Nyomtatás
Kategória: Lábtoll-labda
Találat: 983

2016. május 14-től május 16-ig a Párizstól 150 kilométerre lévő kisvárosban, Canteleuban rendezték a lábtoll-labdázók 7. French Openét, amelyen a francia, finn, német és olasz csapatok mellett négy magyar team is indult. Újszászt két csapat képviselte. Az Újszászi VVSE férfi csapata címvédőként tartalékosan ugyan, de újabb győzelmi reményekkel indult. A végén dobogó sem lett belőle. A női csapat újoncként ismerkedett a nehéz, sok mérkőzéses tornával. A Davis Kupa rendszerben rendezett tornán egyéni, páros, hármas csapat, páros és egyéni volt a mérkőzések sorrendje. Az ötcsapatos csoportokban még jól ment az újszászi fiúknak. Három 5-0-s győzelem után a hazai rivális Nagykanizsát 3-2-re verték, és csoport elsőként zárták az első napot.

Picasaweb | Google Photos

Fotó: Fehér János és Gulyás Adrienn

Lábtoll-labda az Aktív rádióban

Újszászi VVSE – Nagykanizsa ZSE 3-2

Tóth Gábor – Horváth Gergő 21-4, 21-15
Takács Zoltán, Tóth Gábor – Lukács Benedek, Takács Endre 19-21, 21-12, 21-10
Lakatos Zoltán, Takács Zoltán, Tóth Gábor – Farkas Balázs, Horváth Gergő, Lukács Benedek, Takács Endre 18-21, 21-10, 21-19
Ráski Lajos, Tóth Gergő – Farkas Balázs, Horváth Gergő 17-21, 22-20, 8-21
Ráski Lajos – Farkas Balázs 10-21, 17-21

A nagykanizsaiak egy Marseille 1 elleni 3-2-es taktikai vereség után két vesztes mérkőzéssel csoport harmadikként mentek tovább.
A kieséses szakaszban a nyolc közé mindkét csapat 5-0-s győzelemmel jutott.
Újszászi VVSE – France Vietnam (CDP) 5-0, Nagykanizsa ZSE – France 1. 5-0.
A négy közé az újszásziak egy Hagen-Haspe német vegyes csapatot vertek 5-0-ra, a nagykanizsaiak a finneket győzték le 4-1-re.
Az elődöntőt a felső ágon két magyar, az alsó ágon két német csapat játszotta. Fordult a kocka. A kanizsaiak 3-2-vel visszavágtak a selejtezőért, és döntősök lettek.

Nagykanizsa ZSE – Újszászi VVSE 3-2

Horváth Gergő – Tóth Gábor 13-21, 13-21
Lukács Benedek, Takács Endre – Takács Zoltán, Tóth Gábor 15-21, 14-21
Farkas Balázs, Horváth Gergő, Lukács Benedek, Takács Endre – Lakatos Zoltán, Takács Zoltán, Tóth Gábor 21-18, 21-14
Farkas Balázs, Horváth Gergő – Lakatos Zoltán, Tóth Gergő 21-19, 21-17
Farkas Balázs – Takács Zoltán 21-6, 21-15

A két német csapat mérkőzésén a legerősebb összeállításában játszó FFC Hagen győzött, amely a döntő első három mérkőzésén lerohanta a nagykanizsaiakat, akik a tét nélküli mérkőzéseken 3-2-re szépítettek.

A harmadik helyért az Újszászi VVSE ellenfele a Flying Feet Haspe volt. Az újszásziak is az első három mérkőzés megnyerésére állították össze a csapatukat. Sokáig úgy tűnt, meg is lesz a bronzérem. A sokszoros magyar bajnok Tóth Gábor vezényletével az egyéni és a páros megnyerése után a csapatmeccsen 20-19-nél mérkőzéslabdájuk volt, ami kimaradt, és nagy küzdelemben 29-27-re elbukták a játszmát, majd a következőt is. A második párosban és az egyéniben sem tudtak nyerni, és 3-2-re vesztettek. A 2014. és a 2015. évi tornagyőzelem után 2016-ban érem nélkül maradtak.

Flying Feet Haspe – Újszászi VVSE 3-2

Philip Kühne – Tóth Gábor 13-21, 22-24
Philip Kühne¸ Torben Nass – Takács Zoltán, Tóth Gábor 18-21, 17-21
Philip Kühne¸ Philipp Münzner, Torben Nass – Lakatos Zoltán, Takács Zoltán, Tóth Gábor 16-21, 29-27, 21-14
Philipp Münzner, Marcell Scheffel – Lakatos Zoltán, Tóth Gergő 21-15, 16-21, 21-17
Torben Nass – Takács Zoltán 21-4, 21-11

A nők együtt versenyeztek a férfiakkal. A Nagykanizsa ZSE Európa-bajnok női csapata Kunics Rékára építve, bravúrosan játszva, a 6. helyen végzett.

A French Open újoncaként Újszász női csapata 13. helyezést ért el. A csoport selejtezőben két mérkőzést 3-2-re nyerve, kettőt 5-0-ra vesztve a harmadik helyen végeztek. A nyolc közé jutásukat 4-1-el a legjobb francia csapat, a Marseille 1 akadályozta meg. A következő ellenfél Olaszország franciákkal kiegészített csapat volt. Hiába talpalt jól és elszántan Farkas Lilla, 3-2-re az olaszok nyertek. Utána két győzelem következett. Marseille 2. ellen 4-1 és a Franciaországban élő vietnamiak csapata ellen 3-2.

Végeredmény

1. FFC Hagen (német)
2. Nagykanizsa ZSE (Farkas Balázs, Horváth Gergő, Lukács Benedek, Takács Endre)
3. Flying Feet Haspe (német)
4. Újszászi VVSE (Lakatos Zoltán, Ráski Lajos, Takács Zoltán, Tóth Gábor, Tóth Gergő)
5. SJP Helsingin (finn)
6. Nagykanizsa ZSE (Kunics Réka, Morvai Noémi, Tukszár Zsófia, Vlasics Dalma)
7. Marseille 1 (francia)
8. FFC Hagen-Flying Feet Haspe vegyes (német)
....
13. Újszászi VVSE (Farkas Lilla, Győrfi Barbara, Lakatos Daniella, Lakatos Zoltánné)

Az utazás emlékezetes marad a csapat tagjai számára. A tízfős újszászi csapatból heten most jártak először Franciaországban. Öt versenyző életében először ült repülőgépen. Párizsban egy kis kirándulásra is volt lehetőség. Az újszásziak megmászták az Eiffel tornyot, jártak a Diadalívnél, söröztek Párizs legelőkelőbb sugárútján, a Camps-Elysees-én, megismerkedtek a párizsi metrózás érdekességeivel.