Nyomtatás
Kategória: Egyéni sportok
Találat: 871

2017. augusztus 26-án első alkalommal rendeztük meg Újszászon – a volt Orczy-parkerdőben – a terep-akadályfutó (cross country) versenyt, amelyre felépítettünk egy 4,5 km hosszú pályát. Ezen 24 épített és természetes akadály nehezítette a futók feladatát. Az akadályokat a terep adottságai mellett társam, Péter Tamás fitt-cross edzői tapasztalatai alapján úgy állítottuk össze, hogy azok a megfelelő sorrendben az összes izomcsoportot mozgásra késztessék.

Google Photos

Fotó: Farkas István és Fehér János

A verseny különlegessége volt a két Zagyva-átkelés, valamint a fantasztikus természeti környezet, melyet a Parkerdő biztosított.

Sikerült a rendezvényünknek megnyernünk a Magyar Honvédséget is. Eszközökkel, illetve toborzópont felállításával támogattak minket.

Különlegesség volt még az elkülönített gyermek pálya, amelyen a legkisebbek próbálhatták ki magukat. A legfiatalabb versenyzőnk 4 éves volt!

Újszászi eredmények

Férfiak abszolút futam: 3. Pomázi Bálint 14:50, 5. Major László 15:26, 8. Konka Csaba 17:32
Nők abszolút futam: 2. Farkas Lilla 16:07, 4. Hommer Csilla 18:48, 5. Mérész Melitta 19:06, 8. Földi Henriett 28:17

Gyémánt futam férfiak: 1. Konka Csaba 23:12
Gyémánt futam nők: 3. Földi Henriett 34:25

Vas futam férfiak: 1. Major László 20:47, 6. Hommer Gergő 24:14, 18. Kecskés László 30:56, 22. Péter Tamás 34:24
Vas futam nők: 2. Farkas Lilla 21:57, 12. Mérész Tímea 30:32, 20. Péterné Szunyi Gerogina 34:25

Gyermek fiúk: 2. Ifj. Péter Tamás 3:47
Gyermek lányok: 1. Pomázi Boróka 3:37, 2. Rézsó Petra Regina 5:19
Serdülő fiúk: 2. Pomázi Bálint
Serdülő lányok: 1. Hommer Csilla, 2. Mérész Melitta, 5. Péter Triniti, 6. Czétényi Klaudia