A lábtoll-labda diákolimpiák® tizenhét éves történetében még soha nem indultak ilyen sokan a III-IV. korcsoportosok, a 10-15 évesek országos döntőjén. A május 10-én és 11-én Zánkán rendezett kétnapos versenyen 16 iskola 155 versenyzője mérkőzött a háromfős csapatok és az egyénizők versenyszámaiban. Legeredményesebbek az Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola tanulói voltak, akik hatszor álltak a dobogó legmagasabb fokán, háromszor ezüst és négyszer bronzérmesek is voltak. Az éremtáblázaton a pusztaszeri Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda végzett a második helyen két arany, két ezüst és két bronzéremmel. Egy ezüst és két bronzéremmel harmadik a cserszegtomaji Szabó István Általános Iskola.
A kicsiknél Kökény Martin és Diós Letícia a csapat elsőség mellé az egyéni bajnoki címet is begyűjtötte. A nagyoknál ez a bravúr senkinek sem sikerült.
A sok induló miatt a verseny a megszokottnál hosszabb volt. A késői Balatonfüredre érkezés és a rossz időjárás miatt a szokásos hajózás elmaradt, amelyet Balatonfűzfőn bobozással pótoltak a versenyzők. Mindenki kétszer csúszhatott. A bajnokok triplázhattak.
Fotó: Fehér János és Tóth Gábor
Lábtoll-labda az Aktív rádióban
III. korcsoport
Fiú csapat (14): 1. Kenyeres Krisztián, Kökény Martin, Rab Alexander (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), 2. Mezei Gábor, Oláh Szabolcs, Pikó Tibor (Tápióbicskei Földváry Károly Általános Iskola), döntő: 16-14, 15-11, 3. Bakos Dávid, Rivasz Attila, Szakács Olivér (Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola). További újszászi eredmények: 4. Balogh Dávid, Dombai Ádám, Farkas Marcell, Galambos László, 13. Bíró Patrik, Lakatos Márk, Zachar Norbert, Zsigmond Tamás, 14. Bereczki Róbert, Farkas Péter, Köböl Richárd, Sebők Roland
Fiú egyéni (57): 1. Kökény Martin (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), 2. Kocsis József (Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek), döntő: 11-4, 11-8, 3. Sándor Barnabás (Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj) és Oláh Szabolcs (Tápióbicskei Földváry Károly Általános Iskola), 7. Balogh Dávid, 10. Kenyeres Krisztián, 11. Rab Alexander, 12. Galambos lászló
Leány csapat (6): 1. Bakó Lili, Diós Letícia, Konka Tímea, Móra Mercédesz (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), 2. Belovári Panna, Gyetvai Boglárka, Lázár Petra, Lengyel Judit, Pál Diána (Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj), döntő: 15-11, 15-4, 3. Büki Noémi, Kucs Kinga, Orsós Laura (Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek
Leány egyéni (29): 1. Diós Letícia (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), 2. Horváth Orsolya (Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda Pusztaszer), döntő: 11-3, 11-13, 11-8, 3. Szigedi Barbara (Tápiószentmártoni Kubinyi Ágoston Általános Iskola) és Bakó Lili (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), 5. Móra Mercédesz, 6. Konka Tímea
IV. korcsoport
Fiú csapat (13): 1. Babos Roland, Simon Márk, Szabó Gergő (Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda Pusztaszer), 2. Dániel Márk, Juhász Patrik, Kovács Márton, Molnár Dániel (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), döntő: 15-11, 15-17, 17-15, 3. Koszorús Mirkó, Merics Ferenc, Széles László, Szigeti Barnabás (Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj), 10. Gudics Bálint, Gudics Richárd, Mihályi Richárd
Fiú egyéni (38): 1. Molnár Dániel (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), 2. Kovács Márton (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), döntő: 11-8, 4-11, 11-6, 3. Babos Roland és Simon Márk (mindkettő Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda Pusztaszer), 8. Dániel Márk, 9. Mihályi Richárd
Leány csapat (10): 1. Kovács Brigitta, Kovács Enikő, Vachal Krisztina (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), 2. Babos Kludia, Horváth Orsolya, Macsicska Noémi, Németh Barbara (Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda Pusztaszer), döntő: 15-10, 15-12,, 3. Ézsiás Zsófia, Sándor Bernadett, Szaszkó Dorka, Tóth Kitti (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola)
Leány egyéni (33): 1. Németh Barbara (Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda Pusztaszer), 2. Vachal Krisztina (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), döntő: 11-13, 11-7, 11-7, 3. Ézsiás Zsófia és Szaszkó Dorka (mindkettő Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), 7. Kovács Enikő, 8. Kovács Brigitta
Az iskola neve | arany | ezüst | bronz | összesen |
Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda Pusztaszer | 2 | 2 | 2 | 6 |
Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és NAMI | - | - | 1 | 1 |
Tápióbicskei Földváry Károly Általános Iskola | - | 1 | 1 | 2 |
Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj | - | 1 | 2 | 3 |
Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek | - | 1 | 1 | 2 |
Tápiószentmártoni Kubinyi Ágoston Általános Iskola | - | - | 1 | 1 |
Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola | 6 | 3 | 4 | 13 |
Összesen | 8 | 8 | 12 | 28 |
III. korcsoport | ||
Fiú csapat (14) | ||
1. | Kenyeres Krisztián, Kökény Martin, Rab Alexander | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
2. | Mezei Gábor, Oláh Szabolcs, Pikó Tibor | Tápióbicskei Földváry Károly Általános Iskola |
3. | Bakos Dávid, Rivasz Attila, Szakács Olivér | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és NAMI |
4. | Balogh Dávid, Dombai Ádám, Farkas Marcell, Galambos László | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
5. | Fark Vencel, Román Zsolt, Sándor Barnabás | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
6. | Hohl Bálint, Kocsis József, Soós András | Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek |
7. | Bodnár Bálint, Bozár János Rajmond, Kattári Dávid, Rupa Roland | Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagintézménye |
8. | Barna Benjamin, Koszorús Mirkó, Lázár Tamás | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
9. | Bodnár Bence, Sebestyén Attila Patrik, Tokodi Dániel, Zuniga Ádám Leonard | Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagintézménye |
10. | Banka Adrián, Czuri Erik, Kalányos Rajmond, Majtán Márk, Tihanyi Patrik | Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek |
11. | Androvics Márió, Kovács Márton, Szabó Vivien | Meixner Ildikó EGYMI Mohács |
12. | Galló Márk, Racskó Mátyás Patrik, Szluka Patrik Dávid | Bénye-Káva Általános Iskola |
13. | Bíró Patrik, Lakatos Márk, Zachar Norbert, Zsigmond Tamás | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
14. | Bereczki Róbert, Farkas Péter, Köböl Richárd, Sebők Roland | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
Fiú egyéni (58) | ||
1. | Kökény Martin | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
2. | Kocsis József | Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek |
3. | Sándor Barnabás | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
3. | Oláh Szabolcs | Tápióbicskei Földváry Károly Általános Iskola |
5. | Román Zsolt | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
6. | Pikó Tibor | Tápióbicskei Földváry Károly Általános Iskola |
7. | Balogh Dávid | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
8. | Tordai Norbert | Piarista Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Boldog Donáti Celesztina Óvoda Nagykanizsa |
9. | Barna Benjamin | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
10. | Kenyeres Krisztián | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
11. | Rab Alexander | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
12. | Galambos László | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
13. | Hohl Bálint | Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek |
14. | Bakos Dávid | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és NAMI |
15. | Bodnár Bence | Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagintézménye |
16. | Mezei Gábor | Tápióbicskei Földváry Károly Általános Iskola |
Leány csapat (6) | ||
1. | Bakó Lili, Diós Letícia, Konka Tímea, Móra Mercédesz | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
2. | Belovári Panna, Gyetvai Boglárka, Lázár Petra, Lengyel Judit, Pál Diána | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
3. | Büki Noémi, Kucs Kinga, Orsós Laura | Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek |
4. | Oláh Noémi, Sin Viktória, Szöllősi Vanessza, Tarczal Kíra | Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagintézménye |
5. | Ordasi Szimonetta, Riberio-Morais Barbara, Szluka Zsanett | Bénye-Káva Általános Iskola |
6. | Benhart Patricia, Kocsis Virág, Kóbor Kíra | Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek |
Leány egyéni (29) | ||
1. | Diós Letícia | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
2. | Horváth Orsolya | Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda Pusztaszer |
3. | Szigedi Barbara | Tápiószentmártoni Kubinyi Ágoston Általános Iskola |
3. | Bakó Lili | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
5. | Móra Mercédesz | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
6. | Konka Tímea | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
7. | Kucs Kinga | Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek |
8. | Belovári Panna | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
9. | Ordasi Szimonetta | Bénye-Káva Általános Iskola |
10. | Szöllősi Vanessza | Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagintézménye |
11. | Sin Viktória | Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagintézménye |
12. | Tarczal Kíra | Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagintézménye |
13. | Riberio-Morais Barbara | Bénye-Káva Általános Iskola |
14. | Orsós Laura | Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek |
15. | Macsicska Noémi | Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda Pusztaszer |
16. | Szluka Zsanett | Bénye-Káva Általános Iskola |
IV. korcsoport | ||
Fiú csapat (13) | ||
1. | Babos Roland, Simon Márk, Szabó Gergő | Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda Pusztaszer |
2. | Dániel Márk, Juhász Patrik, Kovács Márton, Molnár Dániel | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Koszorús Mirkó, Merics Ferenc, Széles László, Szigeti Barnabás | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
4. | Buda Levente, Büki Bálint, Vass Márk | Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek |
5. | Sziva Botond, Tordai Norbert, Tordai Viktória | Piarista Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Boldog Donáti Celesztina Óvoda Nagykanizsa |
6. | Dobrovinszki Levente, Hargas Csaba, Pázmándi István, Szántai Arnold | Bénye-Káva Általános Iskola |
7. | Árvai Milán, Szabó Dániel, Szabó Dominik | Tápiószentmártoni Kubinyi Ágoston Általános Iskola |
8. | Balázs Norbert, Orsós Ferenc, Rónavölgyi Sándor | Meixner Ildikó EGYMI Mohács |
9 | Joó Dominik, Liga Ákos, Marosfalvi Dávid | Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek |
10. | Gudics Bálint, Gudics Richárd, Mihályi Richárd | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
11. | Bartalos Péter, Kántor Milán, Kozma András | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és NAMI |
12. | Bodnár Ákos, Deák Roland, Nagy Dániel | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és NAMI |
13. | Bakos Gergő, Ferencz Imre, Germuska Sándor, Nagy Milán | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és NAMI |
Fiú egyéni (38) | ||
1. | Molnár Dániel | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
2. | Kovács Márton | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Babos Roland | Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda Pusztaszer |
3. | Simon Márk | Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda Pusztaszer |
5. | Merics Ferenc | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
6. | Buda Levente | Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek |
7. | Árvai Milán | Tápiószentmártoni Kubinyi Ágoston Általános Iskola |
8. | Dániel Márk | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
9. | Mihályi Richárd | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
10. | Széles László | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
11. | Sziva Botond | Piarista Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Boldog Donáti Celesztina Óvoda Nagykanizsa |
12. | Rónavölgyi Sándor | Meixner Ildikó EGYMI Mohács |
13. | Székesi Arnold | Szegedi SZC Csonka János Szakképző iskolája |
14. | Szabó Gergő | Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda Pusztaszer |
15. | Juhász Patrik | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
16. | Salamon Soma | Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa |
Leány csapat (10) | ||
1. | Kovács Brigitta, Kovács Enikő, Vachal Krisztina | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
2. | Babos Kludia, Horváth Orsolya, Macsicska Noémi, Németh Barbara | Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda Pusztaszer |
3. | Ézsiás Zsófia, Sándor Bernadett, Szaszkó Dorka, Tóth Kitti | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
4. | Barna Bianka, Cserép Bernadett, Gyalog Csenge, Horváth Dorina, Szrapkó Sára | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
5. | Kiss Barbara, Szigedi Barbara, Tóth Annamari | Tápiószentmártoni Kubinyi Ágoston Általános Iskola |
6. | Hlatkó Alexandra, Kanász Zsófia, Tóth Amanda | Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek |
7. | Balogh Borbála, Fazekas Natália, Majtán Vivien, Orsós Krisztina | Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek |
8. | Dezső Cintia Nikoletta, Lednecki Rebeka, Pottondi Judit, Simon Vanessza | Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagintézménye |
9. | Galambos Martina, Gubó Rebeka, Simon Noémi | Bénye-Káva Általános Iskola |
10. | Nagy Karina, Tugyi Petra, Vizsnyai Mariann | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és NAMI |
Leány egyéni (33) | ||
1. | Németh Barbara | Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda Pusztaszer |
2. | Vachal Krisztina | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Ézsiás Zsófia | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Szaszkó Dorka | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
5. | Barna Bianka | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
6. | Cserép Bernadett | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
7. | Kovács Enikő | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
8. | Kovács Brigitta | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
9. | Simon Vanessza | Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagintézménye |
10. | Ledneczki Rebeka | Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagintézménye |
11. | Babos Klaudia | Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda Pusztaszer |
12. | Kanász Zsófia | Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek |
13. | Horváth Dorina | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |
14. | Kiss Barbara | Tápiószentmártoni Kubinyi Ágoston Általános Iskola |
15. | Tóth Amanda | Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek |
16. | Gyalog Csenge | Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj |