Tíz csapat – a csapatokban Abony, Alattyán, Jánoshida, Jászboldogháza, Jászkisér, Jászberény, Jászladány, Heves, Martfű, Szajol, Újszász,  Szolnok, Zagyvarékas igazolt labdarúgói (köztük NB-s játékosok) és lelkes amatőrök – léptek pályára karácsony második napján Újszászon a reggel nyolctól este kilencig tartó XIX. Bejgli Kupán, ahol nem pénzdíjért, hanem egy 129 centiméteres bejgliért és egy serlegért játszottak a csapatok.

Képtár

Fotó: Fehér János

Földi János, Skultéti Csaba és Varga Sándor játékvezetésével két ötös csoportban a selejtezőkkel kezdődött a torna. A csoportok első két helyezettje jutott az elődöntőbe.

A reggel kezdő csoportban az elsőséget az Újszászi VVSE fiataljaiból álló Áki és Társai szerezte meg. Együtt játszott tanítványaival a csapat edzője, Mérész Zoltán is. Ákiék mind a négy ellenfelüket legyőzve jutottak az esti elődöntőbe. –Imperiál (Abony) 5-2, –Jászboldogháza 6-0, –Tökösök (Szolnok) 11-1, –Build & Job (Szolnok) 3-0. A második helyen egy vereséggel a Build & Job ment tovább. –Tökösök 9-0, Imperiál 8-6, – Jászboldogháza 7-3.

A délutáni csoportot a jászkíséri Onix Bau nyerte, amely 7-2-re verte az alattyányi Fitymaszűkületet, 4-1-re Zagyvarékast, majd nagy mérkőzésen  4-3-ra az újszászi Keselyűket. A tét nélküli utolsó mérkőzésen 10-5-re kikaptak a NB-III-as jászberényi játékosokkal megerősített újszászi AS Comától. Második helyen szintén három győzelemmel a Keselyűk jutott tovább. –Fitymaszűkület 5-3, –AS Coma 5-1, –Zagyvarékas 11-2.

Az esti elődöntőben először a két újszászi csapat csapott össze.
Keselyűk – Áki és Társai 3-2.
Góllövők: Lévai Norbert 2, Major László, ill. Mérész Zoltán 2.
Végig a Keselyűk irányította a mérkőzést.

A másik ágon Onix Bau – Build & Job 7-4
Góllövők: Besenyei Ferenc 4, Gulyás László 2, Czibak Tibor 1. ill. Lécz Zoltán 2, Gódor Tibor 1, Kovács György 1.
Kimagasló játékával és négy góljával a NB III-as Hevesben futballozó, az NB I-es Gyöngyösben futsalozó, futsal és strandfoci válogatott Besenyei eldöntötte a mérkőzést.

A harmadik helyért Áki és Társai–Build & Job 5-2.

A döntőben újra találkozott az Onix Bau és a Keselyűk. A Bejgli Kupák történetében négyszer döntős Keselyűk most sem tudta megszerezni a serleget, amelyet és a győztesnek járó bejglit a Balogh Zsolt, Czibak Tibor, Csikós Jenő, Puzsoma József, Miskolczi János, Gulyás László, Varnyú Tibor, Banya Róbert, Besenyei Ferenc összeállítású Onix Bau vitt el 5-3-as győzelemmel. Gólszerzők: Besenyei 2, Czibak 2, Gulyás 1. ill. Farkas Tamás, Kun János, Lévai Norbert.

Fehér János

XIX. Bejgli Kupa
Újszász, 2010. december 26.

A csoport B csoport
Áki és Barátai (Újszász) Keselyűk (Újszász)
Build & Job (Szolnok) AS Coma (Újszász)
Jászboldogháza Onix Bau (Jászkísér)
Tökösök (Szolnok) Zagyvarékas
Imperiál (Abony) Fitymaszűkület (Alattyán)

19:30 Döntő: Keselyűk – Onix Bau 3-5

Játékidő: 2 x 13 perc. Játék a kispályás szabályok szerint. Becsúszás nincs. Kiállítás 2 perc, 5 perc és végleg. Mindkét csoportban körmérkőzés. Győzelem 3 pont, döntetlen 1 pont, vereség 0 pont. Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény dönt. Ha az döntetlen, akkor a gólkülönbség, ha az is azonos, akkor a több rúgott gól dönti el a helyezéseket. Ha minden azonos hetes rúgások döntenek. A csoport első és második helyezettek jutnak tovább a kieséses táblára. A1-B2, A2-B1. Ha a kieséses mérkőzés a rendes játékidőben döntetlenül végződik, akkor a továbbjutást 3 hetes rúgással, ill. hetes rúgás az első hibázásig, kell eldöntetni.

Díjazás: az első helyezet egy serleget és egy 120 centiméteres diós bejglit kap. A második és harmadik helyezett csapatok egy-egy üveg pezsgőt kapnak.