Március 11-én, a Magyar Lábtoll-labda Szövetség megalakulásának 20. születésnapján rendezték Újszászon a Jász-Nagykun-Szolnok megyei V-VI-VII. korcsoportos lábtoll-labda diákolimpiát. A versenyen 12 iskola 66 tanulója indult. Legeredményesebben az újszászi Rózsa Imre középiskola tanulói szerepeltek. Öt megyebajnoki címet, négy ezüst és öt bronzérmet nyertek. Az éremtáblázat második helyén a Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Építészeti, Faipari Tagintézmény végzett két arany, két ezüst és egy bronzéremmel, harmadik a Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy-Vízügyi Tagintézmény két arany és egy bronzéremmel. Valamennyi részt vevő iskola nyert érmet. A csapatversenyben és egyéniben is győztes duplázók: Kanalas Renátó (Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Építészeti, Faipari Tagintézmény), Fehér Valéria (Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy-Vízügyi Tagintézmény) és Ráski Lajos (Rózsa Imre Középiskola Újszász), aki ritka és szép jubileumhoz érkezett, a tizedik megyei diákolimpiáját nyerte.
Fotó: Fehér János és Kézér Zsolt
Eredmények
V. korcsoport
Fiú csapat (3): 1. Kanalas Renátó, Kanálos Róbert, Seres Zsolt (Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Építészeti, Faipari Tagintézmény), 2. Bakó Zsolt, Kökény Martin, Kökény Zoltán (Szolnoki Szolgáltatási Szakközép- és Szakiskola Kereskedelmi és Vendéglátóipari Tagintézmény), döntő: 15-9, 15-12, 3. Faragó Róbert, Safranyik Dániel, Terék Martin, Vinkler Szabolcs (Szolnoki Műszaki Szakközépiskola Jendrassik György Gépipari Tagintézmény)
Fiú egyéni (8): 1. Kanalas Renátó (Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Építészeti, Faipari Tagintézmény), 2. Farkas Balázs (Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Építészeti, Faipari Tagintézmény), döntő: 15-8, 15-13, 3. Bolyós József (Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Baross Gábor Gépipari és Közlekedési Tagintézmény) és Kanálos Róbert (Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Építészeti, Faipari Tagintézmény)
Leány egyéni (7): 1. Lőrincz Bettina (Rózsa Imre Középiskola Újszász), 2. Farkas Lilla (Varga Katalin Gimnázium Szolnok), döntő: 15-9, 14-16, 15-2, 3. Hornyák Erzsébet (Rózsa Imre Középiskola Újszász) és Kenyeres Lívia (Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász)
VI. korcsoport:
Fiú csapat (7): 1. Alföldi Patrik, Bolyós József, Farkas László Martin, Farkas Balázs, Szöllősi Dániel (Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola), 2. Bérczes Róbert, Prunner Benjamin, Zele Richárd (Sipos Orbán Szakiskola Szolnok), döntő: 15-12, 10-15, 15-12, 3. Farkas István, Farkas Lilla, Molnár Kristóf (Varga Katalin Gimnázium)
Fiú egyéni (10): 1. Raffael Csaba (Szolnoki Szolgáltatási Szakközép- és Szakiskola Ruhaipari Tagintézmény), 2. Bérczes Róbert (Sipos Orbán Szakiskola Szolnok), döntő: 15-13, 9-15, 11-15, 3. Kanálos Júlió (Rózsa Imre Középiskola Újszász) és Bábosik Ádám (Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy-Vízügyi Tagintézmény)
Leány csapat (4): 1. Fehér Valéria, Ökrös Teréz, Szacskó Ágota (Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy-Vízügyi Tagintézmény), 2. Csák Vivien, Frankó Katalin, Hornyák Erzsébet, Zsemlye Adrienn (Rózsa Imre Középiskola Újszász), döntő: 15-9, 15-13, 3. Becskereki Nikolett, Fülöp Áldáska, Lőrincz Bettina (Rózsa Imre Középiskola Újszász)
Leány egyéni: 1. Fehér Valéria (Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy-Vízügyi Tagintézmény), 2. Fülöp Áldáska (Rózsa Imre Középiskola Újszász), döntő: 15-8, 15-11, 3. Becskereki Nikolett (Rózsa Imre Középiskola Újszász) és Varga Frida (Széchenyi István Gimnázium Szolnok)
VII. korcsoport
Fiú csapat (4): 1. Kanálos Júlió, Molnár András, Ráski Lajos, 2. Kenyó Márk, Konka Csaba, Pető Dániel, 15-8, 15-2, 3. Baráth Béla, Jakab Antal, Jakab Szabolcs, Juhász István (mind Rózsa Imre Középiskola Újszász)
Fiú egyéni (3): 1. Ráski Lajos (Rózsa Imre Középiskola Újszász), 2. Kanalas Dániel (Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Építészeti, Faipari Tagintézmény), döntő: 15-8, 15-8, 3. Bábosik Ferenc (Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Baross Gábor Gépipari és Közlekedési Tagintézmény)
Leány csapat (1): 1. Bata Krisztina, Kaszonyi Viktória, Tóth Tamara (Rózsa Imre Középiskola Újszász)
Leány egyéni (3): 1. Kaszonyi Viktória, 2. Bata Krisztina, döntő: 15-7, 15-7, 3. Tóth Tamara (mind Rózsa Imre Középiskola Újszász)
Iskola | arany | ezüst | bronz | összesen |
Rózsa Imre Középiskola Újszász | 5 | 4 | 5 | 14 |
Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Építészeti, Faipari Tagintézmény | 2 | 2 | 1 | 5 |
Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy-Vízügyi Tagintézmény | 2 | - | 1 | 3 |
Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola | 1 | - | - | 1 |
Szolnoki Szolgáltatási Szakközép- és Szakiskola Ruhaipari Tagintézmény | 1 | - | - | 1 |
Sipos Orbán Szakiskola Szolnok | - | 2 | - | 2 |
Varga Katalin Gimnázium Szolnok | - | 1 | 1 | 2 |
Szolnoki Szolgáltatási Szakközép- és Szakiskola Kereskedelmi és Vendéglátóipari Tagintézmény | - | 1 | - | 1 |
Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Baross Gábor Gépipari és Közlekedési Tagintézmény | - | - | 2 | 2 |
Széchenyi István Gimnázium Szolnok | - | - | 1 | 1 |
Szolnoki Műszaki Szakközépiskola Jendrassik György Gépipari Tagintézmény | - | - | 1 | 1 |
Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász | - | - | 1 | 1 |
{slide=Eredménytábla}
V. korcsoport | ||
Fiú csapat | ||
1. | Kanalas Renátó, Kanálos Róbert, Seres Zsolt | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Építészeti, Faipari Tagintézmény |
2. | Bakó Zsolt, Kökény Krisztián, Kökény Zoltán | Szolnoki Szolgáltatási Szakközép- és Szakiskola Kereskedelmi és Vendéglátóipari Tagintézmény |
3. | Faragó Róbert, Safranyik Dániel, Terék Martin, Vinkler Szabolcs | Szolnoki Műszaki Szakközépiskola Jendrassik György Gépipari Tagintézmény |
Fiú egyéni (8) | ||
1. | Kanalas Renátó | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Építészeti, Faipari Tagintézmény |
2. | Farkas Balázs | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Építészeti, Faipari Tagintézmény |
3. | Bolyós József | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Baross Gábor Gépipari és Közlekedési Tagintézmény |
4. | Kanálos Róbert | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Építészeti, Faipari Tagintézmény |
5. | Barta Tibor Martin | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy-Vízügyi Tagintézmény |
6. | Seres Zsolt | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Építészeti, Faipari Tagintézmény |
7. | Zele Richárd | Sipos Orbán Szakiskola Szolnok |
8 | Faragó Róbert | Szolnoki Műszaki Szakközépiskola Jendrassik György Gépipari Tagintézmény |
Leány egyéni (7) | ||
1. | Lőrincz Bettina | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
2. | Farkas Lilla | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
3. | Hornyák Erzsébet | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
3. | Kenyeres Lívia | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
5. | Frankó Katalin | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
6. | Csák Vivien | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
7. | Kiss Csenge | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
VI. korcsoport | ||
Fiú csapat (7) | ||
1. | Alföldi Patrik, Bolyós József, Farkas László Martin, Farkas Balázs, Szöllősi Dániel | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola |
2. | Bérczes Róbert, Prunner Benjamin, Zele Richárd | Sipos Orbán Szakiskola Szolnok |
3. | Farkas István, Farkas Lilla, Molnár Kristóf | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
4. | Ágotai Olivér, Barta Tibor Martin, Bábosik Ádám | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy-Vízügyi Tagintézmény |
5. | Ács László, Kiss Márton, Pilinyi Kristóf | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
6. | Bende Tamás, Hugyi János, Major Richárd | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
7. | Deák Dominik, Tick Tibor, Tóth Gábor | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
Fiú egyéni (10) | ||
1. | Raffael Csaba | Szolnoki Szolgáltatási Szakközép- és Szakiskola Ruhaipari Tagintézmény |
2. | Bérczes Róbert | Sipos Orbán Szakiskola Szolnok |
3. | Kanálos Júlió | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
3. | Bábosik Ádám | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy-Vízügyi Tagintézmény |
5. | Kiss Márton | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
6. | Ágotai Olivér | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy-Vízügyi Tagintézmény |
7. | Pilinyi Kristóf | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
8. | Molnár Kristóf | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
9. | Kökény Zsolt | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
10. | Piti Dávid | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
Leány csapat (4) | ||
1. | Fehér Valéria, Ökrös Teréz, Szacskó Ágota | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy-Vízügyi Tagintézmény |
2. | Csák Vivien, Frankó Katalin, Hornyák Erzsébet, Zsemlye Adrienn | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
3. | Becskereki Nikolett, Fülöp Áldáska, Lőrincz Bettina | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
4. | Kiss Csenge, Szaszkó Dóra, Varga Frida | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
Leány egyéni (8) | ||
1. | Fehér Valéria | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy-Vízügyi Tagintézmény |
2. | Fülöp Áldáska | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
3. | Becskereki Nikolett | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
3. | Varga Frida | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
5. | Szaszkó Dorka | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
6. | Zsemlye Adrienn | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
7. | Szacskó Ágota | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy-Vízügyi Tagintézmény |
8. | Ökrös Teréz | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy-Vízügyi Tagintézmény |
VII. korcsoport | ||
Fiú csapat | ||
1. | Kanálos Júlió, Molnár András, Ráski Lajos | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
2. | Baráth Béla, Jakab Antal, Jakab Szabolcs, Juhász István | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
3. | Kenyó Márk, Konka Csaba, Pető Dániel | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
4. | Kökény Zsolt, Piti Dávid, Tákos Ádám | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
Fiú egyéni (3) | ||
1. | Ráski Lajos | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
2. | Kanalas Dániel | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Építészeti, Faipari Tagintézmény |
3. | Bábosik Ferenc | Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Baross Gábor Gépipari és Közlekedési Tagintézmény |
Leány csapat (1) | ||
1. | Bata Krisztina, Kaszonyi Viktória, Tóth Tamara | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
Leány egyéni (3) | ||
1. | Kaszonyi Viktória | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
2. | Bata Krisztina | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
3. | Tóth Tamara | Rózsa Imre Középiskola Újszász |
{/slide}