2012. november 18. Újszász

Három újszászi és egy cserszegtomaji győzelemmel zárult a lábtoll-labdázók november 17-18-án Újszászon rendezett 17. Felnőtt Országos Bajnoksága. Férfi hármasban könnyen nyert a ranglistavezető Becskereki Sándor, Herczeg Gábor, Tóth Gábor összeállítású újszászi trió. A döntőben a hetedik helyen rangsorolt meglepetést okozó klubtársaik: Bogár László, Kézér Zsolt és Szűcs Gergely voltak az ellenfeleik, akik a selejtezők során szoros, háromjátszmás mérkőzésen verték (21-16, 17-21, 21-17) a múlt évi bajnok Borjád SE csapatát, és utána meg sem álltak a döntőig, de Becskerekiékkel már nem bírtak.

A női hármasban is újszásziak döntőztek. Itt is borult a papírforma. A Henneböle Nóra, Varga Rita, Vágó Henriett összeállítású hármas három játszmában nyert a bajnoki címet védő Ágoston Rebeka, Ézsiás Kitti, Joó Anett, Makai Gréta összetételű csapat ellen.

Férfi egyéniben Tóth Gábor (Újszászi VVSE) végzett az első helyen. Közel húsz éves versenyzői pályafutásának 11. egyéni bajnoki címét nyerte. A döntőben az új hullámot képviselő csapattársát, Becskereki Sándort győzte le 21-11, 21-18-ra, aki előtte nagy mérkőzésen – életében először – győzte le a dunántúli egyéni specialistát Kleics Dávidot. (19-21, 21-19, 21-18)

Női egyéniben – megvédve bajnoki címét – a Cserszegtomaj SK Európa-bajnok versenyzője, Mile Alexandra nyert, aki egész évben kiválóan szerepelt. Öt versenyt nyert játszmaveszteség nélkül. A bajnokságon pontot is alig szereztek ellene. A döntőben Ézsiás Kitti (Újszászi VVSE) ellen győzött 21-10, 21-8-ra.

Képtár | Picasa

Fotó: ifj. Fehér János és Fehér János

Eredmények:

Férfi hármas (14): 1. Becskereki Sándor, Herczeg Gábor, Tóth Gábor (Újszászi VVSE), 2. Bogár László, Kézér Zsolt, Szűcs Gergely (Újszászi VVSE), döntő: 21-11, 21-12, 3. Huszár Emil, Lukács Benedek, Lukács Márton, Takács Endre (Nagykanizsa ZSE), 4. Bérczes Róbert, Joó Richárd, Köböl Áron, Tóth Gergő (Újszászi VVSE), a harmadik helyért 15-6, 15-8. 6. Fehér János, ifj. Fehér János, Sven Henneböle, Kurdi Gábor, Tóth Roland, 10. Bábosik Ádám, Bábosik Ferenc, Ráski Lajos, 11. Csák Dávid, Duka Olivér, Kanálos Júlió, Kanálos Róbert, Raffael Csaba.

Elődöntők: Becskereki Sándor, Herczeg Gábor, Tóth Gábor (Újszászi VVSE) – Huszár Emil, Lukács Benedek, Lukács Márton, Takács Endre (Nagykanizsa ZSE) 21-15, 21-10.
Bogár László, Kézér Zsolt, Szűcs Gergely (Újszászi VVSE) – Bérczes Róbert, Joó Richárd, Köböl Áron, Tóth Gergő (Újszászi VVSE) 21-18, 21-13.

Férfi egyéni (42): 1. Tóth Gábor (Újszászi VVSE), 2. Becskereki Sándor (Újszászi VVSE), döntő: 21-11, 21-18, 3. Herczeg Gábor (Újszászi VVSE) és Kleics Dávid (Borjád SE). 7. Kurdi Gábor.

Elődöntők: Tóth Gábor (Újszászi VVSE) – Herczeg Gábor (Újszászi VVSE) 21-18, 21-11,
Becskereki Sándor (Újszászi VVSE) – Kleics Dávid (Borjád SE) 19-21, 21-19, 21-18.

Női hármas (10): 1. Henneböle Nóra, Varga Rita, Vágó Henriett (Újszászi VVSE), 2. Ágoston Rebeka, Ézsiás Kitti, Joó Anett, Makai Gréta (Újszászi VVSE), döntő: 21-12, 17-21, 21-14, 3. Mile Alexandra, Pál Dorina, Sillinger Zsanett, Széles Kitti, Udvari Boglárka (Cserszegtomaj SK), 4. Gyapjas Adrienn, Túri Adrienn, Túri Noémi (Pusztaszer PISZE SE), a harmadik helyért: 15-6, 15-9. 5. Farkas Lilla, Gulyás Adrienn, Kurdi Krisztina, 7. Csák Vivien, Tűri Alexandra, Szacskó Ágota, 8. Fehér Valéria, Fülöp Áldáska, Hornyák Erzsébet, 9. Ézsiás Fanni, Ézsiás Zsófia, Turza Beatrix.

Elődöntők: Henneböle Nóra, Varga Rita, Vágó Henriett (Újszászi VVSE) – Mile Alexandra, Pál Dorina, Sillinger Zsanett, Széles Kitti, Udvari Boglárka (Cserszegtomaj SK) 21-19, 21-18.
Ágoston Rebeka, Ézsiás Kitti, Joó Anett, Makai Gréta (Újszászi VVSE) – Gyapjas Adrienn, Túri Adrienn, Túri Noémi (Pusztaszer PISZE SE) 21-12, 21-16.

Női egyéni (25): 1. Mile Alexandra (Cserszegtomaj SK), 2. Ézsiás Kitti (Újszászi VVSE), döntő: 21-10, 21-8, 3. Vágó Henriett (Újszászi VVSE) és Kunics Réka (Nagykanizsa ZSE), 5. Makai Gréta, 6. Tűri Alexandra, 7. Henneböle Nóra.

Elődöntők: Mile Alexandra (Cserszegtomaj SK) – Vágó Henriett (Újszászi VVSE) 21-9, 21-5, Ézsiás Kitti (Újszászi VVSE) – Kunics Réka (Nagykanizsa ZSE) 21-17, 5-21, 21-17.