Háromszor hat, azaz tizennyolc érmet nyertek az újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola lábtoll-labdázói a megyei selejtezők után május 10-én és 11-én 10 iskola 105 versenyzőjének részvételével a Zánkai Gyermek és Ifjúsági Centrumban a III. (1999-ben és később születettek) és a IV. korcsoport (1997-1998-ban születettek) részére megrendezett Lábtoll-labda Diákolimpia országos döntőjén. A zánkai tornán hat bajnoki címmel, a hat ezüst és a hat bronzéremmel a Vörösmartysok bizonyultak a legeredményesebbnek. A legjobb újszásziak – Bérczes Róbert, Kanálos II. Róbert és Tűri Alexandra – egyéniben és csapatban is aranyérmesek lettek. Különösen nagy fölényben voltak a IV. korcsoportos fiúk. A hármasban csak újszásziak álltak a dobogón, és az egyéniben az első nyolc helyezést is megszerezték.
Az országos döntő a Zánkai Gyermek és Ifjúsági Centrum Oktatási és Üdültetési Nonprofit Közhasznú Kft. támogatásával és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium NTP-MSV-11 kódszámú, "A 2011-2012. tanévben megrendezendő művészeti- és sportversenyek támogatására" elnevezésű pályázatán elnyert támogatásból valósult meg.
A verseny után a hazafelé úton balatoni sétahajózással és fűzfői bobozással ünnepelt a sikeres újszászi csapat.
Fotó: Ézsiás Kitti, Fehér János és Tóth Gábor
Eredmények
III. korcsoport
Fiú hármas (9): Bajnok: Csépány Erik, Kanalas Renátó, Kanálos II. Róbert, Molnár Gergő (Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász), 2. Becskereki László, Kovács Gergő, Molnár Dániel, Varga Károly (Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász), döntő: 9-15, 15-6, 15-7, 3. Babos Roland, Németh Mátyás, Szabó Gergő (Csizmazia György Általános Iskola Pusztaszer), 8. Dalmadi Dávid, Kovács Márton, Németh Márk, Tálas Gergő.
Fiú egyéni (35): Bajnok: Kanálos II. Róbert (Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász), 2. Csépány Erik (Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász), döntő: 11-4, 4-11, 11-2 (a harmadik játszmát 5-2-nél Csépány sérülés miatt feladta), 3. Kovács Gergő (Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász) és Fülöp Krisztián (Királyi Pál ÁMK Szepetnek), 7. Molnár Gergő, 8. Kanalas Renátó.
Leány hármas (7): Bajnok: Babos Klaudia, Németh Barbara, Szabó Luca, Túri Noémi, Varga Gabriella (Csizmazia György Általános Iskola Pusztaszer), 2. Csák Vivien, Farkas Lilla, Turza Beatrix (Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász), döntő: 16-14, 15-10, 3. Ézsiás Fanni, Ézsiás Zsófia, Kenyeres Lívia (Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász), 5. Kis Csenge, Kovács Enikő, Molnár Bianka.
Leány egyéni (25): Bajnok: Kunics Réka (Kőrösi Csoma Sándor – Péterfy Sándor Általános Iskola Nagykanizsa), 2. Túri Noémi (Csizmazia György Általános Iskola Pusztaszer), döntő: 11-3, 11-2, 3. Szabó Luca (Csizmazia György Általános Iskola Pusztaszer) és Csák Vivien (Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász), 6. Turza Beatrix, 7. Farkas Lilla.
IV. korcsoport
Fiú hármas (8): Bajnok: Bakó Zsolt, Bábosik Ádám, Bérczes Róbert, Szarvák Zsolt, 2. Baláti Márton, Konka Csaba, Zsákai Milán, döntő: 15-6, 10-15, 15-9, 3. Barta Martin, Faragó Róbert, Kökény Zoltán, Zele Richárd (mind Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász).
Fiú egyéni (24): Bajnok: Bérczes Róbert, 2. Baláti Márton, döntő: 11-6, 12-10, 3. Bábosik Ádám és Szarvák Zsolt, 5. Faragó Róbert, 6. Zele Richárd, 7. Barta Martin, 8. Zsákai Milán (mind Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász).
Leány hármas (6): Bajnok: Becskereki Nikolett, Hornyák Erzsébet, Karászek Ivett, Tűri Alexandra (Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász), 2. Csárdi Evelin, Csárdi Dorottya, Börczi Vivien (Dr. Mező Ferenc – Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa), döntő: 15-11, 15-4, 3. Balogh Eszter, Bársony Letícia, Dáwidkó Szandra (Rozgonyi Úti Általános Iskola Nagykanizsa), 4. Fehér Valéria, Fülöp Áldáska, Mucza Szilvia, Nagy Gabriella.
Leány egyéni (20): Bajnok: Tűri Alexandra (Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász), 2. Becskereki Nikolett (Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász), döntő: 11-4, 12-10, 3. Csárdi Dorottya (Dr. Mező Ferenc – Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa) és Bársony Letícia (Rozgonyi Úti Általános Iskola Nagykanizsa), 6. Nagy Gabriella, 7. Fehér Valéria, 8. Hornyák Erzsébet.
Iskola | arany | ezüst | bronz | összesen |
Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász | 6 | 6 | 6 | 18 |
Csizmazia György Általános Iskola Pusztaszer | 1 | 1 | 2 | 4 |
Kőrösi Csoma Sándor –Péterfy Sándor Általános Iskola Nagykanizsa | 1 | - | - | 1 |
Dr. Mező Ferenc – Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa | - | 1 | 1 | 2 |
Rozgonyi Úti Általános Iskola Nagykanizsa | - | - | 2 | 2 |
Királyi Pál ÁMK Szepetnek | - | - | 1 | 1 |
Fehér János
III. korcsoport | ||
Fiú hármas (9) | ||
1. | Csépány Erik, Kanalas Renátó, Kanálos II. Róbert, Molnár Gergő | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
2. | Becskereki László, Kovács Gergő, Molnár Dániel, Varga Károly | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
3. | Babos Roland, Németh Mátyás, Szabó Gergő | Csizmazia György Általános Iskola Pusztaszer |
4. | Fülöp Krisztián, Horváth Gergő, Pati Milán, Vlasics Bálint | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
5. | Kunics Réka, Pongrácz Milán, Sebestyén Martin | Kőrösi Csoma Sándor – Péterfy Sándor Általános Iskola Nagykanizsa |
6. | Gáspár György, Horváth Milán, Marton Richárd, Orsós Dávid | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
7. | Kovács Bence, Pálfi Dániel, Zsiga András | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
8. | Dalmadi Dávid, Kovács Márton, Németh Márk, Tálas Gergő | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
9. | Gyurász Attila, Simon Márk, Székesi Arnold | Csizmazia György Általános Iskola Pusztaszer |
Fiú egyéni (35) | ||
1. | Kanálos II. Róbert | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
2. | Csépány Erik | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
3. | Kovács Gergő | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
3. | Fülöp Krisztián | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
5. | Pati Milán | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
6. | Horváth Gergő | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
7. | Molnár Gergő | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
8. | Kanalas Renátó | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
9. | Konka Csaba | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
10. | Szabó Gergő | Csizmazia György Általános Iskola Pusztaszer |
11. | Marton Richárd | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
12. | Simon Márk | Csizmazia György Általános Iskola Pusztaszer |
13. | Kovács Márton | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
14. | Becskereki László | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
15. | Kovács Bence | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
16. | Németh Mátyás | Csizmazia György Általános Iskola Pusztaszer |
Leány hármas (7) | ||
1. | Babos Klaudia, Németh Barbara, Szabó Luca, Túri Noémi, Varga Gabriella | Csizmazia György Általános Iskola Pusztaszer |
2. | Csák Vivien, Farkas Lilla, Turza Beatrix | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
3. | Ézsiás Fanni, Ézsiás Zsófia, Kenyeres Lívia | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
4. | Hohl Zsófia, Kocsis Nikolett, Müller Petra | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
5. | Kis Csenge, Kovács Enikő, Molnár Bianka | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
6. | Kanász Zsófia, Rigla Bianka, Tordai Viktória | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
7. | Bakos Dominika, Németh Bianka, Tóth Benigna | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
Leány egyéni (25) | ||
1. | Kunics Réka | Kőrösi Csoma Sándor – Péterfy Sándor Általános Iskola Nagykanizsa |
2. | Túri Noémi | Csizmazia György Általános Iskola Pusztaszer |
3. | Szabó Luca | Csizmazia György Általános Iskola Pusztaszer |
3. | Csák Vivien | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
5. | Németh Barbara | Csizmazia György Általános Iskola Pusztaszer |
6. | Turza Beáta | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
7. | Farkas Lilla | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
8. | Müller Petra | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
9. | Szomi Alexandra | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
10. | Tóth Benigna | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
11. | Kenyeres Lívia | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
12. | Hohl Zsófia | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
13. | Ézsiás Zsófia | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
14. | Molnár Bianka | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
15. | Kis Csenge | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
16. | Ézsiás Fanni | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
IV. korcsoport | ||
Fiú hármas (8) | ||
1. | Bakó Zsolt, Bábosik Ádám, Bérczes Róbert, Szarvák Zsolt | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
2 | Baláti Márton, Konka Csaba, Zsákai Milán | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
3 | Barta Martin, Faragó Róbert, Kökény Zoltán, Zele Richárd | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
4. | Kávásy Gergely, Kávásy Kristóf, Szeles Ádám | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
5. | Győrfi Ádám, Kuntics Milán, Szuhárszki Márk | Széchenyi István Általános Iskola Dunakeszi |
6. | Bencsik Martin, Miszlai János, Győrfi Gergő, Wágner Erik | Rozgonyi Úti Általános Iskola Nagykanizsa |
7. | Gál Norbert, Gér Gergő, Zákó Péter | Bénye-Káva Általános Iskola |
8. | Kovács Orsolya, Simon Richárd, Sipos István | Bénye-Káva Általános Iskola |
Fiú egyéni (24) | ||
1. | Bérczes Róbert | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
2. | Baláti Márton | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
3. | Bábosik Ádám | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
3. | Szarvák Zsolt | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
5. | Faragó Róbert | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
6. | Zele Richárd | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
7. | Barta Martin | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
8. | Zsákai Milán | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
9. | Zákó Péter | Bénye-Káva Általános Iskola |
10. | Győrfi Gergő | Rozgonyi Úti Általános Iskola Nagykanizsa |
11. | Gér Gergő | Bénye-Káva Általános Iskola |
12. | Bakó Zsolt | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
13. | Szeles Ádám | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
14. | Horváth László | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
15. | Wágner Erik | Rozgonyi Úti Általános Iskola Nagykanizsa |
16. | Bencsik Martin | Rozgonyi Úti Általános Iskola Nagykanizsa |
Leány hármas (6) | ||
1. | Becskereki Nikolett, Hornyák Erzsébet, Karászek Ivett, Tűri Alexandra | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
2. | Csárdi Evelin, Csárdi Dorottya, Börczi Vivien | Dr. Mező Ferenc – Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa |
3. | Balogh Eszter, Bársony Letícia, Dáwidkó Szandra | Rozgonyi Úti Általános Iskola Nagykanizsa |
4. | Fehér Valéria, Fülöp Áldáska, Mucza Szilvia, Nagy Gabriella | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
5. | Béli Cintia, Szomi Alexandra, Tóth Dorina, Vass Anasztázia | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
6. | Kóber Vivien, Lőrincz Bettina, Sipos Noémi | Földváry Sándor Általános Iskola Tápióbicske |
Leány egyéni (20) | ||
1. | Tűri Alexandra | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
2. | Becskereki Nikolett | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
3. | Csárdi Dorottya | Dr. Mező Ferenc – Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa |
3. | Bársony Letícia | Rozgonyi Úti Általános Iskola Nagykanizsa |
5. | Vass Anasztázia | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
6. | Nagy Gabriella | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
7. | Fehér Valéria | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
8. | Hornyák Erzsébet | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
9. | Tóth Dorina | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
10. | Lőrincz Bettina | Földváry Sándor Általános Iskola Tápióbicske |
11. | Karászek Ivett | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
12. | Csárdi Evelin | Dr. Mező Ferenc – Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa |
13. | Mucza Szilvia | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
14. | Börczi Vivien | Dr. Mező Ferenc – Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa |
15. | Balogh Eszter | Rozgonyi Úti Általános Iskola Nagykanizsa |
16. | Dáwidkó Szandra | Rozgonyi Úti Általános Iskola Nagykanizsa |