Augusztus 3-án harmincadik alkalommal rendezték meg Tatán, a vizek városában a nagy népszerűségnek örvendő Tatai Minimaratont.  A versenyen 14 kilométeres távot kellett legyőzniük az indulóknak a város legszebb részein kanyargó pályán, a váron keresztül futva, az Öreg- és a Cseke-tavat megkerülve. A jubileumi megmérettetéstől a csaknem negyven Celsius-fokos hőség sem riasztotta el a mindenre elszánt résztvevőket. A nemzetközi mezőnyben 585 férfi és 222 nő ért célba. Első alkalommal versenyezhettek háromfős váltók.

Mint minden eddigi minimaratonon, most is voltak újszászi indulók. A tízfős újszászi csapatból a nemrég Stockholmban 3 óra 45 perces maratonit futó ifj. Fehér János szerepelt a legjobban. 115.-ként, a 30-34 évesek korcsoportjában 17.-ként ért célba. Ideje 1:04:55. Utána 1:06:04-es idővel 129.-ként Kanalas Renátó érkezett, aki a 14-15 évesek korcsoportjában dobogós, 3. helyezést ért el.

578. (a 60-64 évesek között 18.) Fehér János 1:52:33
579. (a 45-49 évesek között 60.) Szaszkó Nándor 1:52:33.

A nők versenyében 66. (a 30-34 évesek korcsoportjában 6.) Pál Éva 1:21:53.

A csapatban két újonc volt. Pál Éva és Zele Richárd először futottak Tatán. Fehér János harmincadszor teljesítette a távot. Szaszkó Nándor a teljes távon végigkísérte, és segítette a holtpontokon váló átlendülését. A többiek az utolsó háromszáz méteren adtak – „Fehér János 30” feliratú pólóba öltözve – díszkíséretet.

Az eredményhirdetést követő ajándéksorsoláson két újszászi is szerencsés volt. Kanalas Renátó 10000 Ft-os Adidas utalványt nyert, Zele Richárd pedig megnyerte a fődíjat, egy kerékpárt.

A hazaút már nem volt ilyen szerencsés. Üzemanyaghiány miatt csak a hajnali órákban ért haza a csapat.