Rómában megkezdődött a 8. Lábtoll-labda Világbajnokság. Az első napon a vegyes párosok mérkőztek. A magyar párost a rutinos, 118 szoros válogatott Tóth Gábor (Újszászi VVSE) és az első éves ifjúsági Kunics Réka (Nagykanizsa ZSE) alkotta. A magyar duó az első fordulóban kiemelt volt, a másodikban 21-7, 21-4-re verte a franciákat, az elődöntőben 21-12, 21-15-re kikapott a vietnamiak párosától. A harmadik helyért a makaói Wong Weng Man és Tam Chi Kin volt az ellenfél. Az első játszmát az ázsiaiak nyerték 21-19-re, a másodikban 21-17-tel egyenlítettek a magyarok. A döntő szettben izgalmas játékban 21-18-as győzelemmel a magyar párosé lett a bronzérem. Kunics Réka első világbajnoki harmadik helyezését érte el. Tóth Gábor több mint húsz éves pályafutása ötödik bronzérmét gyűjtötte be.