2012. március 8-án Újszászon rendezték az V-VI-VII. korcsoportban a Jász-Nagykun-Szolnok megyei lábtoll-labda diákolimpiát. A lábtoll-labdázás népszerű sportág a jászberényi, a szolnoki és az újszászi iskolákban tanulók között. Nagy mezőny, 13 iskola 94 tanulója küzdött a megyei bajnoki címekért és az országos döntőbe jutásért, amely ebben az évben április 12-én Nagykanizsán, a Zsigmondy sportcsarnokban lesz.
A versenyen legeredményesebben négy arany, öt ezüst és három bronzéremmel az Újszászi Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola (UGSZI) tanulói szerepeltek. Rajtuk kívül még négy iskola versenyzői nyertek aranyérmet, és további hat iskola tanulói értek el érmes helyezést.
A duplázás – a csapat és az egyéni győzelem – három tanulónak sikerült. Harsányi Zoltán (Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok), Köböl Áron (UGSZI) és Vágó Henriett (UGSZI) állhatott kétszer is a dobogó tetején.
Fotó: Fehér János és Szurmai Tibor
Az iskola neve | arany | ezüst | bronz | összesen |
Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász | 4 | 5 | 3 | 12 |
Széchenyi István Gimnázium Szolnok | 2 | - | 1 | 3 |
Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok | 2 | - | - | 2 |
Szolnoki Műszaki Szakközépiskola | 1 | - | 1 | 2 |
Pálfy János Szakközépiskola Szolnok | 1 | - | 1 | 2 |
Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok | - | 2 | 1 | 3 |
Vörösmarty Mihály Általános Iskola | - | 2 | 1 | 3 |
Klapka György Szakközépiskola Jászberény | - | 1 | - | 1 |
Vásárhelyi Pál Szakközépiskola Szolnok | - | - | 2 | 2 |
Tiszaparti Római Katolikus Gimnázium Szolnok | - | - | 1 | 1 |
Jendrassik György Szakközépiskola Szolnok | - | - | 1 | 1 |
V. korcsoport | ||
Fiú hármas (11) | ||
1. | Ágotai Olivér, Farkas Martin, Fekete Sándor | Pálfy János Szakközépiskola Szolnok |
2. | Kanálos Róbert, Piti Dávid, Raffael Csaba | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
3. | Kanálos Gábor, Kanálos Júlió, Vidák Márk, Vidák László | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
4. | Molnár Kristóf, Rézsó Péter, Sztruhala Máté | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
5. | Juhász Márk, Szarvák Krisztián, Paróczai Richárd | Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok |
6. | Balogh Róbert, Juhász István, Vidák Róbert, Völgyi Dávid | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
7. | Krizsán Attila, Nagy Gábor, Oszlányi László, Seres Dániel | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
8. | Jakab Antal, Jakab Szabolcs, Juhász Tamás | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
9. | Ágoston Kristóf, Hájas Levente, Pető Dániel, Tánczos Róbert | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
10. | Gulyás Zsolt, Nyíri Ádám, Soós Tamás, Tákos Ádám | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
11. | Bartucz Viktor, Juhász Gábor, Papp Sándor | Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok |
Fiú egyéni (11) | ||
1. | Ráski Lajos | Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok |
2. | Raffael Csaba | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
3. | Kanálos Júlió | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
3. | Kanálos Róbert | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
5. | Balogh Róbert | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
6. | Molnár Kristóf | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
7. | Farkas Martin | Pálfy János Szakközépiskola Szolnok |
8. | Szarvák Krisztián | Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok |
9. | Vidák László | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
10. | Fekete Sándor | Pálfy János Szakközépiskola Szolnok |
11. | Ágotai Olivér | Pálfy János Szakközépiskola Szolnok |
Leány egyéni (5) | ||
1. | Tóth Virág | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
2. | Gulyás Adrienn | Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok |
3. | Varga Frida | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
3. | Oszlányi Mercédesz | Vásárhelyi Pál Szakközépiskola Szolnok |
5. | Dobozi Boglárka | Vásárhelyi Pál Szakközépiskola Szolnok |
VI. korcsoport | ||
Fiú hármas (9) | ||
1. | Joó Richárd, Harsányi Zoltán, Ráski Lajos | Szolnoki Műszaki Szakközépiskola |
2. | Duka Olivér, Pető Tibor, Tóth Gergő | Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola Újszász |
3. | Bábosik Ferenc, Kanálos Dániel, Nagy László, Tóth István | Szolnoki Műszaki Szakközépiskola |
4. | Czibak Ádám, Farkas Richárd, Molnár Tamás | Építészeti Szakközépiskola Szolnok |
5. | Bulyáki István, Dávid István, Dulcz Csaba, Hornyik Attila | Tiszaparti Római Katolikus Ált. Iskola és Gimnázium |
6. | Dobos Dávid, Hegedűs Bence, Terék Larion | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
7. | Elek Sándor, Kaló Zoltán, Szakáll Richárd | Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok |
8. | Donkó Tibor, Karczagi Krisztián, Varga Martin | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
9. | Farkas Antal, Fekete Tamás, Fodor Gergő, Varga Tamás, Vasas Ádám | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
Fiú egyéni (9) | ||
1. | Harsányi Zoltán | Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok |
2. | Tóth Gergő | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
3. | Joó Richárd | Pálfy János Szakközépiskola Szolnok |
3. | Nagy László | Jendrassik György Szakközépiskola Szolnok |
5. | Juhász Márk | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
6. | Bábosik Ferenc | Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok |
7. | Tóth István | Baross Gábor Szakközépiskola Szolnok |
8. | Pető Tibor | Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok |
9. | Tánczos Róbert | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
Leány hármas (5) | ||
1. | Ágoston Rebeka, Bata Krisztina, Kaszonyi Viktória, Vágó Henriett | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
2. | Gulyás Adrienn, Gyurcsányi Krisztina, Halász Lilla, Kurdi Krisztina | Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok |
3. | Barta Petra, Dobozi Boglárka, Holló Anna, Oszlányi Mercédesz | Vásárhelyi Pál Szakközépiskola Szolnok |
4. | Csontos Aranka, Fejes Laura, Győrfi Barbara | Tiszaparti Római Katolikus Ált. Iskola és Gimnázium |
5. | Tóth Virág, Varga Frida, Zombori Nóra | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
Leány egyéni (6) | ||
1. | Vágó Henriett | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
2. | Ágoston Rebeka | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
3. | Csontos Aranka | Tiszaparti Római Katolikus Ált. Iskola és Gimnázium |
3. | Kurdi Krisztina | Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok |
5. | Barta Petra | Vásárhelyi Pál Szakközépiskola Szolnok |
6. | Kaszonyi Viktória | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
VII. korcsoport | ||
Fiú hármas (2) | ||
1. | Eperjessy Zsófia, Köböl Áron, Szőke Viktória | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
2. | Molnár András, Nagy Ákos, Tűri Csaba | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
Fiú egyéni (2) | ||
1. | Köböl Áron | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
2. | Tóth Roland | Klapka György Szakközépiskola Jászberény |
Női egyéni (3) | ||
1. | Joó Anett | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
2. | Eperjessy Zsófia | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |
3. | Szőke Viktória | Gimnázium és Műszaki SZKI Újszász |