"Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben."
2014/2015.

Prof. Dr. Freund Tamás, a Magyar Tudományos Akadémia alelnöke fővédnöksége mellett az Összedolgozási Képesség Fejlesztéséért Alapítvány (röviden: ÖSSZKÉP Alapítvány), a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium, a BOLYAI CSAPAT Kft. és Nagy-Baló András a 2014/2015. tanévben is megrendezésre került a Bolyai Matematika Csapatverseny. (A versenyt először 2004-ben rendezték meg.)

A verseny célja: Segíteni a diákokat azon képességek kifejlesztésében, hogy közösen, összedolgozva oldjanak meg problémákat, lehetőséget teremtve arra, hogy átéljék az együttgondolkodás örömét, és a logikus gondolkodás mellett készségeiket közvetlenül is bemutathassák diáktársaik előtt, eközben pedig összemérhessék tudásukat.

A verseny résztvevői: A versenyen azonos iskolába járó 3-8. osztályos tanulók évfolyamonként szerveződő 4 fős csapatai vehetnek részt (egy iskolából akárhány csapat indulhat). A 3-6. osztályosok egy-egy, a 7. és 8. osztályosok két-két kategóriában versenyeznek aszerint, hogy általános iskolai ("a") vagy gimnáziumi ("g") osztályba járnak. A megyei/körzeti (írásbeli) forduló 2014. október 17. (péntek) délután került megtartásra, ahol iskolánkat a 4. és 6. évfolyamon két-két, a többi évfolyamon egy-egy csapat képviselte.

 

Képtár

Fotó: Farkas Nándor

 

Íme az eredmények:

Évfolyam Helyezés Csapatnév Csoporttagok Elért pontszám Felkészítő
3. 33. hely KOPONYÁK Nagy Róbert
Borsos Klaudia
Oláh Krisztián
Balogh Szabolcs
71 pont Rehák Ágnes
4. 28. hely ÉSZ-KERÉK Dombai Ádám
Samu Nóra
Mátyus Martin
Köböl Richárd
117 pont Sulyok Marianna
46. hely VILLÁMOK Oláh Péter
Komáromi Gyula
Vidák Ágota
Zsigmond Tamás
91 pont Vargáné Turza Judit
5. 57. hely SZÁMKIRÁLYOK Vidák Letícia Martina
Balázs Dávid
Zakar Mihály
Konka Tímea
72 pont Simonné Kis Mária
6. 32. hely TÖKÉLETES NÉGYES Vankó Gréta
Borsos Zsófia
Móra Mercédesz
Czigány Viktória
102 pont Kálló István
42. hely OKOS4ES Varga Fanni
Földi Apollónia
Molnár Dániel
Dániel Márk
87 pont Kállóné Szabó Erzsébet
7. 3. hely FANTASZTIKUS NÉGYES Lévai Dorina
Czétényi András
Tóth Csenge Napsugár
Balogh Richárd
126 pont Bogárné Simon Klára
8. 33. hely ÉZSPOMOKO Ézsiás Fanni
Pomázi Bálint
Molnár Gergő
Kovács Norbert
75 pont Kálló István

 

Valamennyi résztvevőnek és felkészítő tanárának gratulálok és köszönöm, hogy remek teljesítményükkel ismét öregbítették iskolánk jó hírnevét.

Külön szeretettel köszöntöm 7. osztályos tanítványaimat, akik kimagasló teljesítményükkel a ranglista élén az előkelő 3. helyen végeztek. Sok fáradságos kitartó munka előzte meg a versenyt. Sok izgalmas érdekes matematikai probléma megoldásával birkóztunk meg a felkészülés során hol bosszankodva, hol felszabadultan, örömmel. Érdemes volt! Boldogságos érzéssel, büszkén vártuk az eredményhirdetést, ahová a megye évfolyamonkénti legjobb 1-6 helyezettjét hívták meg. A 6. hely is örömet okozott volna, és az 5. is, és a 4. helyen még mindig nem minket szólítottak. És akkor a dobogósok!

3. helyezett az Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola FANTASZTIKUS NÉGYESE.

Lévai Dorina
Czétényi András
Tóth Csenge Napsugár
Balogh Richárd

Köszönöm gyerekek!  Büszke vagyok-büszkék vagyunk rátok!

 

A megyei ranglista a 7. évfolyamon:
Helyezés Csapatnév Iskola, város Csapattagok Pontszám
1. hely
döntős
Iskolatáska Kassai Úti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Ált.Isk.
Szolnok
Kállai Ferenc Marcell
Kovács Szabolcs
Kulcsár Róbert
Nagypál Márton
141 pont
2. hely Penge Elmék Szent-Györgyi Albert Általános Iskola
Szolnok
Áy Szabolcs
Erdélyi Vajk
Bíró Ferenc
Cseh István
135 pont
3. hely FANTASZTIKUS NÉGYES Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász
Újszász
Lévai Dorina
Czétényi András
Tóth Csenge Napsugár
Balogh Richárd
126 pont
4. hely Színesfémgyűjtők Szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola
Szolnok
Horváth Regina
Burka Tibor
Lestyán Lilla
Száz Máté
118 pont
5. hely Logikusok Bethlen Gábor Református, Tagozatos Általános Iskola
Törökszentmiklós
Ravasz Lili
Csajági Enikő
Forgács Kata
Pató Ákos
116 pont
5. hely Stréberek Szent István Egyetem Gyakorló Sport Általános Iskola és Gimnázium
Jászberény
Cseh Balázs
Halaj Balázs
Halápi Ákos
Polgár Bálint
116 pont

 

Újszász, 2014. november 8.

Bogárné Simon Klára
intézményvezető
matematika tanár


Újszász 2016©