Nyomtatás
Kategória: Duatlon, Triatlon
Találat: 968

Augusztus 1-jén harminckettedszer rendezték meg Tata legnagyobb sportrendezvényét, a Vértes Volán Minimaratont. Az 1984 óta minden évben megrendezett rangos nemzetközi utcai futóverseny útvonala Tata legszebb részein – az Öreg-tó és a Cseke-tó partján, a vár körül és az Angolparkban – vezetett. A versenyzők sportolás közben gyönyörködhettek a természeti és az épített környezet szépségeiben. A pálya teljes szakaszán örülhettek a lelkes közönség tapsolásának, biztatásának.

Picasa | Google Photos

Fotó: Fehér János, Kézér Béla és Kiss T. József

Az időjárás szokatlan módon, futásra kiválóan alkalmas volt. Nem volt harminc fok feletti hőség, az erdei utakon pedig kellemesen hűvös volt. A táv is eltért a szokásostól. A Kossuth tér felújítása miatt csak 12.5 kilométert kellett futni a 14 kilométer helyett. Így aztán sokan a bűvös egy órán belül teljesítették a távot.

Mint eddig mindig, a 32. Tatai Minimarathonon is indultak újszásziak. A 14 fős csapatban voltak rutinos futók és újoncok is. Fehér János harminckettedik alkalommal indult. A tatabányai dr. Répássy Györggyel ők a csúcstartók. Ők azok, akik eddig mindig futottak. Az újszásziak közül a szintén rutinos futónak számító ifj. Fehér János érte el a legjobb eredményt, 100.-ként 54:32-es idővel ért célba. Bátran és jól futottak az újoncok. Pomázi Bálint, Mihályi Richárd és Nagy Andrea első tatai futásukon jó eredményt értek el. A korcsoportos értékelésben Farkas Lilla és Nyíri Lajosné bronzérmesként állhatott a dobogón. Az eredményhirdetést követő sorsoláson Bakos Dánielnek és Pomázi Bálintnak kedvezett a szerencse. A tatai kirándulás az Öreg-tóban esti fürdőzéssel fejeződött be.