Cserkeszőlő 1-1 hatosokkal (3-4)

Mezőtúr – Újszász: 1-3
Góllövők: Rézsó Péter 2, Mozsár József 1.

A keresztjáték eredményei:
Újszász – Kovács M. Ált. Isk. Karcag 1-1 hatos rúgások után (2-1)
Góllövő: Rézsó Péter.
6 méteresek: Rézsó Péter 1, Fekete Tamás 0, Szarvák Krisztián 1.

Rézsó Péter egy gyorsan elvégzett szabadrúgással szerezte meg a vezetést. Utána a karcagi csapat még a félidő befejezése előtt egyenlített. A második félidőben egyre erősebben támadott az ellenfél, de a jó védekezésnek és Seres Dániel szenzációs védéseinek köszönhetően döntetlen lett a meccs. A 6 méteresek következtek, ahol Dani megtartotta jó formáját, és a három büntetőből kettőt kifogott: Rézsó Péter magabiztosan értékesítette a büntetőt, Fekete Tamás lövése a kapufát találta el. A mindent eldöntő 6 méterest Szarvák Krisztián ügyesen helyezte a kapuba. A másik elődöntő is nagyon izgalmas volt.

Györffy I. Ált. Isk. Karcag – Cserkeszőlő 0-0 (3-4)

6. Szegedi Kis István Református Gimnázium Mezőtúr

A döntőt január 22-én 18.30-kor Debrecenben a Főnix Arénában a Fehéroroszország–Portugália előmérkőzéseként Újszász és Cserkeszőlő játssza. A győztes csapat képviselheti majd Jász-Nagykun-Szolnok megyét február 6-7-én Kiskunfélegyházán a Diákolimpia Országos Döntőjében.
Az újszászi csapat tagjai voltak: Ágoston Kristóf, Fekete Tamás, Fodor Gergely, Hájas Levente, Mozsár József, Nagy Gábor, Rézsó Péter, Seres Dániel, Szarvák Krisztián.