7. Lábtoll-labda Világbajnokság
2013. szeptember 2-5.
Cao Lanh, Vietnám

1. nap - Szeptember 2.

Egy harmadik és egy ötödik hellyel kezdett a magyar válogatott a hetedik lábtoll-labda világbajnokság nyitónapján Vietnámban, Cao Lan városban. Az első nap a férfi és női páros versenyszámokat rendezték.

Takács Tamás szövetségi kapitány röviden értékelte az első nap eredményeit: jónak ítélte a borjádi férfi páros szereplését, akik lendületes játékkal győzték le az ázsiai stílusban játszó, magas ollózásokkal operáló hongkongiakat. Himmer János ponterősen talpalt, Kleics Dávid pontos feladásokkal szolgálta ki csapattársát. Kis szerencsével a lányok is a négy közé juthattak volna.

Képtár | Picasa

Fotó: Fehér Judit

Eredmények:

Férfi páros

Négy közé jutásért: Himmer János, Kleics Dávid (Magyarország) - Sven Walter, David Zentarra (Németország) 21-16, 21-16
Döntőbe jutásért: Gao Haoquang, Li Junjian (Kína) - Himmer János, Kleics Dávid (Magyarország) 21-16, 21-17-re győzőtt Kína, második szettben 15-15 volt az eredmény.
Bronzéremért: Himmer János, Kleics Dávid (Magyarország) - Cheung Chun Ming, Or Kwan Ho (Hongkong) 21-18, 21-12

Végeredmény:

1. Vietnám (két szettben könnyedén nyert, a döntő másodbírója Kézér Zsolt volt)
  2. Kína
  3. Magyarország
  4. Hongkong
  5. Németország
  6. Tajvan

Vietnám a döntőben két szettben Vietnám könnyedén nyert, a mérkőzés másodbírója Kézér Zsolt volt.

Női páros

Négy közé jutásért: So Sze Man, Su Mei Ngan (Hongkong) - Kapás Ágnes, Vágó Henriett (Magyarország) - 21-16, 16-21, 21-18
5-8: Kapás Ágnes, Vágó Henriett (Magyarország) - Trang Nguyen, Mai Lan Khuc (Franciaország) 21-12, 21-12
5. helyért: Kapás Ágnes, Vágó Henriett (Magyarország) – Liu I Ru, Liang Hsueh Wen(Tajvan) 21-5, 21-7

1. Kína
  2. Vietnám
  3. Makaó
  4. Hongkong
  5. Magyarország
  6. Tajvan

A nőknél a döntő első játszmáját Vietnám nyerte, a másodikban egyenlített, a harmadikban fordított Kína.