Minden versenyszámot az újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola versenyzői nyertek a III-IV. korcsoportos Jász-Nagykun-Szolnok megyei lábtoll-labda Diákolimpián. A sok jó eredmény közül kiemelkedett Kovács Márton, Suki József és Vachal Krisztina teljesítménye, akik csapatban és egyéniben is első helyezést értek el.
A verseny két részletben zajlott. 2014. április 25-én Jánoshidán öt iskola játékosai mérkőztek. Első alkalommal mutatták meg tudásukat a jászalsószentgyörgyi Szent György Katolikus Általános Iskola tanulói, akik néhány hete kezdték a lábtoll-labdázást tanárnőjük, Menyhárt Anna hajdani diákolimpiai bajnok vezetésével. Sokévi szünet után négy versenyzővel újra jelentkezett a Szászbereki Kolping Katolikus Általános Iskola. Népes csapattal versenyzett a házigazda Petőfi Sándor Általános Iskola. Egy versenyzővel képviseltette magát az újszászi Rózsa Imre Középiskola. Hiányoztak a legjobb IV. korcsoportos újszászi fiúk, akik iskolájuk labdarúgócsapatában Karcagon játszottak megyei döntőt. Ők április 26-án Újszászon kaptak lehetőséget formájuk bizonyítására. Az újszászi fordulóhoz csatlakozott a szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola is. Ők kerékpárverseny miatt nem tudtak Jánoshidán megjelenni. A mezőnyt a Szolnoki Építészeti és Faipari Szakiskola versenyzője, Seres Zsolt tette teljessé. Így a két nap alatt hét iskola 88 versenyzője mérkőzött a megyei bajnoki címekért és a nagyon várt zánkai országos döntőbe jutásért, amelynek időpontja május 7-8. Zánkára is esélyesként utaznak az újszásziak, de a nagykanizsai és a pusztaszeri riválisok is nagyon készülnek.
Fotó: Fehér János
Eredmények:
III. korcsoport
Fiú csapat (8): 1. Juhász Patrik, Kovács Márton, Mága Roland, Molnár Dániel, 2. Czipó Péter, Dániel Márk, Farkas Levente, Kökény Martin, döntő: 15-11, 15-12, 3. Bakos Dávid, Kanálos Péter, Kenyeres Krisztián, 4. Balogh Dávid, Dombai Ádám, Mihályi Richárd, 7. Gudics Bálint, Gudics Richárd, Pelsőczi László, 8. Bakos Gergő, Dankó Sándor, Válint Attila, Zakar Norbert
Fiú egyéni (29): 1. Kovács Márton, 2. Molnár Dániel, döntő: 11-4, 8-11, 11-7, 3. Mága Roland és Juhász Patrik, 5. Dániel Márk, 6. Czipó Péter, 7. Kökény Martin, 8. Farkas Levente
Leány csapat (4): 1. Diós Letícia, Ézsiás Zsófia, Vachal Krisztina, 2. Bakó Lili, Balogh Noémi, Kovács Brigitta, döntő: 15-8, 8-15, 15-5, 3. Hudák Viktória, Szaszkó Dorka, Válint Boglárka, 4. Gudics Dorottya, Konka Tímea, Samu Nóra
Leány egyéni (12): 1. Vachal Krisztina, 2. Ézsiás Zsófia, döntő. 11-3, 11-13, 11-2, 3. Diós Letícia, 5. Konka Tímea, 6. Bakó Lili
IV. korcsoport
Jánoshida
Fiú csapat (5): 1. Molnár Dániel, Németh Márk, Suki József
Fiú egyéni (16): 1. Suki József, 3. Németh Márk
Leány csapat (4): 1. Csák Vivien, Farkas Lilla, Kenyeres Lívia, 2. Barta Karolina, Bolyós Liliána, Ézsiás Fanni, Turza Beatrix, döntő: 16-14, 17-15, 3. Kovács Evelin, Molnár Bianka, Nagy Ildikó, Váradi Krisztina
Leány egyéni (14): 1. Ézsiás Fanni, 2. Farkas Lilla, döntő. 11-7, 11-13, 11-6, 3. Csák Vivien és Kenyeres Lívia, 5. Molnár Bianka, 6. Bolyós Liliána
Újszász
Fiú csapat (5): Kökény Zoltán, Molnár Gergő, Suki József, 2. Becskereki László, Kovács Gergő, Varga Károly, döntő. 15-9, 15-12, 3. Csépány Erik, Kanalas Renátó, Kanálos Róbert
Fiú egyéni (19): 1. Kanálos Róbert, 2. Suki József, döntő: 11-7, 11-3, 3. Molnár Gergő és Kanalas Renátó, 5. Becskereki László, 6. Varga Károly, 7. Csépány Erik, 8. Kovács Gergő
Egyesület | arany | ezüst | bronz | összesen |
Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász | 10 | 8 | 11 | 29 |
Petőfi Sándor Általános Iskola Jánoshida | - | 2 | 3 | 5 |
Szászbereki Kolping Katolikus Általános Iskola | - | - | 1 | 1 |
{slide=Eredménytáblázat}
III. korcsoport | ||
Fiú csapat (8) | ||
1. | Juhász Patrik, Kovács Márton, Mága Roland, Molnár Dániel | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
2. | Czipó Péter, Dániel Márk, Farkas Levente, Kökény Martin | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
3. | Bakos Dávid, Kanálos Péter, Kenyeres Krisztián | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
4. | Balogh Dávid, Dombai Ádám, Mihályi Richárd | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
5. | Budai Adrián, Fehér Gábor, Patai Krisztofer | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
6. | Koczka Ábel, Szatmári Gergő, Tajti Márk, Tóth Gergő | Szent György Katolikus Ált. Iskola Jászalsószentgyörgy |
7. | Gudics Bálint, Gudics Richárd, Pelsőczi László | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
8. | Bakos Gergő, Dankó Sándor, Válint Attila, Zakar Norbert | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
Fiú egyéni (29) | ||
1. | Kovács Márton | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
2. | Molnár Dániel | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
3. | Mága Roland | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
3. | Juhász Patrik | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
5. | Dániel Márk | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
6. | Czipó Péter | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
7. | Kökény Martin | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
8. | Farkas Levente | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
9. | Balogh Dávid | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
10. | Patai Krisztofer | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
11. | Budai Adrián | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
12. | Kenyeres Krisztián | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
13. | Bakos Dávid | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
14. | Kanálos Péter | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
15. | Fehér Gábor | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
16. | Mihályi Richárd | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
Leány csapat (4) | ||
1. | Diós Letícia, Ézsiás Zsófia, Vachal Krisztina | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
2. | Bakó Lili, Balogh Noémi, Kovács Brigitta | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
3. | Hudák Viktória, Szaszkó Dorka, Válint Boglárka | Szászbereki Kolping Katolikus Ált. Iskola |
4. | Gudics Dorottya, Konka Tímea, Samu Nóra | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
Leány egyéni (12) | ||
1. | Vachal Krisztina | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
2. | Ézsiás Zsófia | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
3. | Diós Letícia | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
4. | Kovács Nelli Dóra | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
5. | Konka Tímea | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
6.. | Bakó Lili | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
7. | Kovács Brigitta | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
8. | Balogh Noémi | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
9. | Válint Boglárka | Szászbereki Kolping Katolikus Ált. Iskola |
10. | Samu Nóra | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
11. | Szaszkó Dorka | Szászbereki Kolping Katolikus Ált. Iskola |
12. | Hudák Viktória | Szászbereki Kolping Katolikus Ált. Iskola |
IV. korcsoport | ||
Fiú csapat (5) | ||
1. | Molnár Dániel, Németh Márk, Suki József | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
2. | Farkas István, Kovács Krisztián, Peták Gergő | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
3. | Bugyi József, Kökény György, Kökény László | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
4. | Fehér Ádám, Kökény Miklós, Kökény Rajmund, Szabó Márió | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
5. | Arnóczki Gergő, Fajka Ádám, Hartmann Richárd | Szent György Katolikus Ált. Iskola Jászalsószentgyörgy |
Fiú egyéni (16) | ||
1. | Suki József | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
2. | Kovács Krisztián | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
3. | Kökény László | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
43 | Németh Márk | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
5. | Farkas István | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
6. | Fehér Ádám | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
7. | Szlivka Erik | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
8. | Kökény Rajmund | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
9. | Hartmann Richárd | Szent György Katolikus Ált. Iskola Jászalsószentgyörgy |
10. | Szabó Márió | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
11. | Bugyi József | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
12. | Andróczki Gergő | Szent György Katolikus Ált. Iskola Jászalsószentgyörgy |
13. | Peták Gergő | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
14. | Kökény Miklós | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
15. | Kökény György | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
16. | Farkas Gergő | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
Fiú csapat (5) | ||
1. | Kökény Zoltán, Molnár Gergő, Suki József, | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
2. | Becskereki László, Kovács Gergő, Varga Károly | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
3. | Csépány Erik, Kanalas Renátó, Kanálos Róbert | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
4. | Germuska Tibor, Kátai Máté, Nagy Kristóf, Vámosi Róbert | Kodály Zoltán Ének-zenei Ált. Iskola Szolnok |
5. | Csabai Gábor, Kirilov Vjacseszlav, Kozma Gábor, Obschutz Máté | Kodály Zoltán Ének-zenei Ált. Iskola Szolno |
Fiú egyéni (19) | ||
1. | Kanálos Róbert | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
2. | Suki József | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
3. | Molnár Gergő | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
3. | Kanalas Renátó | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
5. | Becskereki László | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
6. | Varga Károly | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
7. | Csépány Erik | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
8. | Kovács Gergő | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
9. | Kökény Zoltán | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
10. | Farkas István | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
11. | Csabai Gábor | Kodály Zoltán Ének-zenei Ált. Iskola Szolno |
12. | Seres Zsolt | Szolnoki Műszaki Szakközéi és Szakiskola Építészeti és Faipari Tagintézmény |
13. | Vámosi Róbert | Kodály Zoltán Ének-zenei Ált. Iskola Szolno |
14. | Kátai Máté | Kodály Zoltán Ének-zenei Ált. Iskola Szolno |
15. | Nagy Kristóf | Kodály Zoltán Ének-zenei Ált. Iskola Szolno |
16. | Germuska Tibor | Kodály Zoltán Ének-zenei Ált. Iskola Szolno |
17. | Obschutz Máté | Kodály Zoltán Ének-zenei Ált. Iskola Szolno |
18. | Kozma Gábor | Kodály Zoltán Ének-zenei Ált. Iskola Szolno |
19. | Kirilov Vjacseszlav | Kodály Zoltán Ének-zenei Ált. Iskola Szolno |
Leány csapat (4) | ||
1. | Csák Vivien, Farkas Lilla, Kenyeres Lívia | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
2. | Barta Karolina, Bolyós Liliána, Ézsiás Fanni, Turza Beatrix | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
3. | Kovács Evelin, Molnár Bianka, Nagy Ildikó, Váradi Krisztina | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
4. | Kanalas Blondina, Kovács Nelli Dóra, Kökény Melinda | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
Leány egyéni (14) | ||
1. | Ézsiás Fanni | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
2. | Farkas Lilla | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
3. | Csák Vivien | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
4. | Kenyeres Lívia | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
5. | Molnár Bianka | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
6. | Bolyós Liliána | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
7. | Kovács Evelin | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
8. | Turza Beatrix | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
9. | Gudics Dorottya | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
10. | Nagy Ildikó | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
11. | Kanalas Blondina | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
12. | Váradi Krisztina | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
13. | Barta Karolina | Vörösmarty Mihály Ált. Iskola Újszász |
14. | Kökény Melinda | Petőfi Sándor Ált. Iskola Jánoshida |
{/slide}