Négy iskola 62 tanulójának részvételével rendezték meg 2019. április 16-án Újszászon a Jász-Nagykun-Szolnok megyei II-IV. korcsoportos lábtoll-labda diákolimpiát®. Legnagyobb létszámban az Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola tanulói vettek részt a megyei döntőn. A nagy létszámú csapat 28 érmet gyűjtött, amiből kilenc megyei bajnoki arany volt. A Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola két arany, három ezüst és három bronzéremmel zárta a napot. A Szolnoki Műszaki SZC Petőfi Sándor Építészeti és Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Varga-Nagy Bálint révén nyert egy megyei bajnoki címet.
Folytatás május 10-11-én Zánkán az országos döntőben.
A Jász-Nagykun-Szolnok megyei Diákolimpia II-IV. korcsoport résztvevői
A Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola versenyzői
Az Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola versenyzői
Varga-Nagy Bálint (Szolnoki Műszaki SZC ÉPFA)
Nagy Dominik Patrik (Szolnoki Tiszaparti Katolikus Általános Iskola és Gimnázium)
Szerva nagy átéléssel
Vincze Kristóf (Újszász Vörösmarty)
Balett
Kanalas Renátó (Újszász Vörösmarty)
Kulcsár Zalán és Konka Dániel (Újszász Vörösmarty)
Konka Dániel jó szervája
II. korcsoport leány csapat: 1. Bana Zoé, Pintér Réka Virág, Szegedi Hanna (Szolnok Kodály)
Tóth Gábor örökös bajnok adta át az érmeket
II. korcsoport fiú csapat: 2. Újszász Vörösmarty, 1. Újszász Vörösmarty, 3. Szolnok Kodály
IV. korcsoport leány csapat: 2. Szolnok Kodály, 1. Újszász Vörösmarty, 3. Újszász Vörösmarty
III. korcsoport leány csapat: 1. Újszász Vörösmarty
III. korcsoport fiú csapat: 2. Újszász Vörösmarty, 1. Újszász Vörösmarty, 3. Újszász Vörösmarty
II. korcsoport leány egyéni: 2. Pintér Réka (Szolnok Kodály), 1. Dániel Petra (Újszász Vörösmarty), 3. Bana Zoé (Szolnok Kodály)
Fodor László (Újszász Vörösmarty) talpalása
IV. korcsoport fiú csapat: 2. Újszász Vörösmarty, 1. Újszász Vörösmarty, 3. Újszász Vörösmarty
III. korcsoport leány egyéni: 2. Szabó Szilvia (Újszász Vörösmarty), 1. Orosz Dorina (Szolnok Kodály), 3. Szigedi Hanna (Szolnok Kodály) és Hajdú Fanni (Újszász Vörösmarty)
Suki Bianka (Újszász Vörösmarty) szervája
II. korcsoport fiú egyéni: 2. Miklós Péter (Szolnok Kodály), 1. Kanalas Renátó (Újszász Vörösmarty), 3. Bakó Bence (Szolnok Kodály)
IV. korcsoport leány egyéni: 2. Breszkó Viktória, 1. Suki Bianka, 3. Kolmanics Bianka (mindhárom Újszász Vörösmarty)
III. korcsoport fiú egyéni:2. Konka Dániel, 1. Kulcsár Zalán. 3. Jónás Károly és Csobai Levente (mind Újszász Vörösmarty)
Varga-Nagy Bálint (Szolnok ÉPFA)
Rab Alexander (Újszász Vörösmarty)
IV. korcsoport fiú egyéni: 2. Rab Alexander (Újszász Vörösmarty), 1. Varga-Nagy Bálint (Szolnok ÉPFA), 3. Fodor László és Sebők Roland (mindkettő Újszász Vörösmarty)
Fotó: Berkó Sándor, Fehér János és Tóth Gábor
Eredmények
II. korcsoport
Fiú csapat (3): 1. Kanalas Renátó, Rab Dávid, Vincze Kristóf (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), 2. Bonnyai Botond, Dániel Patrik, Dániel Petra (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), döntő: 11-4, 11-4, 3. Bakó Bence, Földvári Ákos, Miklós Péter, Monse Botond (Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola)
Fiú egyéni (9): 1. Kanalas Renátó (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), 2. Miklós Péter (Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola), döntő: 11-1, 11-2, 3. Vincze Kristóf (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola) és Bakó Bence (Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola)
Leány csapat (1): 1. Bana Zoé, Pintér Réka Virág, Szegedi Hanna (Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola)
Leány egyéni (3): 1. Dániel Petra (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), 2. Pintér Réka (Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola), döntő: 11-9, 11-9, 3. Bana Zoé (Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola)
III. korcsoport
Fiú csapat (4): 1. Csobai Levente, Konka Dániel, Kulcsár Zalán, Szurmai Bence (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), 2. Ágotai Ede, Jónás Károly, Sándor Kristóf, Sebők Bence (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), döntő: 7-11, 11-8, 11-5, 3. Galambos Levente, Makula Viktor, Oláh Levente (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola)
Fiú egyéni (17): 1. Kulcsár Zalán, 2. Konka Dániel, döntő: 11-3, 9-11, 11-4, 3. Jónás Károly és Csobai Levente (mind Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola)
Leány csapat (1): 1.Duda Morina, Hajdú Fanni, Szabó Szilvia (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola)
Leány egyéni (4): 1. Orosz Dorina (Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola), 2. Szabó Szilvia (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), döntő: 9-11, 11-3, 11-6, 3. Hajdú Fanni (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola) és Szegedi Hanna (Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola)
IV. korcsoport
Fiú csapat (5): 1. Fodor László, Kökény Martin, Rab Alexander, Skultéti István, 2. Béki Norbert, Dombai Ádám, Sebők Roland, Szita Máté, döntő: 11-10, 1-11, 11-10, 3. Makula Lajos, Lázár Sándor, Oláh Péter, Oláh Krisztián (mind Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola)
Fiú egyéni (17): 1. Varga-Nagy Bálint (Szolnoki Műszaki SZC Petőfi Sándor Építészeti és Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája), 2. Rab Alexander (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), döntő: 11-6, 9-11, 12-10, 3. Sebők Roland és Fodor László (mindkettő Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola)
Leány csapat (3): 1. Breszkó Viktória, Kolmanics Bianka, Suki Bianka (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), 2. Kővári Evelin, Nyíri Viktória, Orosz Dorina (Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola), 3. Kiss Julianna Lívia, Lázár Zsuzsanna, Szurmai Noémi (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola)
Leány egyéni (9): 1. Suki Bianka, 2. Breszkó Viktória, döntő: 11-2, 11-8, 3. Kiss Julianna Lívia és Kolmanics Bianka (mind Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola)
Iskola | arany | ezüst | bronz | összesen |
Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola | 9 | 7 | 12 | 28 |
Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola | 2 | 3 | 3 | 8 |
Szolnoki Műszaki SZC Petőfi Sándor Építészeti és Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája | 1 | - | - | 1 |
II. korcsoport | ||
Fiú csapat (3) | ||
1. | Kanalas Renátó, Rab Dávid, Vincze Kristóf | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
2. | Bonnyai Botond, Dániel Patrik, Dániel Petra | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Bakó Bence, Földvári Ákos, Miklós Péter, Monse Botond | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
Fiú egyéni (9) | ||
1. | Kanalas Renátó | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
2. | Miklós Péter | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
3. | Vincze Kristóf | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
4. | Bakó Bence | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
5. | Földvári Ákos | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
6. | Rab Dávid | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
7. | Monse Botond | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
8. | Bonnyai Botond | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
9. | Dániel Patrik | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
Leány csapat (1) | ||
1. | Bana Zoé, Pintér Réka Virág, Szegedi Hanna | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
Leány egyéni (3) | ||
1. | Dániel Petra | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
2. | Pintér Réka | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
3. | Bana Zoé | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
III. korcsoport | ||
Fiú csapat (4) | ||
1. | Csobai Levente, Konka Dániel, Kulcsár Zalán, Szurmai Bence | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
2. | Ágotai Ede, Jónás Károly, Sándor Kristóf, Sebők Bence | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Galambos Levente, Makula Viktor, Oláh Levente | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
4. | Bagi Róbert, Barati Bence, Sárai-Szabó Sámuel | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
Fiú egyéni (17) | ||
1. | Kulcsár Zalán | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
2. | Konka Dániel | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Jónás Károly | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Csobai Levente | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
5. | Ágotai Ede | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
6. | Sándor Kristóf | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
7. | Szurmai Bence | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
8. | Nagy Dominik Patrik | Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium Szolnok |
9. | Sárai-Szabó Sámuel | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
10. | Barati Bence | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
11. | Oláh Levente | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
12. | Varga Márk | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
13. | Jakab Sándor | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
14. | Sebők Bence | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
15. | Galambos Levente | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
16. | Bagi Róbert | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
17. | Makula Viktor | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
Leány csapat (1) | ||
1. | Duda Morina, Hajdú Fanni, Szabó Szilvia | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
Leány egyéni (4) | ||
1. | Orosz Dorina | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
2. | Szabó Szilvia | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Hajdú Fanni | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Szegedi Hanna | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
IV. korcsoport | ||
Fiú csapat (5) | ||
1. | Fodor László, Kökény Martin, Rab Alexander, Skultéti István | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
2. | Béki Norbert, Dombai Ádám, Sebők Roland, Szita Máté | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Makula Lajos, Lázár Sándor, Oláh Péter, Oláh Krisztián | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
4. | Jakab Sándor, Kiss Martin, Menyhárt Zsolt | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
5. | Csató János, Horváth Attila, Raffael Dávid, Tarkó Ticián, Varga Márk | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
Fiú egyéni (17) | ||
1. | Varga-Nagy Bálint | Szolnoki Műszaki SZC Petőfi Sándor Építészeti és Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
2. | Rab Alexander | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Sebők Roland | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Fodor László | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
5. | Dombai Ádám | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
6. | Lázár Sándor | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
7. | Menyhárt Zsolt | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
8. | Béki Norbert | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
9. | Raffael Dávid | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
10. | Kiss Martin | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
11. | Horváth Attila | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
12. | Oláh Péter | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
13. | Tarkó Ticián | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
14. | Lázár Sándor | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
15. | Oláh Krisztián | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
16. | Makula Lajos | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
17. | Kaló László | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
Leány csapat (3) | ||
1. | Breszkó Viktória, Kolmanics Bianka, Suki Bianka | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
2. | Kővári Evelin, Nyíri Viktória, Orosz Dorina | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és NéptáncAlapfokú Művészeti Iskola |
3. | Kiss Julianna Lívia, Lázár Zsuzsanna, Szurmai Noémi | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
Leány egyéni (9) | ||
1. | Suki Bianka | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
2. | Breszkó Viktória | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Kiss Julianna Lívia | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Kolmanics Bianka | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
5. | Kővári Evelin | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
6. | Lázár Zsuzsanna | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
7. | Szurmai Noémi | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
8. | Nyíri Viktória | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola |
9. | Duda Morina | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |