Nyomtatás
Kategória: Lábtoll-labda
Találat: 1222

Egyre népszerűbb – már Európa-bajnokságot is rendeznek belőle – az ütős sportágak összetett versenye, a racketlon. A racketlon versenyeken a labda nagyságának növekedésének sorrendjében 21 pontos szetteket játszanak a résztvevők asztaliteniszben, fallabdában, tollaslabdában és teniszben. Az győz, aki a négy játszmában több pontot gyűjt össze. Újszászon fallabdázni nem lehet, a teniszezési lehetőségek is korlátozottak. Ellenben az asztaliteniszezéshez, a tollaslabdázáshoz és a lábtoll-labdázáshoz minden feltétel adott. Újszászi változatként ebből a három sportágból rendezte meg 2009. december 30-án év végi lazításként a lábtoll-labda szakosztály második háromlabda versenyét. A huszonhárom résztvevő izgalmas és szórakoztató versenyt vívott. A férfiak versenyében az első helyezést Tóth Gábor szerezte meg, aki a döntőben Herczeg Gábor ellen nyert tizenkilenc pont különbséggel. (Asztalitenisz 21-16, tollaslabda 21-17, lábtoll-labda 21-12). Harmadik Fehér János, aki egy ponttal győzte le a negyedik Szűcs Gergelyt (21-3, 19-21, 6-21). 5. Tóth Roland, 6. Tóth Gergő, 7. Kapás Ágnes, 8. Becskereki Sándor, 9. Nagy László, 10. Ráski Lajos, 11. Joó Richárd, 12. Csák Dávid, 13. Köböl Áron, 14. Szabados Péter, 15. Sebestyén László, 16. Kanálos László. A női versenyben Kapás Ágnes szerezte meg az első helyezést. Utána elindult a fiúk között is, ott hetedik lett. 2. Tóth Virág, 3. Gulyás Adrienn, 4. Varga Frida, 5. Soltész Fatime, 6. Kaszonyi Viktória, 7. Kovács Gabriella.