2017. december 31-én lábtoll-labdázással búcsúztatták az óévet az Újszászi VVSE versenyzői. Az újszásziak vendégeként egy pusztaszeri versenyző – Németh Barbara – is nevezett a Szilveszter Kupára. Az indulók között voltak kezdők, serdülők, ifjúságiak és szeniorok, válogatott játékosok, mint az év ifjúsági játékosa, Vachal Krisztina és a legjobb szenior Tóth Gábor. A serdülők legjobbja Kovács Márton és a gyermek korcsoport legjobbja Kökény Martin is lábtoll-labdázással szilveszterezett.

Google Photos

Fotó: Fehér János, Kökény Beatrix és Szaszkó Dorka

31 játékos sorakozott fel a háló két oldalán a nyitó versenyszámhoz, a szilveszteri nagy indiánjátékhoz. Az egy „életig” tartó egyéni játékban nagy nevetés közben sorra estek ki a nagy ászok. A végére Hornyák Erzsébet és Szaszkó Dorka maradt a pályán. Döntőjüket Szaszkó Dorka nyerte. A férfiaknál a győzelmet a serdülő korcsoportú Kenyeres Krisztián szerezte meg. Szilveszteri trombita szólt a tiszteletükre.

A következő versenyszámban, a kézenfogós párosban együtt játszottak a férfi, a női és a vegyes párok. Végig kézen fogva kellett játszaniuk. Ha elengedték egymás kezét, az az ellenfélnek jelentett pontot. A kötöttség érdekes játékot, sok szokatlan mozdulatot és vidámságot okozott. A kézenfogóst a két válogatottból – Farkas Lilla és Tóth Gábor – álló kettős nyerte. A döntőt tehetséges ifjúságiak – Farkas Balázs és Kökény Zoltán – ellen játszották.  3. Gajdos Tibor, Németh Barbara, 4. Csák Dávid, Kökény Martin.

A harmadik versenyszám a sorsolásos szilveszteri páros volt, amelyben 16 duó indult. A párok sorsolással jöttek létre. A fordulók után a továbbjutó győzteseket egészen a döntőig újrasorsolták. A minden forduló utáni sorsolás különös izgalmat okozott. Ki kivel alkot párt a következő mérkőzésen? Ez volt a nagy kérdés. Egy válogatottból és egy kezdőből, két kezdőből, vagy két válogatottból álló párt vet-e a szerencse? Volt minden kombináció. Szinte mindenki Tóth Gáborral akart lenni, mert ő mindenkivel nyert, a döntőt Németh Barbarával. 2. Csabai Gábor, Molnár Dániel, 3. Kökény Zoltán, Ráski Lajos, 4. Hornyák Erzsébet, Kanalas Márió.

Hagyományos csapatversennyel fejeződött be a sportos évzáró. A Csák Dávid, Farkas Balázs, Kökény Zoltán trió lett a szilveszteri bajnok. 2. Kovács Márton, Molnár Dániel, Ráski Lajos, 3. Bábosik Ádám, Csabai Gábor, Kovács Evelin, 4. Farkas Lilla, Hornyák Erzsébet, Szaszkó Dorka.

Koccintással, új év köszöntéssel zárult a kellemes nap. Sokan fogadkoztak, hogy január 2-án már edzeni fognak.

Cikkajánló: Hangulatos búcsúztató Újszászon: négy sportos nap a játék jegyében