Október 16-án Nagykanizsán a Zsigmondy Sportcsarnokban rendezték hat pályán a 14. Ifjúsági Országos Bajnokságot, amelyen három egyesület – Nagykanizsa ZSE, Szepetnek SE, Újszászi VVSE – 62 versenyzője küzdött a bajnoki címekért. A verseny előtt a résztvevők egyperces gyászszünettel emlékeztek meg a fiatalon elhunyt Alapi Zoltán válogatott lábtoll-labdázóról.

Képtár | Picasa

Fotó: Fehér János

A kora hajnali utazás ellenére a bajnokságon kiválóan szerepeltek az Újszászi VVSE ifistái. Három bajnoki címet, három ezüst és öt bronzérmet nyertek. A házigazdák csak egy aranyérmet tudtak otthon tartani.

A férfi hármast Arany Bálint, Farkas Baláz,. Huszár Emil, Lukács Benedek (Nagykanizsa ZSE) nyerte. A döntőben viszonylag könnyen nyertek a Becskereki Sándor, Tóth Gerő, Tóth Roland (Újszászi VVSE) hármas ellen: (21-8, 21-18). Az elődöntőben nehezebb dolguk volt a Harsányi Zoltán, Joó Richárd, Köböl Áron összeállítású második számú újszászi csapat ellen. (21-19, 21-19). A sikertelen elődöntő után Köbölék három játszmában győztek a bronz mérkőzésen a Csizmadia Ádám, Lukács Márton, Schulcz András (Nagykanizsa ZSE) ellen. (16-21, 21-11, 21-19). További újszászi eredmények: 5. Bábosik Ferenc, Nagy László, Ráski Lajos, 6. Farkas Martin, Kaizer Ákos, Molnár Kristóf, 9. Kanálos Ferenc, Kanálos József, Kanálos Júlió.

Női hármasban nagy fölényben voltak az újszásziak. Minden érmet besöpörtek. Az Ézsiás Kitti, Gazdag Viktória, Joó Anett hármas három játszmában megvédte bajnoki címét a fiatalabb Ágoston Rebeka, Csontos Aranka, Vágó Henriett trióval szemben. (21-17, 12-21, 21-17). A harmadik helyért Gulyás Adrienn, Kaszonyi Viktória, Oszlányi Mercédesz, Tóth Virág, Varga Frida (Újszászi VVSE) – Morvai Noémi, Varró Evelin, Vlasics Dalma (Szepetnek SE) 12-21, 21-19, 21-17. További újszászi eredmények: 5. Barta Petra, Bata Krisztina, Kurdi Krisztina, 8. Dobozi Boglárka, Soltész Fatime, Trájber Szabina.

A férfi egyéni nagyon színvonalas küzdelmet hozott. A bajnoki címet Becskereki Sándor (Újszászi VVSE) szerezte meg. A döntőben a nagykanizsai Schulcz Andrást győzte le 21-12, 21-19-re. 3. Huszár Emil (Nagykanizsa ZSE) és Tóth Gergő (Újszászi VVSE), aki a négy közé jutásért kiszerválta az első számú kiemelt, válogatott Arany Bálintot (Nagykanizsa ZSE) (21-13, 21-11), majd a döntőbe jutásért Schulz András ellen 15-21, 21-15 után 18-14-ről 22-20-ra vesztett. 6. Tóth Roland, 7. Harsányi Zoltán.

A női egyéniben Joó Anett (Újszászi VVSE) lett a bajnok, és két első helyezésével a bajnokság legeredményesebb versenyzője. A döntőben 21-23, 21-9, 21-10-re nyert a hosszú első játszmában elfáradt klubtársa, Vágó Henriett ellen. 3. Csontos Aranka és Ézsiás Kitti (mindkettő Újszászi VVSE). 5. Kurdi Krisztina, 7. Gazdag Viktória, 8. Tóth Virág.