Tizennégy iskola 78 versenyzője lépett pályára 2010. március 9-én az újszászi tornacsarnokban a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Lábtoll-labda Diákolimpián, amelyen első alkalommal a VII. korcsoportban a középiskolákban tanuló 20-21 évesek is versenyezhettek. Tizenkét iskola versenyzői nyertek érmet. Legeredményesebben – hét arany, három ezüst és öt bronzérem – az Újszászi Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola (UGSZI) tanulói szerepeltek.
Fotó: Fehér János és Tóth Gábor
Eredmények
V. korcsoport
Fiú hármas (5): 1. Bábosik Ferenc, Nagy László, Ráski Lajos (Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok), 2. Duka Olivér, Kanálos Dániel, Kanálos Ferenc, Kanálos László (Vörösmarty Általános Iskola Újszász), 3. Elek Sándor, Kovács Mihály, Tóth István (Baross Gábor SZKI Szolnok).
Fiú egyéni (19): 1. Harsányi Zoltán (Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok), 2. Joó Richárd (Pálfy János SZKI Szolnok), 3. Nagy László (Jendrassik SZKI Szolnok) és Tóth Gergő (UGSZI).
Leány hármas (5): 1. Ágoston Rebeka, Kaszonyi Viktória, Vágó Henriett (UGSZI), 2. Gulyás Adrienn, Gyurcsányi Krisztina, Halász Lilla, Kurdi Krisztina (Verseghy Gimnázium Szolnok), 3. Busi Olga, Csontos Aranka, Győrfi Barbara (Tiszaparti Gimnázium Szolnok).
Leány egyéni (11): 1. Vágó Henriett (UGSZI), 2. Csontos Aranka (Tiszaparti Gimnázium), 3. Kaszonyi Viktória (UGSZI) és Kurdi Krisztina (Verseghy Gimnázium).
VI. korcsoport
Fiú hármas (6): 1. Becskereki Sándor, Köböl Áron, Tóth Gergő (UGSZI), 2. Alapi Ádám, Harsányi Zoltán, Sebők Richárd (Baross SZKI), 3. Czibak Ádám, Csák Dávid, Zvolenszki Károly (Építészeti SZKI Szolnok).
Fiú egyéni: 1. Becskereki Sándor (UGSZI), 2. Köböl Áron (UGSZI), 3. Tóth Roland (Klapka SZKI Jászberény) és Csák Dávid (Építészeti SZKI).
Leány hármas (2): Eperjessy Zsófia, Dehenes Éva, Fejes Bianka, Horváth Martina (UGSZI), 2. Joó Anett, Tóth Virág, Varga Frida (Széchenyi Gimnázium Szolnok).
Leány egyéni (8): 1. Joó Anett (Széchenyi Gimnázium), 2. Eperjessy Zsófia (UGSZI), 3. Horváth Martina (UGSZI) és Gazdag Viktória (Vásárhelyi Pál SZKI Szolnok).
VII. korcsoport
Fiú hármas (4): 1. Herczeg Gábor, Kovács Zoltán, Miucsics Gergő, Szűcs Gergely (UGSZI), 2. Joó Richárd, Rusvai Zsolt, Szeidl Tamás (Pálfy János SZKI), 3. Fehér Ferenc, Molnár Tibor, Schurig Thomas, Szűcs Tamás (UGSZI).
Fiú egyéni (8): 1. Herczeg Gábor (UGSZI), 2. Szűcs Gergely (UGSZI), 3. Kovács Zoltán (UGSZI) és Rusvay Zsolt (Pálfy SZKI).
Az iskola neve | arany | ezüst | bronz | összesen |
Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász | 7 | 3 | 5 | 15 |
Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok | 1 | 1 | 1 | 3 |
Széchenyi István Gimnázium Szolnok | 1 | 1 | - | 2 |
Műszaki Szakközépiskola Szolnok | 1 | - | - | 1 |
Pálfy János Szakközépiskola Szolnok | - | 2 | 1 | 3 |
Tiszaparti Gimnázium Szolnok | - | 1 | 1 | 2 |
Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász | - | 1 | - | 1 |
Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok | - | 1 | 1 | 2 |
Építészeti Szakközépiskola Szolnok | - | - | 2 | 2 |
Jendrassik György Szakközépiskola Szolnok | - | - | 1 | 1 |
Klapka György Szakközépiskola Jászberény | - | - | 1 | 1 |
Vásárhelyi Pál Szakközépiskola Szolnok | - | - | 1 | 1 |
Három versenyző – Vágó Henriett, Becskereki Sándor, Herczeg Gábor (mind a Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász tanulói) – nyert csapatban és egyéniben is aranyérmet.
A legjobbak továbbjutottak az április 14-i nagykanizsai országos döntőbe.
Fehér János
Jász-Nagykun-Szolnok megyei Diákolimpia |
||
V. korcsoport | ||
Fiú hármas (5) | ||
1. | Bábosik Ferenc, Nagy László, Ráski Lajos | Műszaki Szakközépiskola Szolnok |
2. | Duka Olivér, Kanálos Dániel, Kanálos Ferenc, Kanálos László | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
3. | Elek Sándor, Kovács Mihály, Tóth István | Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok |
4. | Kormos Simon, Varga Martin, Varga Róbert | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
5. | Csabai Tibor, Csató Ádám, Dobos Dávid, Hornyik Attila | Tiszaparti Gimnázium Szolnok |
Fiú egyéni (19) | ||
1. | Harsányi Zoltán | Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok |
2. | Joó Richárd | Pálfy János Szakközépiskola Szolnok |
3. | Nagy László | Jendrassik György Szakközépiskola Szolnok |
4. | Tóth Gergő | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
5. | Sztruhala Máté | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
6. | Farkas Richárd | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
7. | Ráski Lajos | Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok |
8. | Czibak Ádám | Építészeti Szakközépiskola Szolnok |
9. | Zvolenszki Károly | Építészeti Szakközépiskola Szolnok |
10. | Elek Sándor | Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok |
11. | Bábosik Ferenc | Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok |
12. | Tóth István | Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok |
13. | Duka Olivér | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
14. | Kanálos Dániel | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
15. | Kanálos László | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
16. | Kanálos Ferenc | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
Leány hármas (5) | ||
1. | Ágoston Rebeka, Kaszonyi Viktória, Vágó Henriett | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
2. | Gulyás Adrienn, Gyurcsányi Krisztina, Halász Lilla, Kurdi Krisztina | Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok |
3. | Busi Olga, Csontos Aranka, Győrfi Barbara | Tiszaparti Gimnázium Szolnok |
4. | Bata Krisztina, Soltész Fatime, Tóth Zsuzsanna | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
5. | Kovács Gabriella, Kovács Nikolett Barbara, Sülyi Gabriella | Liska József Szakközépiskola Jászberény |
Leány egyéni (11) | ||
1. | Vágó Henriett | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
2. | Csontos Aranka | Tiszaparti Gimnázium Szolnok |
3. | Kaszonyi Viktória | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
3. | Kurdi Krisztina | Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok |
5. | Kovács Nikolett Barbara | Liska József Szakközépiskola Jászberény |
6. | Ágoston Rebeka | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
7. | Bata Krisztina | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
8. | Győrfi Barbara | Tiszaparti Gimnázium Szolnok |
9. | Sülyi Gabriella | Liska József Szakközépiskola Jászberény |
10. | Busi Olga | Tiszaparti Gimnázium Szolnok |
11. | Soltész Fatime | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
VI. korcsoport | ||
Fiú hármas (6) | ||
1. | Becskereki Sándor, Köböl Áron, Tóth Gergő | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
2. | Alapi Ádám, Harsányi Zoltán, Sebők Richárd | Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok |
3. | Czibak Ádám, Csák Dávid, Zvolenszki Károly | Építészeti Szakközépiskola Szolnok |
4. | Farkas Richárd, Sziráki Péter, Sztruhala Máté | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
5. | Bata Roland, Győrfi Richárd, Koncsik Gábor | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
6. | Bozóki Zsolt, Kovács Márió, Nagyistván Ádám | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
Fiú egyéni (8) | ||
1. | Becskereki Sándor | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
2. | Köböl Áron | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
3. | Tóth Roland | Klapka György Szakközépiskola Jászberény |
3. | Csák Dávid | Építészeti Szakközépiskola Szolnok |
5. | Kovács Balázs | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
6. | Alapi Ádám | Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok |
7. | Sziráki Péter | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
8. | Sebők Richárd | Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok |
Leány hármas (2) | Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok | |
1. | Eperjessy Zsófia, Dehenes Éva, Fejes Bianka, Horváth Martina | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
2. | Joó Anett, Tóth Virág, Varga Frida | Széchenyi Gimnázium Szolnok |
Leány egyéni (4) | ||
1. | Joó Anett | Széchenyi Gimnázium Szolnok |
2. | Eperjessy Zsófia | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
3. | Horváth Martina | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
3. | Gazdag Viktória | Vásárhelyi Pál Szakközépiskola Szolnok |
VII. korcsoport | ||
Fiú hármas (4) | ||
1. | Herczeg Gábor, Kovács Zoltán, Miucsics Gergő, Szűcs Gergely, | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
2. | Joó Richárd, Rusvai Zsolt, Szeidl Tamás | Pálfy János Szakközépiskola Szolnok |
3. | Fehér Ferenc, Molnár Tibor, Schurig Thomas, Szűcs Tamás | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
4. | Bodnár Sándor, Kovács Balázs, Kovács Szabolcs, Skultéti Csaba, Varga Ferenc | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
Fiú egyéni (8) | ||
1. | Herczeg Gábor | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
2. | Szűcs Gergely | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
3. | Rusvai Zsolt | Pálfy János Szakközépiskola Szolnok |
3. | Kovács Zoltán | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
5. | Varga Ferenc | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
6. | Bodnár Sándor | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
7. | Miucsics Gergő | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
8. | Kovács Szabolcs | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |