Öt egyesület – Nagykanizsa ZSE, Nyárlőrinc, Pusztaszer PISZE, Szepetnek SE, Újszászi VVSE – 74 versenyzőjének részvételével rendezték március 24-én a nyárlőrinci Buzás János Általános Iskola sportcsarnokában a lábtoll-labdázók hagyományos tavaszi gyermek és serdülő országos versenyét. A késő estig tartó tornán a gyerekek hármasban és egyéniben mérkőztek nagy lelkesedéssel. Legeredményesebben – négy arany, öt ezüst, négy bronzérem – a nagy létszámú újszászi csapat szerepelt. Még jobb lehetett volna a szereplés, de a serdülő lányok váratlanul két döntőt is elveszítettek.
Dupláznia, hármast és egyénit is nyernie két versenyzőnek sikerült. A gyermek fiúknál Barta Martin (Újszászi VVSE), a serdülő lányoknál Vlasics Dalma (Szepetnek SE) állhatott kétszer is a dobogó tetején.
Fotó: Fehér János
Eredmények
Gyermekek
Fiú hármas (8): 1. Barta Martin, Csépány Erik, Farkas Balázs (Újszászi VVSE), 2. Faragó Róbert, Kanálos II. Róbert, Remecz Attila (Újszászi VVSE), döntő: 11-7, 12-10. 4. Gergi Róbert, Kovács Gergő, Tálas Gergő, 5. Becskereki László, Molnár Gergő, Zele Richárd, 7. Bakó Zsolt, Seres Zsolt, Varga Károly
Fiú egyéni (27): 1. Barta Martin (Újszászi VVSE), 2. Fülöp Krisztián (Szepetnek SE), döntő: 11-4, 11-7. 3. Kanálos Róbert II. (Újszászi VVSE) és Horváth Gergő (Szepetnek SE), 5. Molnár Gergő, 6. Farkas Balázs, 7. Csépány Erik.
Leány hármas (5): 1. Ézsiás Fanni, Farkas Lilla, Hornyák Erzsébet (Újszászi VVSE).
Leány egyéni (17): 1. Kunics Réka (Nagykanizsa ZSE), 2. Hornyák Erzsébet (Újszászi VVSE), döntő: 11-1, 11-7. 3. Farkas Lilla (Újszászi VVSE) és Bartók Bettina (Nyárlőrinc). 6. Kenyeres Lívia, 7. Ézsiás Zsófia, 8. Ézsiás Fanni.
Serdülők
Fiú hármas (6): 1. Ágotai Olivér, Baláti Márton, Menkó Attila, Molnár Kristóf (Újszászi VVSE), 2. Bárkányi Márk, Dékány Dávid, Fehér Zsolt (Pusztaszer PISZE), döntő: 11-9, 4-11, 11-8. 3. Baranyai Benett, Kunics Bence, Kunics Réka (Nagykanizsa ZSE). 4. Bábosik Ádám, Bérczes Róbert, Farkas Martin, Szarvák Zsolt, 5. Kanálos Róbert, Kovács Aladár, Raffael Csaba, Vidák László, Zsákai Milán.
A serdülő fiúk nagyon szoros versenyt vívtak. Körbeverések után az első helyen és a harmadik helyen is csak a játszmaarány döntött.
Fiú egyéni: 1. Kunics Bence (Nagykanizsa ZSE), 2. Kanálos Róbert (Újszászi VVSE). Döntő: 11-6, 13-15, 11-6. A második játszmában nagyot küzdve 5-10-ről fordított 15-13-ra Kanálos Róbert. A döntő szettre azonban elfáradt. 3. Baranyai Benett (Nagykanizsa ZSE) és Molnár Kristóf (Újszászi VVSE). 5. Raffael Csaba, 7. Bérczes Róbert, 8. Baláti Márton.
Leány hármas (3): 1. Csárdi Evelin, Csárdi Dorottya, Vlasics Dalma (Szepetnek SE), 2. Becskereki Nikolett, Oszlányi Mercédesz, Tűri Alexandra (Újszászi VVSE), 3. Molnár Noémi, Paróczai Zsófia, Szabó Adrienn (Nyárlőrinc).
Leány egyéni (9): 1. Vlasics Dalma (Szepetnek SE), 2. Oszlányi Mercédesz (Újszászi VVSE), döntő: 9-11, 11-9, 11-6. Vlasics Dalma a második játszmát 4-8-ról fordította meg. 3. Tűri Alexandra (Újszászi VVSE) és Csárdi Evelin (Szepetnek SE). 5. Becskereki Nikolett.
Egyesület | arany | ezüst | bronz | összesen |
Újszászi VVSE | 4 | 5 | 4 | 13 |
Szepetnek SE | 2 | 1 | 3 | 6 |
Nagykanizsa ZSE | 2 | – | 2 | 4 |
Nyárlőrinc | – | 1 | 2 | 2 |
Pusztaszer PISZE | – | 1 | 1 | 2 |
Gyermekek | ||
Fiú hármas (8) | ||
1 | Barta Martin, Csépány Erik, Farkas Balázs | Újszászi VVSE |
2. | Faragó Róbert, Kanálos II. Róbert, Remecz Attila | Újszászi VVSE |
3. | Fülöp Krisztián, Horváth Gergő, Orsós Dávid, Vlasics Bálint | Szepetnek SE |
4. | Gergi Róbert, Kovács Gergő, Tálas Gergő | Újszászi VVSE |
5. | Becskereki László, Molnár Gergő, Zele Richárd | Újszászi VVSE |
6. | Gyurász Attila, Németh Mátyás, Pintér Adrián, Szabó Gergő | Pusztaszer PISZE |
7. | Bakó Zsolt, Seres Zsolt, Varga Károly | Újszászi VVSE |
8. | Csernák Dominik, Forgó László, Tóth Tamás, Varga Dávid | Nyárlőrinc |
Fiú egyéni (27) | ||
1. | Barta Martin | Újszászi VVSE |
2. | Fülöp Krisztián | Szepetnek SE |
3. | Horváth Gergő | Szepetnek SE |
4. | Kanálos II. Róbert | Újszászi VVSE |
5. | Molnár Gergő | Újszászi VVSE |
6. | Farkas Balázs | Újszászi VVSE |
7. | Csépány Erik | Újszászi VVSE |
8. | Orsós Dávid | Szepetnek SE |
9. | Gergi Róbert | Újszászi VVSE |
10. | Németh Mátyás | Pusztaszer PISZE |
11. | Bakó Zsolt | Újszászi VVSE |
12. | Becskereki László | Újszászi VVSE |
13 | Faragó Róbert | Újszászi VVSE |
14. | Tálas Gergő | Újszászi VVSE |
15. | Kovács Gergő | Újszászi VVSE |
16. | Szabó Gergő | Pusztaszer PISZE |
Leány hármas (5) | ||
1. | Ézsiás Fanni, Farkas Lilla, Hornyák Erzsébet | Újszászi VVSE |
2. | Bartók Bettina, Bálint Antónia, Kiss Dorina, Molnár Izabella | Nyárlőrinc |
3. | Szabó Luca, Szeri Boglárka, Varga Gabriella | Pusztaszer PISZE |
4. | Ézsiás Zsófia, Tamás Beáta, Szakál Vanessza | Újszászi VVSE |
5. | Jakab Alexandra, Hegedűs Emese, Kenyeres Lívia | Újszászi VVSE |
Leány egyéni (17) | ||
1. | Kunics Réka | Nagykanizsa ZSE |
2. | Hornyák Erzsébet | Újszászi VVSE |
3. | Farkas Lilla | Újszászi VVSE |
4. | Bartók Bettina | Nyárlőrinc |
5. | Varga Gabriella | Pusztaszer PISZE |
6. | Kenyeres Lívia | Újszászi VVSE |
7. | Ézsiás Zsófia | Újszászi VVSE |
8. | Ézsiás Fanni | Újszászi VVSE |
9. | Jakab Alexandra | Újszászi VVSE |
10. | Molnár Izabella | Nyárlőrinc |
11. | Kiss Dorina | Nyárlőrinc |
12. | Tamás Beáta | Újszászi VVSE |
13. | Szakál Vanessza | Újszászi VVSE |
14. | Hegedűs Emese | Újszászi VVSE |
15. | Bálint Antónia | Nyárlőrinc |
16. | Szeri Boglárka | Pusztaszer PISZE |
17. | Szabó Luca | Pusztaszer PISZE |
Serdülők | ||
Fiú hármas (6) | ||
1. | Ágotai Olivér, Baláti Márton, Menkó Attila, Molnár Kristóf | Újszászi VVSE |
2. | Bárkányi Márk, Dékány Dávid, Fehér Zsolt | Pusztaszer PISZE |
3. | Baranyai Benett, Kunics Bence, Kunics Réka | Nagykanizsa ZSE |
4. | Bábosik Ádám, Bérczes Róbert, Farkas Martin, Szarvák Zsolt | Újszászi VVSE |
5. | Kanálos Róbert, Kovács Aladár, Raffael Csaba, Vidák László, Zsákai Milán | Újszászi VVSE |
6. | Kovács Tibor, Losonczi Viktor, Horváth László | Pusztaszer PISZE, Szepetnek SE |
Fiú egyéni (21) | ||
1. | Kunics Bence | Nagykanizsa ZSE |
2. | Kanálos Róbert | Újszászi VVSE |
3. | Baranyai Benett | Nagykanizsa ZSE |
4. | Molnár Kristóf | Újszászi VVSE |
5. | Raffael Csaba | Újszászi VVSE |
6. | Fehér Zsolt | Pusztaszer PISZE |
7. | Bérczes Róbert | Újszászi VVSE |
8. | Baláti Márton | Újszászi VVSE |
9. | Dékány Dávid | Pusztaszer PISZE |
10. | Bárkányi Márk | Pusztaszer PISZE |
11. | Farkas Martin | Újszászi VVSE |
12. | Kovács Aladár | Újszászi VVSE |
13. | Bábosik Ádám | Újszászi VVSE |
14. | Szarvák Zsolt | Újszászi VVSE |
15. | Ágotai Olivér | Újszászi VVSE |
16. | Horváth László | Szepetnek SE |
Leány hármas (3) | ||
1. | Csárdi Evelin, Csárdi Dorottya, Vlasics Dalma | Szepetnek SE |
2. | Becskereki Nikolett, Oszlányi Mercédesz, Tűri Alexandra | Újszászi VVSE |
3. | Molnár Noémi, Paróczai Zsófia, Szabó Adrienn | Nyárlőrinc |
Leány egyéni (9) | ||
1. | Vlasics Dalma | Szepetnek SE |
2. | Oszlányi Mercédesz | Újszászi VVSE |
3. | Tűri Alexandra | Újszászi VVSE |
4. | Csárdi Evelin | Szepetnek SE |
5. | Becskereki Nikolett | Újszászi VVSE |
6, | Molnár Noémi | Nyárlőrinc |
7. | Csárdi Dorottya | Szepetnek SE |
8. | Paróczai Zsófia | Nyárlőrinc |
9. | Szabó Adrienn | Nyárlőrinc |