2012. október 13. Nagykanizsa

Október 13-án Nagykanizsán a Zsigmondy Sportcsarnok hat pályáján rendezték a lábtoll-labdázók 16. Ifjúsági Bajnokságát, a Nagykanizsai Pályázatírók és Tanácsadók Szövetsége által támogatott NAPIT Kupát. Az Újszászi VVSE versenyzői mind a négy versenyszámban címvédőként érkeztek Kanizsára, és mind a négy versenyszámban győzelemre számítottak. A lányok teljesítették is a tervet. Játszmavesztés nélkül, könnyen nyert a Gulyás Adrienn, Tóth Virág, Vágó Henriett összeállítású hármasuk. Az egyéniben jó játékkal Vágó Henriett ismételt. A döntőben a cserszegtomaji Széles Kittit győzte le 21-9, 21-15-re. A fiúknál elmaradtak az újszászi győzelmek. A fiú hármas döntőjében az első játszmát még 21-9-re ők nyerték, de a második 21-16-ra, a harmadik pedig 21-17-re már a nagykanizsai csapaté volt. Fiú egyéniben a még serdülőkorú Kunics Bence okozott az újszásziaknak kellemetlen meglepetést. A sorsolás úgy hozta, hogy négy újszászi ellenfelet – a nyolc közé jutásért Pető Tibort 21-19, 17-21, 21-10-re, a négy közé Ráski Lajost 21-14, 22-20-re, az elődöntőben a tavalyi bajnok Tóth Gergőt 16-21, 21-12, 21-19-re, majd a döntőben Harsányi Zoltánt 11-21, 21-11, 21-16-ra – legyőzve lett bajnok.

Képtár | Picasa

Fotó: Budavölgyi Kálmánné és Fehér János

Eredmények

Fiú hármas (12): Bajnok: Baranyai Benett, Kovács Patrick, Kunics Bence, Lukács Márton (Nagykanizsa ZSE), 2. Harsányi Zoltán, Joó Richárd, Pető Tibor, Tóth Gergő (Újszászi VVSE), döntő: 9-21, 21-16, 21-17, 3. Horváth Gergő, Molnár Tamás, Orsós Tamás, Pati Tamás (Szepetnek SE). További újszászi eredmények: 4. Kanálos Júlió, Kanálos Róbert, Raffael Csaba, 6. Bábosik Ádám, Bábosik Ferenc, Bérczes Róbert, Ráski Lajos.

Fiú egyéni (32): Bajnok: Kunics Bence (Nagykanizsa ZSE), 2. Harsányi Zoltán (Újszászi VVSE), döntő: 11-21, 21-11, 21-16, 3. Tóth Gergő (Újszászi VVSE) és Lukács Márton (Nagykanizsa ZSE). 5. Ráski Lajos, 6. Raffael Csaba.

Leány hármas (10): Bajnok: Gulyás Adrienn, Tóth Virág, Vágó Henriett (Újszászi VVSE), 2. Pál Dorina, Széles Kitti, Udvari Boglárka (Cserszegtomaj SK), döntő: 21-11, 21-9, 3. Gyapjas Adrienn, Túri Adrienn, Túri Noémi (Pusztaszer PISZE SE), 6. Fehér Valéria, Fülöp Áldáska, Hornyák Erzsébet.

Leány egyéni (26): Bajnok: Vágó Henriett (Újszászi VVSE), 2. Széles Kitti (Cserszegtomaj SK), döntő: 21-9, 21-15, 3. Udvari Boglárka (Cserszegtomaj SK) és Gyapjas Adrien (Pusztaszer PISZE SE), 7. Gulyás Adrienn.