2010. Május 13-14-én 12 iskola 87 versenyzőjének részvételével a Zánkai Gyermek és Ifjúsági Centrumban rendezte meg a Magyar Diáksport Szövetség és a Magyar Lábtoll-labda Szövetség a III. és IV. korcsoportos tanulók részére a 2009/2010-es tanév lábtoll-labda diákolimpiájának országos döntőjét. A kétnapos versenyen izgalmas és színvonalas mérkőzéseken dőlt el a bajnoki címek sorsa. Az újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola tanulói nyerték a legtöbb érmet, de aranyat csak egyet. (1 arany, 3 ezüst és 5 bronzérem). Kis szerencsével az aranyak száma több is lehetett volna. Egy ponton múlt a bajnoki címe a III. korcsoportos leány hármasnak, Oszlányi Mercédesz is 14-11-ről rontott vesztésre. Kanálos Júlió vitatható módon kapott ki a későbbi bajnoktól. A bronzérmes Csépány Erik negyedik osztályosként ismét ötödikeseket és hatodikosokat előzött meg.
Fotó: Budavölgyi Kálmán és Fehér János
Újszászi eredmények
III. korcsoport
Fiú hármas: 1. Ágotai Olivér, Baláti Márton, Farkas Balázs, Kökény Zsolt, 3. Barta Martin, Csépány Erik, Piti Dávid, 4. Bábosik Ádám, Bérczes Róbert, Szarvák Zsolt, 7. Becskereki László, Faragó Róbert, Remecz Attila.
Fiú egyéni: 2. Ágotai Olivér, 3. Baláti Márton és Csépány Erik, 5. Bérczes Róbert, 6. Bábosik Ádám, 7. Szarvák Zsolt, 8. Barta Martin.
Leány hármas: 3. Becskereki Nikolett, Dóka Lili, Rézsó Babett, Tűri Alexandra, 4. Tóth Dorina, 5. Bottyán Rózsa, Csák Vivien, Hornyák Erzsébet, Nagy Gabriella.
Leány egyéni: 2. Tűri Alexandra, 3. Szacskó Ágota (Szolnok Kőrösi), 6. Hornyák Erzsébet, 7. Becskereki Nikolett, 14. Gémesi Ramóna.
IV. korcsoport
Fiú hármas: 4. Kanálos József, Kanálos Júlió, Molnár Kristóf, Szarvák Krisztián, 6. Királyi Pál ÁMK, 7. Farkas Martin, Kanálos Róbert, Raffael Csaba.
Fiú egyéni: 5. Kanálos Júlió, 7. Raffael Csaba, 8. Kanálos Róbert.
Leány hármas: 3. Dobozi Boglárka, Kovács Gabriella, Oszlányi Mercédesz.
Leány egyéni: 2. Oszlányi Mercédesz, 3. Gulyás Adrienn (Verseghy Szolnok) és Tóth Virág (Széchenyi Szolnok).
Iskola | arany | ezüst | bronz | összesen |
Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj | 3 | 3 | 2 | 8 |
Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola Nagykanizsa | 2 | 1 | - | 3 |
Királyi Pál ÁMK Szepetnek | 2 | 1 | - | 3 |
Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász | 1 | 3 | 5 | 9 |
Rozgonyi úti Általános Iskola Nagykanizsa | – | – | 2 | 2 |
Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola Szolnok | – | – | 1 | 1 |
Széchenyi István Gimnázium Szolnok | – | – | 1 | 1 |
Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok | – | – | 1 | 1 |
III. korcsoport | ||
Fiú hármas (7) | ||
1. | Ágotai Olivér, Baláti Márton, Farkas Balázs, Kökény Zsolt | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
2. | Kunics Bence, Kunics Réka, Tollár Márk | Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola Nagykanizsa |
3. | Barta Martin, Csépány Erik, Piti Dávid | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
4. | Bábosik Ádám, Bérczes Róbert, Szarvák Zsolt | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
5. | Dara Zoltán, Horváth László, Magyar Dániel | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
6. | Fülöp Krisztián, Gáspár György, Kalányos Richárd, Marton Richárd | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
7. | Becskereki László, Faragó Róbert, Remecz Attila | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
Fiú egyéni (22) | ||
1. | Kunics Bence | Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola Nagykanizsa |
2. | Ágotai Olivér | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
3. | Baláti Márton | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
3. | Csépány Erik | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
5. | Bérczes Róbert | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
6. | Bábosik Ádám | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
7. | Szarvák Zsolt | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
8. | Barta Martin | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
9. | Faragó Róbert | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
10. | Becskereki László | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
11. | Kökény Zsolt | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
12. | Horváth László | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
13. | Farkas Balázs | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
14. | Dara Zoltán | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
15. | Fülöp Krisztián | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
16. | Piti Dávid | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
Leány hármas (5) | ||
1. | Gémesi Ramóna, Horváth Vivien, Magyarósi Réka, Mátés Renáta | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
2. | Béli Cintia, Csárdi Dorottya, Csárdi Evelin, Vékási Dorottya | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
3. | Becskereki Nikolett, Dóka Lili, Rézsó Babett, Tűri Alexandra | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
4. | Büki Rebeka, Tóth Dórina, Vass Anasztázia | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
5. | Bottyán Rózsa, Csák Vivien, Hornyák Erzsébet, Nagy Gabriella | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
Leány egyéni (22) | ||
1. | Kunics Réka | Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola Nagykanizsa |
2. | Tűri Alexandra | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
3. | Szacskó Ágota | Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola Szolnok |
3. | Magyarósi Réka | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
5. | Béli Cintia | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
6. | Hornyák Erzsébet | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
7. | Becskereki Nikolett | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
8. | Vékási Dorottya | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
9. | Csárdi Dorottya | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
10. | Mátés Renáta | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
11. | Tóth Dorina | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
12. | Csárdi Evelin | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
13. | Nagy Gabriella | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
14. | Gémesei Ramóna | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
15. | Vass Anasztázia | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
16. | Büki Rebeka | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
IV. korcsoport | ||
Fiú hármas (7) | ||
1. | Györei Dávid, Oros Edwárd, Szerafi Renátó | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
2. | Dominkó Kornél, Horváth Attila, Magyarósi Marcell, Molnár Richárd, Tóth Marcell | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
3. | Baranyai Benett, Bernáth Zoltán, Kovács Patrick | Rozgonyi úti Általános Iskola Nagykanizsa |
4. | Kanálos József, Kanálos Júlió, Molnár Kristóf, Szarvák Krisztián | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
5. | Bárkányi Márk, Dékány Dávid, Fehér Zsolt, Horváth Bence | Csizmazia György Általános Iskola Pusztaszer |
6. | Csertán László, Kalányos Árpád, Matola Viktória | Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola Nagykanizsa |
7. | Farkas Martin, Kanálos Róbert, Raffael Csaba | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
Fiú egyéni (24) | ||
1. | Magyarósi Marcell | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
2. | Szerefi Renátó | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
3. | Kovács Patrick | Rozgonyi úti Általános Iskola Nagykanizsa |
3. | Györei Dávid | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
5. | Kanálos Júlió | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
6. | Oros Edwárd | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
7. | Raffael Csaba | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
8. | Kanálos Róbert | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
9. | Molnár Kristóf | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
10. | Kalányos Árpád | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
11. | Szarvák Krisztián | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
12. | Fehér Zsolt | Csizmazia György Általános Iskola Pusztaszer |
13. | Baranyai Benett | Rozgonyi úti Általános Iskola Nagykanizsa |
14. | Dékány Dávid | Csizmazia György Általános Iskola Pusztaszer |
15. | Horváth Attila | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
16. | Tóth Marcell | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
Leány hármas (4) | ||
1. | Matola Viktória, Morvai Noémi, Varró Evelin, Vlasics Dalma | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
2. | Jaczó Lídia, Orbán Nikolett, Pál Dorina, Udvari Boglárka | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
3. | Dobozi Boglárka, Kovács Gabriella, Oszlányi Mercédesz | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
4. | Banka Eszter, Lang Ivett, Kovács Vivien | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
Leány egyéni (19) | ||
1. | Morvai Noémi | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
2. | Oszlányi Mercédesz | Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász |
3. | Gulyás Adrienn | Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok |
3. | Tóth Virág | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
5. | Banka Eszter | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
6. | Vlasics Dalma | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
7. | Udvari Boglárka | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
8. | Pál Dorina | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
9. | Kovács Vivien | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
10. | Lang Ivett | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
11. | Varró Evelin | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
12. | Jaczó Lídia | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
13. | Zachar Henrietta | Szentgyörgyi Albert Általános Iskola Szolnok |
14. | Orbán Nikolett | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
15. | Matola Viktória | Királyi Pál ÁMK Szepetnek |
16. | Varga Frida | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |