Nyomtatás
Kategória: Városi Művelődési Ház és Könyvtár
Találat: 946

A művelődési ház 2018. november 17-én ünnepelte megalakulásának 60. évfordulóját. 60 év nem kevés idő egy intézmény életében. 

Az újszászi művelődési ház 1958-ban alakult járási művelődési központként. Ekkor a Bajcsy úti iskola régi szárnyában működött, majd a könyvtárral együtt két év múlva átkerült az akkorra elkészült tanácsháza épületébe.  

A visszaemlékezők szerint ekkor Kakuk József kántor-tanító, az általános iskola igazgatóhelyettese igazgatta a művelődési házat. Pedagógusokból álló énekkart és színjátszó csoportot is vezetett. 

A vezetést Horváth Ferenc, majd 1963-ban Koncsek Pál vette át. Mindketten pedagógusok voltak. A színjátszás, a néptánc ebben az időszakban nagy sikernek örvendett. 

1969-től Volter Györgyné Halász Ilona volt a vezető, majd Harsányi László rövid megbízatása után Szabó Mihály lett az igazgató. 

Ebben és az azt követő időszakokban is, amikor Pogány József, utána pedig Lugosiné Urbán Erzsébet volt a művelődési ház igazgatója, nagy hangsúlyt kapott a különböző körök, szakkörök, klubok működtetése, melyek mindig a kor követelményeinek, a lakosság igényeinek igyekeztek megfelelni. Ezek működéséhez nagy segítséget nyújtott a tsz, az áfész és a ktsz, később pedig a takarékszövetkezet. A művelődési ház ebben az időszakban élte fénykorát. 

A 1992-től két évtizeden át Fehérné Szekeres Zsuzsa volt az intézmény igazgatója. 

Őt Barta Imréné követte, aki ez év júniusi nyugdíjba vonulásáig igazgatta az intézményt. 

Sajnos a 70-es, 80-as években jól működő csoportok közül mára már csak néhány maradt, akik több évtizeden keresztül fennmaradtak, a népdalkör, a díszítőművészeti szakkör és a kertbarát kör. 

Hosszú és lehetetlen lenne felsorolni, mi minden történt ezalatt a hat évtized alatt a művelődési házban, kik, mikor, mit tettek. 

Ez az évforduló kicsit rendhagyó, mert a születésnap alkalmából egy Ki-Mit-Tud?-ot hirdettünk meg újszásziak számára, amire számos jelentkező nevezett. 

 

Google Photos

 

A műsor előtt Kaló Istvánné alpolgármester asszony köszöntötte a megjelenteket. 

Ezt követően Fehérné Szekeres Zsuzsa emlékezett vissza az intézményben eltöltött több mint két évtizedre. 

Majd kezdetét vette a Ki-Mit-Tud? 

A zsűri tagjai: 

Fellépők sorrendje: 

A sok színvonalas produkció után a zsűri nagyon nehéz helyzetben volt, nem volt könnyű eldöntenie, hogy kiknek ítélje oda a Dobozi Róbert polgármester által felajánlott díjakat, ami felnőtt és gyermek kategóriában 1. díj 50-50 ezer forint. Felnőtt kategóriában a Százszorszép Népdalkör kapta, gyermek kategóriában a 4. osztályosok néptánccsoportja, illetve gyermek kategóriában egyéni első helyezések is kiadásra kerültek Lázár Léna és Tóth Blanka táncprodukciójáért és Kállai Gabriella csodálatos hangjáért 8-8 ezer Ft-ban részesültek. A felnőtt kategória 2. helyezettje a Nosza Mami tánccsoport 25 ezer forintos pénzdíjban részesült. A harmadik helyet Gulyás Ferenc verse érdemelte ki. A gyermekeknél a harmadik osztályosok produkcióját 10 ezer forinttal jutalmazta a zsűri. 

Két különdíj is kiadásra került. A felnőtteknél a Zagyvaparti Idősek Otthona Márton napi dalcsokrával, a gyerekeknél pedig a Fordulat tánccsoport haladó csoportja kapott különdíjat. 

Támogatóinknak köszönjük a különdíjak felajánlását: Kaló Istvánné alpolgármester Zagyvaparti Idősek Otthona, Újszászi Énekszó Alapítvány, Földi Lászlóné, Korpácsi Ferenc, Farkas Gyula Csabáné, Szabó János. 

Némethné Varga Edit 

 

A weboldalon cookie-kat használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyja, hogy cookie-kat használjunk. Adatvédelmi nyilatkozatunkat honlapunkon elolvashatja.