34 iskola 121 versenyzője lépett pályára április 12-én a Csongrád megyei Kisteleken a Lábtoll-labda Diákolimpia® V-VI.  korcsoportos országos döntőjében.

A felsorakozott versenyzőket Fehér János, a Magyar Lábtoll-labda Szövetség ügyvezető elnöke és Darabos Gábor, Kistelek város alpolgármestere köszöntötte, majd a Magyar Diáksport Szövetséget képviselő Dulka-Tóth Krisztina megnyitotta a versenyt.

A kisteleki Pro-Art Táncstúdió műsorát Vágó Tibor, a verseny főrendezője konferálta be, majd a stúdió négy versenytáncosa látványos bemutatóval kedveskedett a lábtoll-labdázóknak, és a vállalkozó kedvűek részére táncos bemelegítést is rögtönöztek.

A hat pályán megrendezett versenyen tizennégy tanintézmény versenyzői nyertek érmet. A bajnoki címeken hat iskola osztozott. Legeredményesebben – két bajnoki címmel és két ezüstéremmel – a nagykanizsai Batthyány Lajos Gimnázium versenyzői szerepeltek. Legjobbjuk, Kunics Réka nyerte a VI. korcsoport leány egyénit, és csapatát is győzelemhez segítette. Hasonló eredményt ért el az V. korcsoportban Suki József, az újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola tanulója is, aki látványos játékkal nyerte az egyénit, és nagy csatakiáltások közepette csapattársait – Kanalas Márió, Kanálos Armand Herold – is győzelemre vezette.

 

Google Photos

Fotó: Kovács Brigitta és Tóth Gábor

 

A legtöbb érmet – két ezüst és három bronzérmet – az újszászi Rózsa Imre Középiskola tanulói szerezték. Sajnos, ebben az évben aranyat nem sikerült nyerniük. Ezüstérmesek: V: korcsoport csapat, Balogh Noémi, Bolyós Liliána, Turza Beatrix, VI. Korcsoport csapat: Csák Vivien, Hornyák Erzsébet, Kenyeres Lívia, Lőrincz Bettina. Bronzérmesek: V. korcsoport csapat: Barta Karolina, Czétényi Klaudia, Szabados Kata, VI: korcsoport csapat: Becskereki László, Csépány Erik, Kökény Zoltán, VI. korcsoport egyéni: Lőrincz Bettina.

Csapataikban sok újszászival jól szerepeltek a szolnoki iskolák is. A Varga Katalin Gimnázium színeiben Vachal Krisztina nyert bajnoki címet, Molnár Gergő és Farkas Lilla ezüstérmesek lettek.

A VI korcsoportban az ÉPFÁ-sok csapata – Farkas Balázs, Kanalas Renátó, Kanálos Róbert, Tamás Patrik – nagy mérkőzésen hódította el a bajnoki címet nagykanizsaiak előtt. Egyéniben Kanalas Renátó háromjátszmás döntőben végzett a második helyen.

a Pálfy három bronzéremmel – Fehér Valéria, Kovács Brigitta, Kovács Evelin, Szacskó Ágota csapatban, Kovács Brigitta és Kovács Evelin egyéniben –, a Baross Bolyós József révén egy bronzéremmel bővítette lábtoll-labdás éremgyűjteményét

 

 

Eredmények

V. korcsoport

Fiú csapat (11): 1. Kanalas Márió, Kanálos Armand Herold, Suki József (Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász), 2. Domján Dávid, Kovács Marcell, Tolnai Gergely (Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa), döntő: 15-12, 15-12, 3. Büki Bálint, Cziczeli Kornél, Orsós Dávid (Thury György Szakképző Iskola Nagykanizsa)

Fiú egyéni (23): 1. Suki József (Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász), 2. Molnár Gergő (Varga Katalin Gimnázium Szolnok), döntő: 15-12, 15-6, 3. Babos Roland (Gábor Dénes Szakközépiskola Szeged) és Simon Márk (Kiss Ferenc Erdészeti Szakképző Iskola Szeged)

Leány csapat (7): 1. Gál Nóra, Kiss Virág, Szigedi Hanna (József Attila Gimnázium Monor), 2. Balogh Noémi, Bolyós Liliána, Turza Beatrix (Rózsa Imre Középiskola Újszász), döntő: 15-13, 9-15, 15-9, 3. Barta Karolina, Czétényi Klaudia, Szabados Kata (Rózsa Imre Középiskola Újszász)

Leány egyéni (22): 1. Vachal Krisztina (Varga Katalin Gimnázium Szolnok), 2. Tukszár Zsófia (Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa), döntő: 15-10, 15-9, 3. Kovács Brigitta és Kovács Evelin (mindkettő Pálfy-Vízügyi Szakgimnázium Szolnok)

V. korcsoport

Fiú csapat (9): 1. Farkas Balázs, Kanalas Renátó, Kanálos Róbert, Tamás Patrik (Építészeti és Faipari Szakközépiskola Szolnok), 2. Fülöp Krisztián, Horváth Gergő Tamás, Horváth Márk, Kozó Bence (Cserháti Sándor Szakképző Iskola Nagykanizsa), döntő: 18-16, 15-11, 3. Becskereki László, Csépány Erik, Kökény Zoltán (Rózsa Imre Középiskola Újszász)

Fiú egyéni (13): 1. Horváth Gergő (Cserháti Sándor Szakképző Iskola Nagykanizsa), 2. Kanalas Renátó (Építészeti és Faipari Szakközépiskola Szolnok), döntő: 14-16, 15-11, 15-11, 3. Magyarósi Szilárd (Szent Bazil Oktatási Központ Hajdúdorog) és Bolyós József (Baross Gábor Gépipari Szakközépiskola Szolnok)

Leány csapat (6): 1. Bársony Letícia, Kanász Zsófia, Kunics Réka, Tukszár Zsófia (Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa), 2. Csák Vivien, Hornyák Erzsébet, Kenyeres Lívia, Lőrincz Bettina (Rózsa Imre Középiskola Újszász), döntő: 15-10, 15-13, 3. Fehér Valéria, Kovács Brigitta, Kovács Evelin, Szacskó Ágota (Pálfy-Vízügyi Szakgimnázium Szolnok)

Leány egyéni (13): 1. Kunics Réka (Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa), 2. Farkas Lilla (Varga Katalin Gimnázium Szolnok), döntő: 15-3, 15-12, 3. Lőrincz Bettina (Rózsa Imre Középiskola Újszász) és Túri Noémi (Vasvári Pál Szakgimnázium Szeged)

 

Éremtáblázat
Az iskola neve arany ezüst bronz összesen
Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa 2 2 - 4
Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola 2 - - 2
Varga Katalin Gimnázium Szolnok 1 2 - 3
Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Petőfi Sándor Építészeti és Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája 1 1 - 2
Nagykanizsai Szakképzési Centrum Cserháti Sándor Szakképző Iskolája és Kollégiuma 1 1 - 2
József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakgimnázium Monor 1 - - 1
Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász - 2 3 5
Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziuma - - 3 3
Kiss Ferenc Erdészeti Szakképző Iskola Szeged - - 1 1
Nagykanizsai Szakképzési Centrum Thury György Szakképző Iskolája - - 1 1
Szegedi Szakképzési Centrum Gábor Dénes Műszaki és Környezetvédelmi Szakközépiskolája és Szakiskolája - - 1 1
Szegedi Szakképzési Centrum Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma - - 1 1
Szent Bazil Görög Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium Hajdúdorog - - 1 1
Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Baross Gábor Gépipari, Közlekedési Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája - - 1 1
Összesen 8 8 12 28

 

Lábtoll-labda Diákolimpia® Országos Döntő
V-VI korcsoport
Kistelek, 2016. április 12.
34 iskola, 121 versenyző
  V. korcsoport  
  Fiú csapat (11)  
1. Kanalas Márió, Kanálos Armand Herold, Suki József Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola
2. Domján Dávid, Kovács Marcell, Tolnai Gergely Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa
3. Büki Bálint, Cziczeli Kornél, Orsós Dávid Nagykanizsai Szakképzési Centrum Thury György Szakképző Iskolája
4. Pácsa Zoltán Dávid, Túri Zsolt, Varga Dávid Kecskeméti Szakképzési Centrum Kandó Kálmán Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
5. Kovács Márton, Kordács Bálint, Tarjányi Mózes Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok
6. Györgyi Balázs Csaba, Horváth József, Horváth Martin, Simon Márk Kiss Ferenc Erdészeti Szakképző Iskola Szeged
7. Magyari Norbert Sándor, Méri Martin Márk, Szíjártó Dávid Kecskeméti Bolyai János Gimnázium
8. Pozsgai Lajos, Szőke Henrik Ferenc, Szűcs Ferenc Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium Kiskunfélegyháza
9. Babos Roland, Lengyel Tamás, Lippai Petra Szegedi Szakképzési Centrum Gábor Dénes Műszaki és Környezetvédelmi Szakközépiskolája és Szakiskolája
10. Bitó Bálint, Gyurász Attila, Mester-Szabó Máté Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium Szeged
11. Kovács Ábel, Tóth Tamás, Vastag Marcell Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa
  Fiú egyéni (23)  
1. Suki József Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola
2 Molnár Gergő Varga Katalin Gimnázium Szolnok
3. Babos Roland Szegedi Szakképzési Centrum Gábor Dénes Műszaki és Környezetvédelmi Szakközépiskolája és Szakiskolája
3: Simon Márk Kiss Ferenc Erdészeti Szakképző Iskola Szeged
5. Csabai Gábor Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Baross Gábor Gépipari, Közlekedési Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
6. Obsuszt Máté Szolnoki Széchenyi István Gimnázium
7. Székesi Arnold Szegedi Szakképzési Centrum Csonka János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
8. Buda Levente Nagykanizsai Szakképzési Centrum Zsigmondy Vilmos Szakképző Iskolája
9. Túri Zsolt Kecskeméti Szakképzési Centrum Kandó Kálmán Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
10. Orsós Dávid Nagykanizsai Szakképzési Centrum Thury György Szakképző Iskolája
11. Szíjártó Dávid Kecskeméti Bolyai János Gimnázium
12. Árvai Milán Liska József Katolikus Erősáramú Szakközépiskola, Gimnázium és Kollégium Jászberény
13. Cziczeli Kornél Nagykanizsai Szakképzési Centrum Thury György Szakképző Iskolája
14. Kátai Máté Szolnoki Széchenyi István Gimnázium
15. Tamás Patrik Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Petőfi Sándor Építészeti és Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
16. Kökény Zoltán Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
17. Varga Dávid Kecskeméti Szakképzési Centrum Kandó Kálmán Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
18. Gyurász Attila Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium Szeged
19. Méri Martin Márk Kecskeméti Bolyai János Gimnázium
20. Kanalas Rudolf Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Baross Gábor Gépipari, Közlekedési Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
21. Magyari Norbert Kecskeméti Bolyai János Gimnázium
22. Pácsa Zoltán Dávid Kecskeméti Szakképzési Centrum Kandó Kálmán Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
23. Tolnai Gergely Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa
  Leány csapat (7)  
1 Gál Nóra, Kiss Virág, Szigedi Hanna József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakgimnázium Monor
2. Balogh Noémi, Bolyós Liliána, Turza Beatrix Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
3. Barta Karolina, Czétényi Klaudia, Szabados Kata Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
4. Balogh Borbála, Kovács Dóra, Kiss Viktória, Soós Csenge Virág Dr. Mező Ferenc Gimnázium Nagykanizsa
5. Kovács Tekla, Lakatos Daniella, Légrádi Lili, Polák Boglárka Szolnoki Széchenyi István Gimnázium
6. Ledneczki Rebeka, Szűrös Csenge, Tapodi Karina Dunaújvárosi Szakképzési Centrum Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskolája és Szakiskolája
7. Kosztolányi Kinga, Malatinszky Marietta, Zsíros Kitti Damjanich János Gimnázium és Mezőgazdasági Szakképző Iskola Nagykáta
  Leány egyéni (22)  
1. Vachal Krisztina Varga Katalin Gimnázium Szolnok
2. Tukszár Zsófia Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa
3. Kovács Brigitta Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziuma
3. Kovács Evelin Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziuma
5. Balogh Noémi Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
6. Lakatos Daniella Szolnoki Széchenyi István Gimnázium
7. Müller Petra Dr. Mező Ferenc Gimnázium Nagykanizsa
8. Szigedi Hanna József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakgimnázium Monor
9. Turza Beatrix Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
10. Zsíros Kitti Damjanich János Gimnázium és Mezőgazdasági Szakképző Iskola Nagykáta
11. Rigla Bianka Nagykanizsai Szakképzési Centrum Thury György Szakképző Iskolája
12. Mohamed Anna Awad Szent Bazil Görög Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium Hajdúdorog
13. Mohamed Tamimah Awad Szent Bazil Görög Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium Hajdúdorog
14. Tapodi Karina Dunaújvárosi Szakképzési Centrum Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskolája és Szakiskolája
15. Pigler Lilla Szegedi Szakképzési Centrum Krúdy Gyula Kereskedelmi, Vendéglátóipari, Turisztikai Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
16. Kosztolányi Kinga Damjanich János Gimnázium és Mezőgazdasági Szakképző Iskola Nagykáta
17. Ledneczki Rebeka Dunaújvárosi Szakképzési Centrum Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskolája és Szakiskolája
18. Malatinszki Marietta Damjanich János Gimnázium és Mezőgazdasági Szakképző Iskola Nagykáta
19. Gál Nóra József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakgimnázium Monor
20. Bolyós Liliána Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
21. Kocsis Nikolett Dr. Mező Ferenc Gimnázium Nagykanizsa
22. Kiss Virág József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakgimnázium Monor
  VI. korcsoport  
  Fiú csapat (9)  
1. Farkas Balázs, Kanalas Renátó, Kanálos Róbert, Tamás Patrik Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Petőfi Sándor Építészeti és Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
2. Fülöp Krisztián, Horváth Gergő Tamás, Horváth Márk, Kozó Bence Nagykanizsai Szakképzési Centrum Cserháti Sándor Szakképző Iskolája és Kollégiuma
3. Becskereki László, Csépány Erik, Kökény Zoltán Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
4. Farkas Lilla, Molnár Gergő, Vachal Krisztina Varga Katalin Gimnázium Szolnok
5. Bolyós József, Csabai Gábor, Kanálos Rudolf, Kovács Enikő Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Baross Gábor Gépipari, Közlekedési Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
6. Obsuszt Máté, Kátai Máté, Konka Csaba Szolnoki Széchenyi István Gimnázium
7. Faragó Róbert, Mihályi Máté, Nagy Patrik, Szécsi Bence Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Jendrassik György Gépipari Szakgimnáziuma
8. Bíró Denis, Juhász Gábor, Mucsi Balázs, Tóth Patrik Árpád Fejedelem Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium Kistelek
9 Bencze Donát, Kökényesi Zsolt, Leveleki Mihály, Mogyorósi Szilárd Szent Bazil Görög Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium Hajdúdorog
  Fiú egyéni (13)  
1. Horváth Gergő Nagykanizsai Szakképzési Centrum Cserháti Sándor Szakképző Iskolája és Kollégiuma
2. Kanalas Renátó Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Petőfi Sándor Építészeti és Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
3. Magyarósi Szilárd Szent Bazil Görög Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium Hajdúdorog
3. Bolyós József Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Baross Gábor Gépipari, Közlekedési Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
5. Bábosik Ádám Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziuma
6. Becskereki László Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
7. Farkas Balázs Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Petőfi Sándor Építészeti és Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
8. Leveleki Mihály Szent Bazil Görög Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium Hajdúdorog
9. Bencze Donát Szent Bazil Görög Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium Hajdúdorog
10. Kökényesi Zsolt Szent Bazil Görög Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium Hajdúdorog
11. Csépány Erik Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
12. Harasztos Róbert Szegedi Szakképzési Centrum Móravárosi Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
13. Kanálos Róbert Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Petőfi Sándor Építészeti és Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
  Leány csapat (6)  
1. Bársony Letícia, Kanász Zsófia, Kunics Réka, Tukszár Zsófia Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa
2. Csák Vivien, Hornyák Erzsébet, Kenyeres Lívia, Lőrincz Bettina Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
3. Fehér Valéria, Kovács Brigitta, Kovács Evelin, Szacskó Ágota Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziuma
4. Kocsis Nikolett, Müller Petra, Szomi Alexandra Dr. Mező Ferenc Gimnázium Nagykanizsa
5. Megyesi Tímea, Mohamed Anna Awad, Mohamed Tamimah Awad Szent Bazil Görög Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium Hajdúdorog
6. Hoff Andrea, Lázár Daniella, Vass Noémi Szegedi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolája
  Leány egyéni (13)  
1. Kunics Réka Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa
2. Farkas Lilla Varga Katalin Gimnázium Szolnok
3. Lőrincz Bettina Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
3. Túri Noémi Szegedi Szakképzési Centrum Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma
5. Fehér Valéria Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziuma
6. Csák Vivien Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
7. Hornyák Erzsébet Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
8. Kenyeres Lívia Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
9. Szomi Alexandra Dr. Mező Ferenc Gimnázium Nagykanizsa
10. Varga Gabriella Szegedi Szakképzési Centrum Kőrösy József Szakgimnáziuma
11. Szabó Luca Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium
12. Szacskó Ágota Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziuma
13. Megyesi Tímea Szent Bazil Görög Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium Hajdúdorog

 

Újszász 2016©