Tűző nap és sok-sok induló. Kiváló hangulatú sporteseménnyel ért véget július 7-én a BSI tavaszi-nyári futószezonja: a 7. E.ON Délibáb Sportnapon 1700-an bringáztak, túráztak és futottak a Hortobágyon.

Fotó: BSI

A puszta idén is kánikulával várta a sportolókat: napközben 35 fok volt a rónán, ahol a korábbi, hetekig tartó esőzések miatt némileg módosult a távok útvonala. A Hortobágyon több helyütt állt a víz, de a távokat ettől függetlenül teljesíteni lehetett.

Reggel 9 órakor az 56,8 és 28,6 kilométeres kerékpáros távok mezőnye rajtolt, őket a bringás túrázók követték. A kerékpárosok után a teljesítménytúrázók vágtak neki a Hortobágynak a 22,7 kilométeres távon. Időközben a Mátai Ménes bemutató lovas pályájánál lévő versenyközpontban egyre nagyobb lett a nyüzsgés: érkeztek a kerékpárosok, rajtoltak a túrázók, szállingóztak a délutáni rajtokra váró futók. Két alkalommal lovasbemutató színesítette a programot, és változatlanul nagy volt a hőség.

Délután 3 órakor – egy órával a gyaloglók elrajtolása után – megindult a félmaraton mezőnye a puszta felé. A 21,1 kilométert teljesítőkhöz aztán folyamatosan csatlakoztak a 14 és 7 kilométeren futók. A versenyközpontból nagyszerű látványt nyújtott a sok-sok futó, amint szinte körbeölelték Mátát. A futótávok célba érkezői után eredményhirdetés és nyereménysorsolás zárta a nyári sportnapot. A Hortobágyról minden futó, bringás és túrázó elégedetten távozhatott annak ellenére, hogy az időjárási körülmények miatt jóval nehezebb volt a távok teljesítése.

A BSI tavaszi-nyári futószezonja a 7. E.ON Délibáb Sportnappal véget ért, ősszel a szeptember 4-i Metropol Reggeli Futás lesz majd az első futóesemény.

Az újszászi futóknak egyik kedvelt versenye a Délibáb-futás. Most is mindhárom távon voltak újszászi indulók.

7 kilométeren a férfiak versenyében Zvolenszki Károly bátor futással 27:14-es idővel a második helyen végzett. 24. Joó Richárd 35:02, 96. Farkas Károly Ferenc 53:08. A nők versenyében 61. Papp Zsuzsanna 49:58, 82. Dombai Réka 1:01:14.

14 kilométeren 30. Papp Jánosné 1:36:15, 31. Molnár Nikolett 1:36:15.

21 kilométeren 56. Bakos Dániel 1:45:22, 84. Papp János 1:49:27, 103. Sebestyén László 1:52:14.